Mike Tyson o “Law & Order: SVU”: Skazany gwałciciel gra ofiarę

“Prawo i porządek: specjalna jednostka ofiar” często dokucza fabułom “wyrwanych z nagłówków”, ale jest to casting Mike’a Tysona na nowy odcinek serialu zatytułowany “Monster’s Legacy”, który generuje nagłówki od czasu pojawienia się jego gościnnego występu zepsuł się w zeszłym miesiącu. Jego rola? Reggie Rhodes, sympatyczna ofiara przemocy wobec dzieci, która zamordowała jednego z napastników.

W rzeczywistości, były niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej został aresztowany w związku z gwałceniem 18-letniej królowej piękności, panny czarnej Ameryki, obiecującej Desiree Washington, w lipcu 1991 roku. W lutym następnego roku został skazany na jednego liczba gwałtów i dwa rodzaje przestępczego zachowania niezgodnego z przepisami. Tyson spędził trzy lata w więzieniu za wyroki skazujące.

Wieści o jego części “SVU” zaszokowały fanów serialu, ale czy lepszy sposób niż w lutym wymyka się, by zwrócić uwagę na swój program? Rzut kaskaderski to wypróbowane i sprawdzone sieci narzędziowe, które wzmocniły oceny.

Ale zapraszanie “Iron Mike’a” do “SVU” wydaje się szczególnie nieprzyzwoite, biorąc pod uwagę fakt, że serial zawsze był obrońcą ofiar przemocy seksualnej. Gwiazda serialu Mariska Hargitay, która gra Det. Olivia Benson, nawet założona Fundacja Joyful Heart w 2004 roku, aby pomóc uzdrowić, wykształcić i wzmocnić ofiary wykorzystywania seksualnego. (Według Washington Post, organizacja zdecydowała się odłączyć od decyzji o castingu.)

Co ciekawe, w środowy odcinek Benson – zawsze ogromny adwokat dla ofiar gwałtu – wydaje się ciężko pracować, aby widzowie mogli zobaczyć Rodos Tysona jako ofiarę:

Rzucanie tak poważnego przestępcy seksualnego – tego, który nadal zaprzecza jego winy – we współczującej roli było czymś więcej, niż niektórzy mogą znieść. Obejmuje to ponad 15 000 osób, które podpisały petycję Change.org w celu ponownego rozpatrzenia castingu.

Twórca / producent Dick Wolf odłożył na bok takie obawy, gdy wydał oświadczenie wcześniej o odcinku, który nie dotyczył kwestii zatrudniania Tysona:

Zapraszam do obejrzenia zwycięzców nagród Emmy Ed Asner i Andre Braugher oraz gościnnej gwiazdy Mike’a Tysona w odcinku “Prawo i porządek: SVU” w odcinku “Monster’s Legacy”. Skupia się on na tym, co może się zdarzyć, gdy istnieje emocjonalnie naładowany impuls do osądu i jest to, moim zdaniem, jeden z naszych najsilniejszych epizodów w ciągu ostatnich pięciu lat.

Z poważaniem,

Dick Wolf

Epizod został pierwotnie zaplanowany na 13 lutego, w wigilię globalnego wydarzenia One Billion Rising, które wspiera osoby, które przeżyły gwałt. “Dziedzictwo potwora” przeniesiono do 6 lutego bez podania wyjaśnień. NBC zaprzecza istnieniu jakiegokolwiek połączenia.

Sieć nie zezwala na rozmowy w tym momencie z żadną z obsad lub producentów. Byłoby miło usłyszeć ich rozumowanie w rzucaniu Tysona, a jeśli rzeczywiście minął zamiar wywołania kontrowersji.

W związku z tym, możemy przejść tylko siedem serii tweetów producenta Warren Leight, 12 stycznia:

Nawet jeśli dyskusje te doprowadzą do nieuniknionego wniosku, że niezależnie od tego, jak dobrze może mieć miejsce seria, producenci mogą wyciągnąć kilka sztuczek z rękawów, aby podnieść oceny.

“Prawo i porządek: SVU” odbywa się w środy o godzinie 21.00. w NBC.

Więcej w The Clicker:

  • Czy April zostanie wyrzucony z “Grey’s Anatomy”?
  • Gwiazdka “Ace of Cakes” oferuje darmowe ciasto dla pary lesbijek po tym, jak piekarz ich odrzuci
  • Krach “Biggest Loserown”: Contestant włącza swojego trenera