Mayim Bialik opowiada o współtowarzyszeniu: “Rozwód to nie koniec rodziny”

Aktorka i neurobiolog Mayim Bialik był ostatnio w czołówkach gazet.

Wcześniej w tym tygodniu gwiazda “Big Bang Theory” ponownie stworzyła kultową scenę z przeboju z 1988 roku “Plaże” z udziałem Marcie Leeds. Ale mieszkająca w telewizji telewizyjna piosenkarka również poważnie myśli o temacie, o którym nigdy wcześniej nie mówiła publicznie: o rozwodzie.

40-letni Bialik zabrał się na jej popularny kanał YouTube 18 sierpnia, aby po raz pierwszy otworzyć się na swoich fanów. W filmie zatytułowanym “Rozwód” matka dwójki młodych chłopców opowiada o tym, jak wygląda życie w świecie po rozwodzie i o tym, w jaki sposób zarządza współ-rodzicielstwem w prawdziwej, nowoczesnej rodzinie..

W klipie Bialik zaczyna od stwierdzenia, że ​​to wideo różni się od innych: “Jestem rozwiedziony i byłem, odkąd moje dzieci miały 4 i 7 lat”, mówi.

Teraz, trzy lata po odejściu od byłego męża, Michaela Stone’a, czterokrotny nominowany do nagrody Emmy mówi, że zachowała mamę na ten temat, aby nie naruszyć prywatności jej byłego małżonka, lub jej dzieci – do tej pory.

“Chciałabym jednak porozmawiać o tym w sposób, który może pomóc niektórym z was, którzy przechodzą przez coś podobnego”, mówi, “lub może uświadomić ludziom, jak rozwód może wyglądać w niektórych rodzinach”.

POWIĄZANE: Mayim Bialik o tym, dlaczego “Blossom” był “przełomowy”, gdzie postać byłaby teraz

Bialik przedstawia to w trzech (może nie tak prostych) krokach:

1. Rób różne rzeczy.

Aktorka ma na celu stworzenie najzdrowszego środowiska, w którym dzieci mogłyby się rozwijać w zakresie rozwodów, a to oznacza spędzanie czasu z byłym mężem. Wspólnie obchodzą święta, wspólnie uczęszczają do synagogi i starają się sprowadzić rodzinę pod jeden dach.

“Czy zawsze jest doskonały i dokładnie to, czego chcę?” ona mówi. “Oczywiście, że nie, ale wszyscy jesteśmy razem i to jest dosłownie najważniejsze.”

POWIĄZANE: Myślisz o uzyskaniu rozwodu? Najpierw zadaj sobie te 6 pytań

2. Kontynuuj bycie częścią rodzin drugiej osoby.

“Wciąż rozmawiam z matką mojego byłego męża, ojcem, dziadkami, ciotkami i wujkami” – mówi.

Nie ma tu miejsca na niezręczność! Czemu? “Rozwód to nie koniec rodziny” – mówi Bialik. “To koniec a jądrowy rodzina. To koniec rodziny mieszkającej w jednym domu. Ale nadal mamy obowiązki wobec rodzin innych i naszych dzieci jako rodziny. “

Utrzymuje, że bliższa jednostka, pomimo rozwodu, służy jedynie “wzmocnieniu” życia jej dzieci.

3. Spróbuj modelować dobre zachowanie.

Dla Bialika oznacza to, że nie ma mowy o “rozmowach na temat śmieci”, niezależnie od tego, czy chodzi o dzieci, czy nie. Zamiast tego ona i Stone ustanowili precedens, aby podtrzymać pozytywny przepływ rozmowy podczas wzajemnej dyskusji.

Ale nie popełnij błędu – przyznaje, że “rzeczy, które zrobił mój były, gdy się pobraliśmy, zdenerwowały mnie, nadal mnie drażnią”.

“Więc po co wkładać ten wysiłek?” ona twierdzi. “Życie to nie próba kostiumowa”.

POWIĄZANE: “Pamiętaj, aby oddychać”: 8 sposobów, aby zachować spokój jako rodzic

Nawet Stone daje zasłużone uznanie za to, jak “odważnie” poświęcił swoje życie na pełnoetatowy ojciec w trakcie swojej pracowitej kariery, mówiąc jej, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić, jest wdzięczność za to, co “. wspaniała “koleżanka z drużyny rodzicielskiej, którą ma” i nadal “niszczy wizerunek idealnej rodziny”.

“Wykorzystujemy to, co mamy” – kontynuuje. “W niektórych przypadkach możemy w pełni wykorzystać to, co nam zostało.” Tak robią rodziny. “

Ona przypomina ludziom, aby puścili myśli, które żyją w przeszłości.

“Im więcej czasu spędzasz, będąc obecnym z czym jest, im większy potencjał do wzrostu szczęścia. ”