Mobster homoseksualistów “Sopranos” znajduje trochę sławy

Heath Ledger, Jake Gyllenhall i … Joseph R. Gannascoli?

W tym, co Gannascoli wesoło nazywa “rokiem queer”, kiedy “Góra Brokeback” stała się fenomenem, a Philip Seymour Hoffman zdobył Oscara grającego w Trumana Capote’a, postać Gannascoli (spoiler alert: nie czytaj dalej, jeśli jeszcze nie widziałeś odcinka ) został wydany w niedzielę wieczorem na “The Sopranos.”

Ubrany w odpowiedni skórzany strój barowy, Vito Spatafore – dotychczasowy homoseksualny mobster – został zauważony przez parę mądrych przyjaciół, którzy przybyli z powodu spoconego połączenia S & M, aby zebrać pieniądze na ochronę.

“To żart”, Vito słabo oferuje, potem błaga: “Nie mów nic!”

Pod koniec odcinka zameldował się w motelu z pistoletem, wyglądającym na samobójcę.

Fani serii HBO byli oszołomieni w zeszłym sezonie, kiedy chłopak Meadow, Finn, zobaczył ochroniarza siedzącego na siedzeniu kierowcy ciężarówki – i wtedy głowa Vito pojawiła się.

W tym sezonie Vito kręcił się po szpitalu, podczas gdy Tony Soprano odzyskiwał siły po ranie postrzałowej, próbując przypodobać się żonie Tony’ego, podczas gdy knuł spisek z Paulie’m Orzechami, aby zdobyć jej punktową ocenę. I chrupie na marchewkach, jednocześnie gadając o wadze, którą traci. (W prawdziwym życiu, on spadł do 260 z wysokiego 400 funtów.)

Teraz, gdy gejowska historia się rozgrzewa, 47-letni urodzony w Brooklynie aktor jest niezmiernie zadowolony, po części dlatego, że to był jego pomysł na zrobienie z Vito homoseksualisty.

“Widziałem go jako skrzyżowanie Mike’a Tysona i Liberace’a”, powiedział Gannascoli The Associated Press w wywiadzie udzielonym w jego domu. “Chciałem zrobić z niego coś w rodzaju samozaparcia, nienawiści do samego siebie, prawdziwego gejowskiego nienawidzącego”.

Sugestia Gannascoli została zainspirowana książką “Murder Machine” o rodzinie Gambino, która miała otwartego gejowskiego członka o imieniu Vito.

“Nie zawracali mu tym głowy, ponieważ sądzę, że był dobry w tym, co robił, czyli siekaniu ciał” – powiedział Gannascoli..

Gannascoli przyznaje, że miał samowystarczalną motywację do zrobienia sugestii: Wyłamanie się z paczki.

“Myślałem, że to sposób na oddzielenie się od innych aktorów, ponieważ byłbym w tle przez większość czasu. Wiesz, linia tutaj, tam, i nic naprawdę znaczącego “, powiedział Gannascoli, którego postać wcześniej była najbardziej znana z bicia Jackie Aprile Jr.” Aby naprawdę wywrzeć wpływ jest wszystko, o co mogę poprosić. “

Sądził również, że stworzy interesujące wyzwanie aktorskie. Ale mimo całego gejowskiego szumu, Gannascoli wie, że reakcja na Vito nie będzie pozytywna.

“Jestem facetem z Brooklynu. Niedawno byłem na Brooklynie. I, wiesz, miałem naprawdę mądrych facetów, którzy na mnie patrzą, a oni dają mi brudne spojrzenia. Miałem facetów, którzy chodzą za mną w klubach – powiedział.

Ma tylko nadzieję, że “mózgowi ludzie” docenią jego występ.

Gannascoli powiedział, że “Rodzina Soprano” zmieniła jego życie “na tak wiele sposobów”.

“Uznanie, powiedziałbym, najbardziej. Pozwoliło mi to wziąć ślub. “

Pozwalają też Gannascoli kupić jego dom (“który z mieszkania opłacanego przez całe życie był wielkim krokiem”), opublikowano jego powieść (“A Meal to Die For”, luźno oparte na jego życiu w restauracji biznesu) i opracować linię produktów żywnościowych (oliwa z oliwek, sos pomidorowy, sos barbecue, salsa i wino).

“Podczas gdy ja nie będę się już więcej czuł, będę nadal zajmować się żywnością. To jedna z moich pasji. “

Uważał się za adwokata, takiego jak jego starszy brat, ale po dwóch latach porzucił studia na Uniwersytecie św. Jana. Zrobił dobrze w pierwszym roku, ale przez swój drugi rok, “Miałem ogromny biznes Quaalude”, który go odtrącił. (“Byłem hustlin”, wiesz. “)

Następnie podskakiwał, pracując w różnych nowojorskich restauracjach i zostając “samoukiem” kuchni. On nawet udał się do Nowego Orleanu i nauczył gotowania Cajun w latach 80-tych.

Przez lata był właścicielem wszystkich lub części restauracji, ale nie lubił “codziennych machinacji” utrzymywania tego.

To było podczas jednej z jego licznych prac związanych z obsługą żywności, gdy aktorstwo wydawało się być daniem dnia. Przyjaciel kelnera (który, podobnie jak wielu w Nowym Jorku, także był ambitnym aktorem), nakłonił go do przesłuchania do przedstawienia. Dostał tę rolę i zaczął brać lekcje aktorstwa.

Wkrótce jednak odkrył, że pcha wózek do lodów na Wall Street, zanim w końcu otworzy kolejną jadłodajnię. Spalił się z pracy od 9 rano do 2 w nocy i zaczął grać ciężko.

W ostatnim dniu sezonu piłkarskiego pro piłkarskiego 1990 był w dziurce. Jak każdy zdesperowany hazardzista, próbował szybko go odzyskać.

“Cody Carlson jest odpowiedzialny za moje aktorstwo”, żartował Gannascoli, potrafiąc teraz śmiać się z tego.

Kopie zapasowe Houston Oilers rozgrywającego rozpoczęły się w miejsce kontuzjowanego Hall of Famer Warren Moon i świetnie się spisały przeciwko ulubionemu Pittsburghowi. The Steelers przegrał, a Gannascoli wyniósł 60 000 $.

Gannascoli spłacił swoje długi kapitałem ze swojej restauracji, unikając w ten sposób prawdziwego łamania nóg – lub gorzej – i postanowił udać się do L.A.

Na zachodnim wybrzeżu poznał Benicio Del Toro, co doprowadziło do przesłuchania i małej roli w filmie “Pieniądze za nic” z 1993 roku – oraz spotkania z Georgianne Walken (żoną Christophera Walkena) i Sheilą Jaffe.

Zarówno Jaffe, jak i Walken obsadzają reżyserów, którzy wybrali aktorów do ról w wielu filmach i programach telewizyjnych – w tym “The Sopranos”.

Gannascoli przeszedł operację wymiany stawu biodrowego w zeszłym tygodniu i ma nadzieję, że zwiększona mobilność pomoże mu ćwiczyć i stracić na wadze. Ale kontrolując apetyty Falstaffiego, uwielbiał tworzyć hybrydowy program kulinarny / sportowy. Jako gość miałby słynnego sportowca, który gotowałby jedno z ulubionych dań gwiazdy, mówiąc o swojej karierze i pokazując klipy.

Chciałby to nazwać “Food Bowl”.