No Sharona – Bitty Schram wychodzi z “Mnicha”

Przebojowa seria “Monk” w USA Network traci Lidera Schrama, nominowanego do Złotego Globu gwiazdy serialu Tony’ego Shalhouba.

Schram nie wróci jako Sharona, pielęgniarka i asystentka obsesyjno-kompulsywnego detektywa Shalhouba, kiedy serial wznowi drugą połowę trzeciego sezonu w styczniu.

“” Monk “postanowił pójść w innym kierunku twórczym z niektórymi z bohaterów” – powiedział rzecznik USA. “Bitty nie będzie kontynuowała obsady i dziękujemy jej za jej znaczące zasługi i życzymy jej wszystkiego najlepszego”.

“Bitty Schram i USA Network postanowili polubownie podążać własną drogą … Życzenia wszystkim związanym z serią kontynuują sukces i czekają na skorzystanie z różnych możliwości, jakie przed nią stoją”, mówi Untitled Entertainment, firma zarządzająca Schram..

Schram był z serią od jej powstania. Była nominowana w tym roku do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu komediowym. Shalhoub wygrał nagrodę Emmy dla najlepszego aktora w serialu komediowym po pierwszym sezonie.

USA już od dawna wypowiadały się w społeczności castingów o nowej, regularnej części serialu, o znużonej na całym świecie, ale atrakcyjnej wdowie z trzydziestoma tysiącami lat, która pracuje jako barman.

Podczas gdy zarówno USA, jak i Schram kierownictwo scharakteryzowały wyjście Schrama jako zmianę w kierunku twórczym, w ostatnich tygodniach pojawiły się pogłoski, że niektórzy członkowie wspierającej obsady serialu, w tym Schram, Ted Levine i Jason Gray-Stanford, podjęli próbę renegocjowania warunków swojej pracy. kontrakt. Levine i Gray-Stanford, którzy wcielają się w policję z San Francisco, nieustannie nękani przez niekonwencjonalną pracę Monka, pozostaną w serialu, jak twierdzi rzecznik USA.

Źródła wskazywały, że proces renegocjacji doprowadził do nakręcenia ostatniego odcinka bez żadnego z trzech wspierających aktorów.

Sieci telewizyjne coraz chętniej podejmują twardą walkę z aktorami poszukującymi zysku, którzy nie są absolutnie niezbędni do tego programu. W ubiegłym miesiącu dramat uderzeniowy CBS “CSI: Crime Scene Investigation” wystrzelił i ponownie zaangażował członków obsady, George’a Eadsa i Jorja Foxa, po podobnej stopie wynagrodzenia..