Matka Patricka Swayze, która nauczyła go tańczyć, umiera w wieku 86 lat

OBRAZ: Patsy and Patrick Swayze
Patsy Swayze, widziana z synem Patrickiem w 1989 roku, przez lata była nauczycielką tańca i choreografem.RON WOLFSON / Today

Patsy Swayze, która nauczyła swojego zmarłego syna Patricka tańczyć i tańczyła, sama zmarła w poniedziałek w wieku 86 lat, donosi Los Angeles Times.

Patsy Swayze pracowała najpierw w tańcu w Houston, gdzie urodziła się i wychowała Patrick i jej czworo dzieci. Tam uczyła tańca na Uniwersytecie w Houston, założyła i wyreżyserowała Houston Jazz Ballet Company. Jej syn nie był jej jedynym uczniem, który zyskał sławę – uczyła również Jaclyn Smith, Tommy Tune i Debbie Allen, a Patrick Swayze poznał swoją żonę, Lisa Niemi, ponieważ ona też była uczennicą jego mamy.

Po wykonaniu choreografii w 1980 roku, nakręconego w Teksasie filmu “Urban Cowboy”, pracującego z gwiazdą i znanym tancerzem Johnem Travoltą, Swayze przeniosła się do L.A., prowadziła własne studio tańca i kontynuowała pracę z potrzebami tańca hollywoodzkiego, jak jej gwiazda tańca własnego syna. 

“Była prawdziwą techniką, która wymagała tego, co najlepsze, a ona cholernie dobrze to rozumiała” – mówi nauczycielka pływania Jan “Mama Fishy” na stronie internetowej szkoły pływackiej. “Utrzymywała Buddy’ego (Patricka) pokornego i czasami żałowaliśmy, że jest nauczycielem – jak dziecko kaznodziei – zawsze musi być najlepszy.”

“Patsy nauczyła nas, jak uczyć, ponieważ rozumiała ciało i jak to działa, czy to w wodzie, czy na lądzie” – wspomina Pierce na swojej stronie. “Moglibyśmy zabrać dziecko z przedszkolnej klasy tanecznej i kazać mu pływać w nieskończoności Jak śpiewaliśmy niektóre z tych samych piosenek, do których tańczyliśmy, kopnęliśmy nogami jak tancerz za pomocą spiczastych lub zgiętych stóp, pracowaliśmy na naszych ramionach na uderzenia i mokre lekcje działają równie dobrze, jak na sucho. “

77 zdjęć
Pokaz slajdów

Curtain Calls 2013

Aktorzy James Gandolfini, Annette Funicello i Cory Monteith to tylko trzy ze znanych nazwisk, które zgubiliśmy w 2013 roku.

Według The Times Patsy Swayze odkrył taniec z konieczności. W dzieciństwie była w wypadku samochodowym, a matka zapisała ją na lekcje tańca, by pomóc jej wrócić do zdrowia.

Przeżyje ją troje z jej pięciorga dzieci. Jej mąż Jesse zmarł w 1982 r., Córka Vickie w 1994 r., A Patrick Swayze zmarł na raka trzustki w 2009 r. W wieku 57 lat. Patsy Swayze zmarł zaledwie dwa dni po czteroletniej rocznicy śmierci Patricka Swayze.