Kevin Bacon poważnie traktuje “Leśniczego”

Kevin Bacon chce, żebyś wiedział to samo, co powiedział swoim dzieciom: Żadne dzieci nie zostały skrzywdzone podczas robienia swojego najnowszego filmu.

W filmie “The Woodsman” Bacon występuje jako najbardziej obrażony przestępca seksualny, molestujący dzieci w wieku 12 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie młodych dziewcząt. Pełen nienawiści do samego siebie, jego bohater, Walter, czyni szlachetną próbę pójścia prosto, ale dręczony jest pokusą, odrzuconą przez rodzinę i odrażający współpracownikom, którzy odkrywają jego przeszłość.

Bacon i jego żona, współprowadząca Kyra Sedgwick, zasiedli do omówienia trudnych tematów filmu z ich 15-letnim synem i 12-letnią córką.

“Powiedzieliśmy:” Mama i tata zamierzają zrobić ten film, o to chodzi, to jest to, kogo gramy, a my po prostu chcieliśmy, abyście byli tego świadomi “, powiedział Bacon w wywiadzie dla The Associated Press.

“Powiedziałem im:” To nie jest film, w którym zobaczysz, jak złe rzeczy dzieją się dzieciom “, co także uważam, że powinniśmy również zaprezentować się publicznie. To niebezpieczna tematyka, ale to nie jest nieuzasadniony, sensacyjny film. “

Wykorzystanie szansyFilm “The Woodsman”, którego reżyserem jest po raz pierwszy twórca filmowy Nicole Kassell, jest adaptowany ze scenicznej gry Stevena Fechtera. Wraz z Sedgwick, który gra romantycznie współpracującego z Walterem współpracownikiem, w filmie grają raperzy Mos Def i Eve, Benjamin Bratt i David Alan Grier.

Scenariusz przyszedł do Bacona w niecodzienny sposób. Będąc na wakacjach w Indiach Zachodnich, do Bacona podszedł znajomy, który myślał o zainwestowaniu pieniędzy w film i chciał porady aktora..

Przyszły finansista ostatecznie zdecydował się nie inwestować, ale Bacon był uzależniony po przeczytaniu scenariusza. Chociaż w filmie “National Lampoon’s Animal House” w filmie “National Lampoon’s Animal House” wcielił się w rolę posępnego chłopca i stał się idolem z “Footloose”, Bacon powiedział, że ciemny ton “The Woodsman” był bardziej zgodny z jego dramatyczną wrażliwością.

Wszelkie wątpliwości nie dotyczyły śmiałego materiału ani roli, jaką ta rola mogłaby wpłynąć na jego wizerunek, ale o tym, czy on i jego kolaboranci mogliby to zrobić.

“Tak, miałem wahanie. Nie wahałem się, czy wykonam dobrą robotę? Jaką pracę powinien wykonywać Nicole jako dyrektor po raz pierwszy? Czy oddamy nasze serca i dusze w coś, czego nikt by nie zobaczył? “Powiedział 46-letni Bacon.

“Nie waham się wokół mnie i mojego wizerunku, mojej osoby. To nie dotyczy mnie w moim życiu. Zagram wszystko. Grałem wielu złych ludzi, którzy zrobili wiele złych rzeczy. “

Do innych ról Bacona należy jeden z osieroconych astronautów w filmie “Apollo 13”, niewidzialny szalony naukowiec w “Hollow Manu”, człowiek nawiedzany przez widmowe wizje w “Stir of Echoes” i więzień Alcatraz, który został brutalnie wściekły przez trzy lata w izolatce w “Morderstwie w pierwszym”, które przyniosło mu entuzjastyczne recenzje.

Był także częścią wspaniałego zespołu Clinta Eastwooda obsadzonego w 2003 roku “Mystic River”, grającego policjanta badającego śmierć córki przyjaciela z dzieciństwa.

Pozostawienie nastoletniej sławy za sobąPo “Footloose”, Bacon miał problemy z dostosowaniem się do nastoletniej gwiazdy i odrzucił życie jako romantyczny idol, odrzucając podobne role, ponieważ nie chciał się powtarzać.

“To nudziarz. Ludzie, którzy tylko to robią, mnie nudzą. Nudzą mnie jako aktorów. Facet, który za każdym razem robi tego samego, zabawnego faceta, albo jest tylko bohaterem, który ratuje ludzi przed wysadzeniem w powietrze “- powiedział Bacon. “Nie chcę tego robić. To nie ja jestem. “

Bacon i Sedgwick stali się bardziej aktywni, tworząc dla siebie scenariusze, w tym “Loverboy”, który premierę miał na styczniowym festiwalu filmowym w Sundance, gdzie “The Woodsman” zadebiutował ubiegłej zimy. W reżyserii Bacona “Loverboy” gra Sedgwick w roli matki, której obsesja na punkcie syna zagraża dobru dziecka. Bekon jest także gwiazdą.

Tej wiosny, Bacon poluje na skandaliczny europejski akcent i długie loki jako pompatyczny, intrygujący fryzjer w “Piękności” Królowej Latifah, spinoff z kibiców “Fryzjer”. Zakończył także zdjęcia do dramatu Atom Egoyana “Where the Truth Lies”, z udziałem Colina Firtha jako duetu komediowego z lat 50., którego akcja rozpadła się po skandalu po tym, jak znaleziono martwą dziewczynę w ich pokoju hotelowym.

Różnorodność ról sprawiła, że ​​Bacon stał się “o wiele szczęśliwszy” niż na szczycie swojej sławy w latach 80., powiedział. “Moja kariera, dziś pomimo tego, jest najlepsza.”

“Dzisiaj, pomimo” odnosi się do serii wywiadów dla “The Woodsman”, zadanie, które nadal sprawia, że ​​czuje się niekomfortowo. Mimo to Bacon pracował niestrudzenie w zeszłym roku, aby promować film, towarzyszyć mu w Cannes, Toronto i innych festiwalach, aby zwrócić uwagę na “The Woodsman”, którego ponura linia fabularna sprawia, że ​​trudniej sprzedają się widzom.

Również producent wykonawczy filmu “The Woodsman”, Bacon starał się rozebrać scenariusz do jego najdrobniejszych elementów, aby przedstawić cień człowieka żyjącego w udręce w sobie, powiedział reżyser. Dialog był skąpy na początku, ale scenariusz stał się jeszcze szczuplejszy po tym, jak Bacon przeszedł, powiedziała.

“Naprawdę uważam go za niezwykle wiarygodny barometr” – powiedział Kassell. “Gdyby coś nie wydawało mu się prawdomównym lub organicznym dla naszej opowieści, to byśmy ją wycięli, albo podniósłby ją i zakwestionował, a gdyby to było dla mnie ważne, zmusiłby mnie do wyjaśnienia, dlaczego i do obrony”.

Brzęczenie OskaraFilm nakręcił burzę Oskara dla Bacona, który nigdy nie był nominowany. “Mystic River” zdobył Oscary dla gwiazd filmowych Seana Penna i Tima Robbinsa oraz nominację do Marcii Gay Harden, ale Bacon nigdy nie wziął poważnego pod uwagę podczas wyścigu o nagrody w 2003 roku.

Choć przyznał, że nominacja do Oscara byłaby dobra dla jego kariery i dla “The Woodsman”, Bacon pogodził się z myślą, że może on znowu tęsknić.

“Jestem aktorem od dawna, a minęło wiele lat, kiedy chodziłem po imprezie i nie byłem zaproszony” – powiedział Bacon. “A więc, jeśli to się nie stanie, oczywiście będę rozczarowany, ale jeśli to było wszystko, czego chciałem w życiu, jeśli to było to, o czym zawsze marzę, to wyskoczyłbym przez okno przez długi czas temu.

“Jeśli ktoś zatrzyma mnie na ulicy lub w metrze, cokolwiek, i powie:” Hej, spodobał mi się ten film “lub” To przedstawienie znaczyło coś dla mnie “, a nawet jeśli to jest” Wiesz, znałem faceta, który był taki jak ty w tym filmie, “to świetnie. Uwielbiam to. Położyłbym to na moim kominku, gdybym mógł.