Leonardo DiCaprio wygrywa swojego pierwszego Oscara w historii w kategorii “Revenant”

W końcu się stało! Leonard DiCaprio ma swojego Oskara.

Leonardo DiCaprio zdobywa pierwszego Oscara, gdy Hollywood staje twarzą w twarz z wyścigiem

26 lutego 2016 r03:25

W niedzielny wieczór gwiazda przyjął nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w filmie “The Revenant” jako grający na granicy i futra trapera Hugh Glass, pokonując ostrą konkurencję Bryana Cranstona (“Trumbo”), Matta Damona (“The Martian”), Eddie Redmayne (“The Danish Girl”) i Michael Fassbender (“Steve Jobs”).

Po rozpoznaniu swoich kandydatów, DiCaprio podziękował przyjaciołom, rodzinie, przyjaciołom i “wszystkim od początku mojej kariery”.

Następnie przeszedł do większego problemu jeden bardzo bliski jego sercu: środowisko i wpływ zmian klimatycznych.

POWIĄZANI: Leo i Kate chodzą razem po czerwonym dywanie z Oskara – i wszyscy stracili chłód

“Making” The Revenant “dotyczyło relacji człowieka ze światem przyrody, świata, który wspólnie uważaliśmy w 2015 roku za najgorętszy rok w historii nagrań” – wyjaśnił. “Nasza produkcja przeniosła się na południowy kraniec tej planety, aby znaleźć śnieg, zmiana klimatu jest prawdziwa, dzieje się to teraz, jest najpilniejszym zagrożeniem dla naszego gatunku”.

Wezwał wszystkich do wsparcia liderów, którzy wspierają planetę.

Leonardo DiCaprio
HOLLYWOOD CA, LUTY, – 28: Aktor Leonardo DiCaprio akceptuje Najlepszy aktor nagrodę dla ‘The Revenant’ na scenie podczas 88th Rocznych nagród filmowych przy Dolby Theatre na Luty 28, 2016 w Hollywood, Kalifornia. (Zdjęcie: Kevin Winter / Getty Images)Kevin Winter / Getty Images

“Nie bierzmy tej planety za pewnik” – powiedział tłumowi, który dał mu owację na stojąco. “Nie uważam dziś za coś oczywistego, dziękuję bardzo.”

Ta wygrana długo czekała na DiCaprio.

Oscarowy szał najpierw skupił się na nim, kiedy był jeszcze nastolatkiem, po swoim wielkim występie na ekranie w filmie “What’s Eating Gilbert Grape” (1993). Od tego czasu był nominowany i faworyzowany do głównych ról w filmie “The Aviator” (2005), “Blood Diamond” (2001) i “The Wolf of Wall Street” (2014).

44 zdjęcia

Pokaz slajdów

Życie i czasy Leonardo DiCaprio: Spojrzenie wstecz na karierę gwiazdy

Zobacz zdjęcia Leo grającego gangsterów, hazardzistów, króla i oszusta w jego żywej, hollywoodzkiej karierze.

Kiedy teraz zwycięzca rozmawiał z TODAY o swoich szansach na Oscara w zeszłym miesiącu, powiedział, że nagroda jest “poza twoją kontrolą”. I chociaż wiedział, że doceniłby taki zaszczyt i uznanie swoich rówieśników, gdyby przyszedł po jego myśli, nie był w branży filmowej..

WIĘCEJ: Zobacz najważniejsze momenty z Oscara w 2016 roku

Jak Leonardo DiCaprio chce być “szczęśliwym artystą” (nie jest to nagroda)

Jan.08.201604:40

“Wiem, że to banał, ale prawda jest taka, że ​​to nie dlatego robisz te filmy”, powiedział Willie Geist. “Robisz to, ponieważ jeśli kochasz formę sztuki – a kino jest dla mnie wielką współczesną formą sztuki – możesz spojrzeć za siebie pewnego dnia i powiedzieć:” Zrobiłem to dzieło i dałem mu wszystko, co mogłem, póki byłem tam.’ A jeśli masz dość tych później w życiu, jesteś szczęśliwym artystą. “

29 zdjęć

Pokaz slajdów

Leonardo DiCaprio wygląda najlepiej na czerwonym dywanie

Kochasz Leo tak samo jak my? Potem będziesz chciał przejść przez jego absolutnie najlepszy wygląd na czerwonym dywanie.

Teraz oprócz złotej statuetki ma jeszcze jeden powód do szczęścia.

POWIĄZANE: To czas nagród! Zobacz pełną listę tegorocznych laureatów Oscarów

Ale na długo zanim rozdano nagrodę, było jasne, że wygrasz lub przegrasz, to wielka noc dla DiCaprio. To dlatego, że widział ceremonię jako coś więcej niż szansę na wygraną.

To był punkt zwrotny dla niego i jego zawsze wspierającej rodziny.

POKREWNE: Chris Rock przemawia na #OscarsSoWhite w monologu Oscara

DiCaprio, który przywiózł swoją matkę jako swoją randkę, zatrzymał się na czerwonym dywanie, zanim pokaz się rozpoczął i mówił o osobistej stronie jego drogi do sławy.

“Dorastałem w East Los Angeles, a rodzice zabierali mnie na przesłuchania każdego dnia po szkole” – powiedział. Słuchali mnie, słuchali tego dzieciaka, który był zbyt ambitny i powiedział, że chce być aktorem … Słuchali marzeń małego dziecka i nigdy nie byłbym bardziej wdzięczny.

Mów o wygraniu!

Śledź Ree Hines na Świergot.