Kobieta Thor? Grom pokojowy Marvel Comics jest teraz boginią

Płeć żeńska Thor
Nowa kobieca wersja superbohatera Marvela Comicsa.Dzisiaj

Thor, bóg macho, który przez ponad pół wieku był headlinerem Marvela Comics, i został przedstawiony przez aktora Christiana Hemswortha w kilku hity filmowych, jest teraz bogini grzmotu.

Tak zadeklarował Marvel Comics we wtorek, nazywając wiadomość “szokującą i ekscytującą”. Nowa kobieta Thor, w formie grafiki, została odsłonięta we wtorek w “The View”.

“Ta zmiana nie polegała tylko na dodaniu kolejnej bohaterki kobiecej do uniwersum Marvela, jest to zmiana, która pochodzi z opowieści o Thorie, którą pisarz Jason Aaron opowiadał” – powiedział Today.com redaktor Thor Wil Moss. “W tym momencie nie możemy opowiedzieć wszystkich tajemnic fabularnych, ale kiedy już wszystko się ułoży, stanie się jasne, dlaczego ta kobieta stała się nowym Thorem.”

Płeć żeńska Thor
Dzisiaj

Marvel – superbohaterska interpretacja boga grzmotów z mitologii nordyckiej – pojawiła się po raz pierwszy w 1962 roku. W Journey into Mystery No. 83, wątły lekarz Donald Blake natknął się na mistyczny młot Thora w podróż do Norwegii i został przekształcony w mitologicznego musclemana. (W późniejszych opowieściach okazało się, że był on naprawdę Thor cały czas: jego ojciec, Odyn, dał mu amnezję i zamienił go w cichego śmiertelnika, aby nauczyć go pokory).

Przez kolejne 50 lat Thor stał się kluczową postacią Marvel Comics i ostoją głównego bohatera superbohatera wydawcy komiksów, Avengers. Mimo to przez lata dokonywał pewnych zmian.

“Istnieje długa historia innych postaci z Marvela, które zbierają młotek i stają się Thorem, szczególnie w latach 80., kiedy pisarz / artysta Walter Simonson miał obcego o imieniu Beta Ray Bill, który podniósł młotek i stał się Thorem przez chwilę,” Moss wskazany. (Również w erze Simonson Thor stał się Żabą Gromu w pamiętnej fabule.)

Dlaczego Marvel nadaje czcigodnemu bohaterowi nagłą zmianę płci? “Marvel wydaje się zabiegać o kobiecą publiczność tym i innymi postaciami”, powiedział Gerry Gladston, współwłaściciel Midtown Comics, największego detalicznego sprzedawcy w Nowym Jorku, powiedział TODAY.com. On nazwał rozwój “bardzo dobrą rzeczą, ponieważ kobiety i dziewczęta nie były głównym celem komiksów superbohaterów przez te wszystkie lata.

“Jak na razie reakcja fanów jest w większości pozytywna, z pewnym sceptycyzmem, którego można się spodziewać,” dodał Gladston.

Mało prawdopodobne, aby zmiana płci mogła się wydawać “to nie jest nowa ciągłość, jest kontynuacją historii z obecnej serii” Thora: God of Thunder “,” powiedział Moss. “Ale skoro mamy nowego Thora – a także nowego artystę, Russella Dautermana – i jest to świetny punkt wyjścia dla nowych czytelników, myśleliśmy, że to zasługa rozpoczęcia zupełnie nowej serii.”

Na Twitterze niektórzy fani komiksów wyrażali konsternację:

Inni z zadowoleniem przyjęli wiadomości:

“Otrzymaliśmy już mnóstwo pozytywnych opinii”, powiedział Moss TODAY.com. “Jestem pewien, że niektórzy ludzie nie są zadowoleni z tej zmiany, ale jeśli rzeczywiście czytają tę historię, to przewiduję, że będą zaskoczeni, jak bardzo im się podoba.”

Śledź Rick Schindler na Twitterze.

Loading...