Maxine Stuart, zabandażowana pacjentka “Twilight Zone”, aktorka mydlana, umiera w wieku 94 lat

Maxine Stuart in 1995.
Maxine Stuart w 1995 roku.Dzisiaj

Maxine Stuart, aktorka w filmie, telewizji i na scenie, której dziesięcioletnia kariera obejmowała główną rolę w jednym z najbardziej zapadających w pamięć epizodów “The Twilight Zone”, zmarła w wieku 94 lat..

Jej córka, Chris Ann Maxwell, poinformowała o śmierci 6 czerwca przyczyn naturalnych w Beverly Hills w Kalifornii.

Stuart zaczynał jako nowojorska aktorka teatralna, ale w dużej mierze stał się znany dzięki swojej pracy telewizyjnej i występom w antologiach telewizyjnych, takich jak “Strefa”. Po pojawieniu się w operze mydlanej “The Edge of Night” przeniosła się do Los Angeles i pojawiła się w odcinku “Eye of the Beholder” z 1960 r. “Zone”. W tym odcinku spędzała cały czas z głową owiniętą w bandaże. Kiedy jej postać została ujawniona na końcu jako nieudany pacjent po zabiegu chirurgicznym, inna aktorka rzuciła mu twarz.

Urodzona Maxine Shlivek w 1918 r. W New Jersey, Stuart po raz pierwszy wyszła za mąż za aktora Franka Maxwella, a później poślubiła nagrodzonego Tony’ego pisarza Davida Shawa, który zmarł w 2007 r..

Późniejsze lata aktorstwa Stuarta przyniosły jej nominację do nagrody Emmy w 1989 roku za gościnną rolę nauczyciela fortepianu, pani Carples w filmie “The Wonder Years”, a także w odcinkach “Murphy Brown”, “NYPD Blue”, “Sądząc po Amy” i “Chicago Hope”. Jej kariera mydlana nie kończy się na “Night”, miała na “Peyton Place”, “General Hospital” i “The Young and the Restless”.

“Uosabiała to, czego chciałem – kogoś, kto przyniósł z sobą feistiness, witalność i energię, który jest towarzyski i zabawny”, “twórca serialu” Y & R “William Bell powiedział The Los Angeles Times w 1993 roku.

Również w Timesie Stuart zauważył: “Kiedy masz 20 lat, myślisz:” O mój Boże, jeśli kiedykolwiek będę miał 30 lat, będę taki stary. ” Ale kiedy dojdziesz do tego wieku, jeśli nie spojrzysz w lustro – lub zobaczysz siebie w telewizji – nie wiesz. “