Miss Missouri ukoronowała Miss USA 2004

Królowa piękności z królestwa fast food z Missouri, która ma dwa stopnie mistrzowskie i kiedyś walczyła ze smarowaną świnką w błocie, została ukoronowana Miss USA 2004.

Shandi Finnessey, 25 lat, wygrała tytułową noc w poniedziałek ponad 50 innych zawodników i będzie reprezentować Stany Zjednoczone podczas konkursu Miss Universe w Quito, Ekwador, 1 czerwca.

Amanda Helen Pennekamp, ​​Miss South Carolina, zajęła pierwsze miejsce. Ashley Rachel Puleo, Miss North Carolina, zajęła drugie miejsce, a następnie Miss Oklahoma Lindsay Hill i Miss Tennessee Stephanie Culberson.

Finnessey, 5-metrowa, niebieskooka blondynka, która powiedziała, że ​​jej ulubione jedzenie jest supersjownym posiłkiem z McDonald’s, przeskoczyła w górę i w dół i napompowała prawą rękę, a lewą rękę utkwiła w koronie, po tym jak została przypięta przez wychodzącego posiadacza tytułu Susie Castillo.

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie z zakresu psychologii i doradztwa na Uniwersytecie Lindenwood, a także chce skorzystać ze swojego doradztwa w pracy telewizyjnej. Opublikowała książkę dla dzieci.

Finnessey, z Florissant, Mo., wymieniła skoki na bungee i zmagała się ze smolistą świnką w błotnistej jamie jako najbardziej szalone rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiła.

Zawodnicy zostali przycięci do 15, a następnie 10 i ostatecznie pięciu finalistów, którym zadawano pytania napisane przez innych uczestników.

Finnessey został zapytany, czy doświadczenie lub edukacja służy lepszej osobie w życiu.

“Zdecydowanie doświadczysz, ponieważ zdobędziesz wiedzę poprzez doświadczenie” – powiedziała. “Każda chwila, która przychodzi, wydaje mi się, że uczy cię więcej wiedzy niż cokolwiek, co można przeczytać w książce”.

Pakiet nagród zwycięzcy obejmuje mieszkanie w Nowym Jorku na rok, szerokie możliwości podróżowania, roczną pensję i dwuletnie stypendium warte 45 000 USD dla Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Nowym Jorku.

Widowisko jest współwłasnością NBC i Donalda Trumpa, który otworzył ten program telewizyjny, mówiąc Castillo, “Jesteś zwolniony”, jego wszechobecne zdanie z hitowego programu sieci “The Apprentice”.

Nancy O’Dell i Billy Bush z “Access Hollywood” współprowadzili widowisko w Kodak Theatre. Impreza rozpoczęła się w 1952 r. W Long Beach jako promocja producenta strojów kąpielowych.

Sędziami byli kierowca wyścigowy Jeff Gordon, właściciel Los Angeles Lakers Jerry Buss, były zawodnik NBA John Salley, Mekhi Phifer z “ER”, Rocco DiSpirito z “The Restaurant” oraz projektantka mody Jill Stuart.