Julie Andrews króluje nad “Shrek the Third”

Julie Andrews od lat należy do hollywoodzkich królestw. Ostatnio udało jej się to udowodnić dzięki królowej ról w filmach “Pamiętnik księżniczki” i “Shrek”.

Andrews – która powtarza swoją rolę w filmie “Shrek Trzeci”, jako królowa Lillian, teściowa dla ogra Mike’a Myersa i matka dla ogrej księżniczki Cameron Diaz – jest pragmatyczną monarchą.

Ponieważ operacja gardła zrujnowała chwalebny głos gwiazdy “Mary Poppins”, “Dźwięku muzyki”, “Victora / Victorii” i innych filmów, Andrews znajduje inne sposoby wyrażania siebie, kontynuując światło księżyca jako autor i reżyser dziecięcy.

Choć w 2004 roku zagrała podtytułowany numer muzyczny “The Princess Diaries 2: Royal Engagement”, Andrews powiedział, że nie odzyskała głosu w ciągu 10 lat od operacji.

“Nie, niestety,” powiedział Andrews w wywiadzie promującym “Shrek Trzeci.” “Nie śpiewam. Moja córka, z którą piszę, powiedziała coś tak uroczego. Opłakiwałem fakt, że nie śpiewałem i jak bardzo za tym tęskniłem. A ona powiedziała: “Mamo, właśnie znalazłeś inny sposób używania swojego głosu przez pisanie.” Poczułem się o wiele lepiej. …

“Tęsknię za śpiewaniem z orkiestrą, pięknem tego wszystkiego. Tęsknię za muzyką. Ale przynajmniej jestem w stanie nadal wnosić wkład, który jest piękny. “

Po przejściu dla Audrey Hepburn71-letni Andrews określił swój talent jako “mój dziwaczny, cztero-oktawowy głos”, co dało jej wczesny start w show-biznesie w Anglii. Córka muzyków z sal koncertowych, Andrews śpiewała na scenie jako dziecko i wciąż była nastolatką, gdy zadebiutowała na Broadwayu.

Szybko stała się supergwiazdą na Broadwayu jako Eliza Doolittle w filmie “My Fair Lady” i podążała za tym musicalem jako Ginewra w “Camelot”, chociaż sukces w Hollywood początkowo był nieuchwytny.

Andrews został przerzucony na korzyść Audrey Hepburn na wersję “My Fair Lady” na dużym ekranie. Ale Walt Disney obsadził ją jako wesołą, śpiewającą nianię w 1964 r. “Mary Poppins”, ekranowy debiut, w którym Andrews została najlepszą aktorką Nagroda Akademii. W tym samym roku Hepburn nie była nawet nominowana do “My Fair Lady”.

Rok później Andrews została nominowana do najlepszej aktorki w filmie “Dźwięk muzyki”, a trzecia nominacja do filmu “Victor / Victoria” z 1982 r., Jednego z siedmiu filmów nakręconych przez jej męża, reżysera Blake’a Edwardsa..

Problemy z głosem Andrewsa rozwinęły się, gdy występowała w broadwayowskiej produkcji “Victor / Victoria” w połowie lat dziewięćdziesiątych. Przeszła operację usunięcia guzków nienowotworowych, ale operacja opuściła ją bez jej głosu.

Pozwała do sądu dwóch lekarzy i szpital Mount Sinai w Nowym Jorku, a w 2000 r. Udzieliła pozew w sądzie, nie ujawniając żadnych warunków.

Wypełnianie dziury pisaniemDo tego czasu Andrews już dawno uznała się za autorkę dziecięcej pracy, która stała się coraz ważniejsza w jej karierze wokalnej. Jej książki to “Mandy”, “Little Bo”, “The Last of The Really Great Whangdoodles” i jej “Dumpy the Dump Truck”.

26 zdjęć

Pokaz slajdów

Widowiska gwiazdy

Jake Johnson i Damon Wayans Jr. w “Let’s Be Cops”, czerwonym dywanie, Selena Gomez jest unieśmiertelniona w wosku i więcej.

Andrews i córka Emma Walton Hamilton piszą razem i nadzorują zbiór dziecięcych opowieści pod nazwiskiem Andrewsa, który zawiera ich własne prace, opowieści innych i książki, które wyszły z druku.

Kariera pisarska rozpoczęła się około 30 lat temu podczas prostej gry z dziećmi “, która wymagała zapłaty za utratę” – powiedział Andrews. “Byłem pierwszym, który stracił, a ja powiedziałem:” Co mam stracić? “

“Moja najstarsza córka powiedziała:” Napisz mi opowiadanie “i pomyślałam, OK, ponieważ zwykłem wymyślać dla nich małe historie. Myślałem, że kilka stron bajki Ezopa będzie w porządku, ale ona była moją nową pasierbicą i pomyślałem, że może naprawdę mogę coś z tego zrobić i dać jej prezent. “

Strony ułożyły się w stos, mąż Edwards zachęcał ją i “kiedy książka się skończyła, poczułem pustkę i chciałem zrobić to jeszcze raz,” powiedział Andrews. “Od tego czasu tak się dzieje.”

“Marzenie do pracy z”Po kolejnej książce dla dzieci, “Shrek!” Williama Steiga, stała się podstawą animowanego przeboju z 2001 roku, Andrews został sprowadzony w 2004 roku “Shrek 2” jako głos Lillian, żony króla żab Harolda.

“Myśleliśmy, OK, potrzebujemy królowej, która naprawdę ma to wszystko razem, ale musi mieć poczucie humoru z powodu świata, w którym żyje,” powiedział “Shrek Trzeci” producent Aron Warner. “Jej mąż jest żabą, jej córka jest ogriem. Musieliśmy więc mieć kogoś, kogo znamy, by się śmiać, ale potrafilibyśmy również nosić takie cechy.

“Julie jest ikoną i marzeniem do pracy. Rozmawialiśmy tylko o tym, jak czasami podczas sesji nagraniowych siedzieliśmy i mówiliśmy: “To jest Julie Andrews.” Musisz zwracać uwagę na linie, a nie na to, że to Julie Andrews, a ja nie słuchałem. “

Choć jej kariera jest już za plecami, Andrews nuci melodię w “Shrek the Third”. W oszołomionym momencie dla Królowej Lillian przemierza kilka kratek “Moje ulubione rzeczy”, jedną z piosenek wypuszczonych przez Andrewsa w “Dźwięku muzyki”.

“Czułem się jak urocze i niegodziwe” – powiedział Andrews.

Andrews wyreżyserował scenę i ma nadzieję, że zrobi to ponownie pośród swojej twórczości pisarskiej i aktorskiej, która ma nadzieję obejmować przyszłe filmy “Shrek”.

“Mam szczęście, ponieważ mam tę pracę i mam wspaniałą pracę wydawniczą. Wydaje mi się, że rozprzestrzeniłem się, co sprawia, że ​​czuję się wspaniale, i zbliżam się do wieku, w którym uwielbiam myśleć o reżyserii “- powiedział Andrews. “Po prostu uwielbiam być aktywny, ponieważ zawsze byłem aktywny. Dopóki robię coś, co kocham, jestem szczęśliwy. “