“Lost” ujawnia zastępstwo Jakuba

W przedostatnim odcinku “Lost” nastąpił powrót do wtorkowej nocy, co oznacza, że ​​było mnóstwo znajomych twarzy i absolutnie żadnych oznak szaleńczo-wyspiarskiego dramatu z zeszłego tygodnia. Dobrze też. W końcu widzowie wciąż muszą walczyć z dwiema różnymi rzeczywistościami, sprzecznymi statystykami ciała i listą nierozwiązanych zagadek.

Nie znaczy to, że któryś z tych długofalowych drapieżników spotkał się z ich rozwiązaniem. Nie, to spojrzenie na trwającą nieznane po prostu ustaw akcję na finałowy Wielki Wybuch w nocy i droczył się z trwającymi mini-tajemnicami.

Czemu? Sam efekt altowy wystarczył, by wyjaśnić rozpęd naprzód, a segmenty na wyspie go wzmocniły.

Po powrocie do Los Angeles, gdzie Jack, siostra Claire i jego syn David byli zajęci graniem w domu z alternatywną rzeczywistością, dobry lekarz odebrał telefon od przedstawiciela oceanicznego o odzyskaniu zaginionej trumny jego ojca. Niezły czas, tylko połączenie tak naprawdę nie pochodziło od przedstawiciela. Pochodzi z uporczywego, przypominającego inne rzeczywistości, Desmonda.

Wygląda na to, że Desmond był nadal człowiekiem z jedną misją: przypomnijcie sobie i połączcie jego kolegów z innej rzeczywistości. W tym celu jego następny żart z przeznaczeniem zaczął się, kiedy pojawił się na miejscu swojej ostatniej zbrodni, na parkingu w liceum, gdzie zaorał Locke’a.

Dość dobrze, Locke, świeżo po swoich udanych wakacjach, stanął przed Desmondem, który wyglądał na pokusę, by powtórzyć swój gwałtowny występ. To było zanim Ben Linus, o sławie Europejskiej Historii, wkroczył, aby go powstrzymać.

Zamiast dać Benowi wytłumaczone wyjaśnienie, jak Desmond naprawdę bardziej interesuje się bujaniem pamięci Locke’a niż zabiciem go, Desmond dał Benowi przykład, bijąc go w pamięć o swoim drugim życiu. Łomotanie służyło drugiemu celowi profesorowi, który później zaliczył sympatyczną kolację z Alexem i jej niezwykle gorącą mamą, Rousseau.

Dla Desmonda było jeszcze więcej pracy do wykonania, więc było to w LAPD, gdzie wyznał swoje zbrodnie detektywom Fordowi (znanym jako Sawyer) i Milesowi Straume’owi. Ustawa przyniosła mu miejsce na furgonetce do więzienia hrabstwa, wygodnie usytuowanego obok Kate i Sayida. Innymi słowy, właśnie tam, gdzie chciał być.

Z pomocą gliniarza na ujęciu (Hej, Ana Lucia!) I Hurley, Des i jego nowiutcy przyjaciele byli wolni i gotowi na drugi etap. Co jest na drugim etapie? Wszystkie znaki wskazują na wielkie zjednoczenie świata dla niedoszłych i niegdyś przyjaciół na koncercie dobroczynnym dla muzeum Pierre’a Changa.

Podczas całej tej ekscytacji, która toczyła się w La-La Land, wyspa dostrzegła swój udział w wielkich wstrząsach. Zaczęło się od nowego sojuszu, który miał miejsce krótko po tym, jak Ben, Richard i Miles w końcu dotarli na stare tereny szturmowe Bena. Podczas grzebania w poszukiwaniu skrytki C-4, trio wpadło na Widmore i Zoe. Jeśli obaj nie byli zbyt niemile widziani – szczególnie biorąc pod uwagę złą krew między Benem i Widmore – grupa wkrótce nauczyła się, że Smokey jest w drodze, by do nich dołączyć.

Tego rodzaju wiadomości zainspirowały Widmore’a i jego właściciela do ukrywania się, Milesa do ucieczki, Ben do czekania i zobaczenia i Richarda … z jakiegoś powodu Richard wyszedł przywitać się z Smokeyem, zakładając, że ten wielki zły nie zaszkodzi włosy na jego nieśmiertelnej głowie. Miejmy nadzieję, że to wciąż nieśmiertelna głowa, którą ma. W przeciwnym razie Richard został bezceremonialnie wyrzucony w powietrze na śmierć.

Po krótkiej pracy bezdomnego, Smokey przybrał swoją ludzką postać trochę na jeden raz z Benem.

– Chcę, żebyś zabił dla mnie kilku ludzi, Ben – Smokey był martwy.

Bez wahania Ben był na pokładzie nowego sojuszu zła. Aby to udowodnić, wygrzebał nawet z kryjówki Widmore, dając swojemu nowemu szefowi szansę na grilla swojego starego wroga.

Smokey po raz pierwszy spotkał Zoe, którego natychmiast zabił, zanim poprosił Widmore’a o powiedzenie mu wszystkiego, co chciał wiedzieć. Kiedy Widmore wydawał się niechętny do dzielenia się sekretami związanymi z Desmond, Smokey zaproponował, że osłodzi pulę obietnicą, że nie zabije córki Widmowa, Penny..

Podczas gdy to rozluźniło język Widmore’a, to również wywołało palec wskazujący Bena. Najwyraźniej po tym, jak stracił Alexa na frachtowca mężczyzny, Ben nie chciał stać z boku, podczas gdy Penny dostał darmową przepustkę. Po zabiciu Widmore Ben dał Smokey’emu znać, że jest gotowy na zabicie.

Gdzie indziej na wyspie Jakub przybrał solidną formę wystarczająco długo, by spotkać się z czterema pozostałymi kandydatami, którzy mieli go zastąpić. Tak, cztery. Jack, Sawyer, Hurley i Kate, których nazwisko zostało wcześniej skreślone z listy.

Według Jakuba wykreślenie nazwy to tylko kwestia linii kredowych. Przez krótki czas Kate była matką, więc ją zdjął. Mogła zostać w biegu – gdyby chciała. W rzeczywistości, pomimo tego, jak ważna jest rola Jakuba jako obrońcy “światła”, każdy z kandydatów musiał dokonać wyboru, aby podążać za jego przykładem lub nie.

Jeden z nich mógłby nadrobić nową wielką wyspę albo wszyscy mogli odejść. To nie był bezpieczny wybór, ale technicznie mieli wolną wolę.

To wszystko, co Jack powinien wiedzieć. Gdy stanął przed wyborem, nowy człowiek wiary zdecydował, że jest to rola, którą zawsze miał przyjąć. Po niewielkiej akcji Jacoba Jacka Jacka zrobił to.

To było wszystko. Cóż, to i niektórzy eksperci odrzekają się od Sawyera: “Myślałem, że ten facet miał kiedyś kompleks bogów!”

Ree Hines nie może uwierzyć, że koniec jest bliski! Śledź ją na Twitterze i opowiedz o swoich myślach sprzed finału .