Mary J. Blige piaskowana za hawking kurczaka w reklamie Burger King

Zaktualizowano godzinę 9:20 do ET: Mary J. Blige skomentowała komercyjne kontrowersje, mówiąc TMZ: “Zgodziłem się wziąć udział w zabawnej i twórczej kampanii, która miała zawierać sekwencję marzeń. Niestety, nie działo się to w tym klipie. “Dodała:” Rozumiem, że moi fani są zdenerwowani tym, co zobaczyli. Ale jeśli jesteś fanem Marii, musisz wiedzieć, że nigdy nie pozwolę, aby niedokończone miejsce, takie jak to, które widziałeś, wychodziło.

Burger King przeprosił Blige i jej fanów za zwolnienie wczesnego cięcia.

Oryginalna historia:

Reklama z Burger King, w której Mary J. Blige śpiewała o kurczakach została wyciągnięta z kanalu YouTube firmy we wtorek, choć firma zaprzeczyła, że ​​akcja była wynikiem ostrej krytyki.

Firma stwierdziła, że ​​reklama została wycofana z powodu “problemów z licencjonowaniem”, ale nie sprecyzowała, jakie były te problemy. Firma twierdzi, że ma nadzieję, że wkrótce otrzyma reklamy Blige, ale nie powiedziałaby, że będą one edytowane – podała agencja Associated Press.

Komercyjne cechy Blige stoją na szczycie stołu w sieci fast-food, mikrofon w dłoni, śpiewają o chrupiącej panierce z kurczaka. (Od czasu prasy można nadal oglądać reklamę w Gawker.)

David Beckham, Jay Leno, Salma Hayek i inni pojawiają się również w nowych reklamach Burger King, sprzedających to, co firma nazywa zdrowszym menu. Reklama Blige została skrytykowana za odwoływanie się do stereotypu angażującego Afroamerykanów i kurczaka, a także fakt, że oda Blige do kurczaka jest śpiewana zgodnie z melodią jej piosenki “Do not Mind”, która może być rzeczywiście przyczyną “licencji”. problemy “wspomniane przez firmę.

“Wciąż masz wiele do zaoferowania w grze o sztuce i rozrywce, w której nie ma powodu, by garnąć się do stereotypów”, Renay Alize napisała do Blige w poście w “Madame Noire”. “I wiem o czym myślisz, wszyscy na całym świecie kochają kurczaka. To prawda, większość ludzi upada z drobiem; ale jako czarna kobieta śpiewanie z pasją o kurczakach nie jest posunięciem! “

Rich Juzwiak z Gawkera napisał, że szyderstwo reklamy było “zbliżające się do poziomów memów”, ale wskazano, że aktorka Octavia Spencer nie była krytykowana za rapotyczne pisanie o gotowaniu kurczaka w filmie “Pomoc”. Juzwiak pisał także: “jeśli sprawa dotyczy sprzedaży Blige, cóż, działo się to od lat”, wskazując, że piosenkarz sprzedał zapachy w kanale ping QVC w przeszłości.

Steve Stoute, konsultant marketingowy, który ściśle współpracował z Blige, napisał na Twitterze: “Problem polega na tym, że te agencje reklamowe odwiedzają kulturę, a następnie wykonują pracę, która jest tak nieautentyczna, że ​​jest zawstydzająca.”

Ale niektórzy znajdują zasługę w kontrowersjach.

“Miejsce Burger King – bluźnierczy, jak wielu uważało – zrobiło coś, czego jej ostatnie posunięcia zawodowe nie były w stanie zrobić: sprawili, że ludzie znów rozmawiali o Mary J. Blige” – napisał w “The Detroit News” dziennikarz Adam Graham. “A jeśli fani debatują, że jest ponad reklamami fast food, może to prowadzi do ponownego docenienia jej talentów i tego, co powinna oznaczać, co w końcu nie jest takie złe.”

Przedstawiciele Blige jeszcze nie skomentowali tej sprawy.

Czy uważasz, że reklama była złym pomysłem? Głosuj w naszej ankiecie i powiedz nam na Facebooku.

 Powiązana zawartość:

  • Ryan Gosling ratuje życie pisarza
  • Nadchodzą synowie: dzieci Beatlesów mogą tworzyć zespół
  • Twórca “Grey’s Anatomy” adoptuje drugie dziecko