Muse opowiada historię za “Hej tam Delilah”

Jako biegaczka w rankingu krajowym i nadzieja olimpijska, Delilah DiCrescenzo jest przyzwyczajona do bycia ściganym – ale przez innych sportowców, a nie przez piosenkarzy pop z Chicago. Ale, powiedziała w środę, nie przejmuje się uwagą, jaką przynosi jej pogoń.

“Naprawdę mam nadzieję, że to wszystko wskazuje na to, że gra toczy się w terenie i daje sportowi twarz, która jest bardzo ważna dla sportowców w olimpijskim roku”, kobieta, która zainspirowała nominowanego do nagrody Song of the Year “Hey There Delilah “powiedział w środę współprowadzącym TODAY Meredith Vieira i Mattowi Lauerowi.

To była długa pogoń zarówno dla niej, jak i dla Toma Higgensona, wokalisty Plain White T, który napisał piosenkę pięć lat temu po tym, jak został przedstawiony przez przyjaciółkę DiCrescenzo. Higgenson był porażony i chociaż miała chłopaka, powiedział jej, że napisze o niej piosenkę.

“Myślałem, że po prostu zalotnie i prowadzi mnie ze sobą,” 24-letni sportowiec powiedział Lauer i Vieira. “Miałem wtedy chłopaka, więc naprawdę mu nie wierzyłem.”

Higgenson i jego zespół grali tę piosenkę od lat na randkach klubowych i koncertach, a stała się ulubioną przez fanów. Ale dopiero latem ubiegłego roku wyszło na główny nurt i zaczęło wspinać się po listach przebojów, aż stało się najlepszym singlem w kraju. Wtedy właśnie Higgenson wykonał piosenkę TODAY i opowiedział Ann Curry o nieodwzajemnionej miłości, która ją zainspirowała.

W międzyczasie DiCrescenzo pozostał anonimowy. Absolwentka Columbia University, wróciła do rodzinnego Chicago, aby pracować. Dobra, ale nie świetna biegaczka w liceum i college’u, w 2006 roku wypróbowała 3000-metrową przeszkodę i odkryła, że ​​jest wystarczająco dobra w wyczerpującym wyścigu, by pomyśleć o tym, jak spróbować w tym roku drużynę olimpijską. Aby zrealizować to marzenie, przeniosła się do Conshohocken w stanie Pensylwania, gdzie kształci się na pełen etat, pracując jako asystentka i trenerka przełajowa w Bryn Mawr..

Utrzymywała kontakt z Higgensonem, głównie poprzez e-maile i wiadomości błyskawiczne. Kiedy piosenka została nominowana do nagrody Grammy jako Song of the Year, zadzwonił i zaprosił ją, aby przyszła z nim na ceremonię 11 lutego. Z błogosławieństwem swojego chłopaka zaakceptowała i znalazła się w świetle reflektorów.

Powiedziała, że ​​z ulgą upublicznia swoją tożsamość i wyjaśni wszelkie zamieszanie związane z jej rolą w miłosnej piosence, której słowa wydają się jednoznaczne:

Hej, Delilah, mam tyle do powiedzenia

Jeśli każda prosta piosenka napisałem do ciebie

Oddałbym ci oddech, napisałbym to wszystko

Nawet bardziej zakochany we mnie upadniesz, będziemy mieli wszystko.

“Wiedziałem, że to fabularyzacja i cieszę się, że w końcu mam okazję powiedzieć, że mam chłopaka i to jest romantyczne” – powiedziała. “Piosenka tak wiele znaczy dla tak wielu różnych ludzi. Cieszę się, że odniosła tak wielki sukces i nie mam nic przeciwko graniu z nim. ”

Jej chłopak, który doświadczył napadów zazdrości, gdy piosenka wyszła, również odczuł ulgę. “Teraz jest o wiele szczęśliwszy, że mam szansę wyjaśnić tę pomyłkę”, powiedziała. “Przez cały ten czas był świetnym sportem.”

Nie zdobyła jeszcze sukienki na tę okazję. “Koncentruję się na treningu na igrzyskach olimpijskich” – przyznała. Jej zdarzenie, przeszkoda, jest kwestionowane w stosunku do przeszkód i zagrożenia wodnego. Po raz pierwszy na tegorocznych igrzyskach poprowadzą ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a DiCrescenzo weźmie udział w amerykańskich tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Trzech najlepszych graczy w testach pojedzie do Pekinu w sierpniu.

Zapytany przez Lauera, który byłby bardziej ekscytujący, gdyby Higgenson wygrał Grammy lub zespół olimpijski, DiCrescenzo zdecydował się na dyplomatyczny.

“Chcę jedno i drugie” – powiedziała.