Lady Gaga wysyła emocjonalny hołd po tym, jak najlepsza przyjaciółka Sonja Durham umiera na raka

Długoletnia przyjaciółka Lady Gagi, Sonja Durham, zmarła po długiej walce z rakiem piersi.

“Oglądanie jednego z moich najlepszych przyjaciół na świecie pokazuje niezgłębioną odwagę, siłę i pozytywne nastawienie podczas walki z rakiem, naprawdę zmieniło moje życie”, artystka napisała na jednym z kilku zdjęć z mediów społecznościowych, które opublikowała w hołdzie Durhamowi. “Dziękuję Sonji za inspirowanie mnie i każdego z nas na co dzień twoją radością. “

View this post on Instagram

I don't know how to put a price on a friendship. I'm not even sure how you can assess the size of its meaning, only really your heart truly knows and it's too special for words. I feel two competing feelings. Firstly, that I will live everyday with more passion, more determination, more compassion and more giving than ever before. Because that's who she was, and it's what drew us to each other, and I know it's what she always wanted for me. She had this incredible way of releasing me from the anchor of my own sadness that held me back, she loved me fearlessly while I learned how to cope with fame and stay inspired no matter how scared I was. She knew all I cared about was the music. She made that ok. The other feeling I have is that of being robbed of the last 10 years of my life, friendship and career with her. Like someone took her from us, and with that taking took all the good times. I know that's not true, and I know that I have those memories forever, I'm just in shock that I will never have new ones with her. I'm in shock that I won't see her again until I pass too. I vow to be a little stronger everyday for her because that's what she would have wanted, I vow to be stronger for anyone who's lost somebody to cancer. I'm a part of that family now. I vow to be a warrior for her and be a voice for cancer patients so the world can continue to improve the dialogue and the fight. I loved her. I still love her. And I love so much her husband Andre, stepson Sante, and friends. I made them some food yesterday. I will keep cooking. Cooking my soul until it understands this. Last thing I told her, "Go find Joanne, Sonj." Somehow I think she did. @sonjad7777 #sonjadurham #grigiogirls

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Durham, który zmarł w zeszły piątek, był byłym asystentem i menedżerem w zespole kreatywnym Haus of Gaga wokalisty oraz inspiracją “Grigio Girls”, piosenki na najnowszym albumie Gagi “Joanne”.

W zeszłym miesiącu piosenkarka i aktorka poświęciła Durhamowi akustyczną wersję swojego przeboju “Edge of Glory” podczas festiwalu Coachella.

Wcześniej w roku Gaga pomógł jej przyjaciółce zaplanować ślub i przygotować się na wielki dzień. Durham napisał później o tym, jak bardzo piosenkarka wspierała ją finansowo i duchowo w poście na blogu o jej wysiłkach w walce z rakiem w stopniu IV, który przerzucił się do jej płuc i mózgu.

“Szczerze mówiąc, gdyby nie Gaga i wkład finansowy od wszystkich do tej pory, naprawdę nie sądzę, żebym tu był” – napisał Durham. “Powiedzmy, że rozumiem, dlaczego ludzie się poddają i umierają, ponieważ nie mają zasobów, które mi dano.” To naprawdę dało mi trochę do myślenia o założeniu organizacji non-profit. “

31-letnia Gaga powiedziała podczas ubiegłorocznego wywiadu z Radio.com, że zna Durhama od 23 roku życia.

W niedzielę opłakiwała utratę swojej przyjaciółki online, mówiąc, że czuła się, jakby została “okradziona z ostatnich 10 lat mojego życia, przyjaźni i kariery z nią.” Tak jakby ktoś ją zabrał od nas, a tym samym zabrał wszystkie dobre czasy “, napisała na Instagramie.” Wiem, że to nieprawda, i wiem, że mam te wspomnienia na zawsze, jestem po prostu w szoku, że nigdy nie będę mieć z nią nowych “.

Ale Gaga również przysięgła, że ​​”będzie żyła codziennie z większą pasją, większą determinacją, większym współczuciem i większym dawaniem niż kiedykolwiek wcześniej” na cześć Durhama, a także dla innych, którzy stracili bliskich na raka.

“Jestem teraz częścią tej rodziny”, powiedziała. “Przysięgam być dla niej wojownikiem i być głosem dla pacjentów chorych na raka, aby świat mógł kontynuować dialog i walkę”.

Lady Gaga, Bradley Cooper zagra w remake’u “A Star Is Born”

18 kwietnia 2017 r00:58

ZWIĄZANE Z:

Lady Gaga ujawnia, jak życzliwość pomogła jej leczyć podczas wizyty u nastolatków LGBT

Książę William i Lady Gaga otwierają się, aby walczyć z chorobą psychiczną