“Jeszcze cię zobaczę”: tragiczna historia Jackie Hance o utracie i odkupieniu

Prawie cztery lata temu trzy córki Jackie Hance zostały tragicznie zabite w strasznym wypadku samochodowym. Siostra Hance była za kierownicą pojazdu, gdy kierowała się w niewłaściwy sposób na nowojorskim Taconic State Parkway. “I’ll See You Again” opowiada o tym, jak Hance borykała się z przytłaczającymi uczuciami utraty i jak znalazła siłę, by iść dalej. Oto fragment.

PROLOG

Warren jedzie gorączkowo w kierunku koszar policyjnych w Tarrytown w stanie Nowy Jork, mocno ściskając koło Acury. Jego trzy córeczki o jasnych włosach powinny teraz wracać do domu w dwukolorowej czerwonej windstar, prowadzonej przez jego siostrę, Diane, ale coś się wydarzyło. Poszedł do miejsca, gdzie kazał siostrze czekać, ale nie zauważył żadnego z nich. Nie Diane ani jej dwoje dzieci. Nie jego trzy dziewczyny.

Samochody nie znikają. Dzieci nie znikają z ziemi.

'I'll See You Again'
Dzisiaj

Baraki policyjne stoją przed nami. Wkrada się Warren, a jego ojciec, który przyszedł z nim, podąża za nim. Warren zaczyna wywracać swoją historię, ale żołnierze są już świadomi tej sytuacji.

Książka współautor:JackieHance Inspiracja’

“Ktoś inny przekazał nam informacje” – mówi mu jeden z nich. “Może twoja żona.”

Policja twierdzi, że przeszli rewizję o promieniu dwudziestu pięciu mil i nie ma śladu zaginionego samochodu. Później Warren będzie się zastanawiał, jak mogli go przegapić.

Dzieci nie znikają z ziemi.

Po swoim ostatnim telefonie, kiedy zabrzmiała tak źle, Diane przestała odpowiadać na jej telefon komórkowy. Teraz Warren sugeruje, że policja próbuje ją wyśledzić. Telefony komórkowe mają GPS, a funkcja pingowania sygnału zawsze działa w filmach. Jeśli zlokalizują telefon, może znajdą ją. W tle Warren słyszy, jak jeden z oficerów bierze telefon 911 od swojego przyjaciela, Brada, który również zadzwonił, aby zgłosić sytuację. Brakujący samochód. Zagubione dzieci. Ogromne zmartwienie.

Policja, mniej zaniepokojona, delikatnie nakłania Warrena do odejścia.

– W odległości mniej więcej milę od ulicy – mówi jeden z gliniarzy – jeśli twoja siostra nie czuła się dobrze w drodze, może właśnie tam pojechała, żeby coś zjeść.

Mama dziewcząt zginęła w wypadku: nowe dziecko “przywróciło nas do życia”

Warren i jego ojciec jeżdżą do restauracji, ale Windstar nie jest na parkingu. Kiedy jeżdżą bez celu na kilka minut, ogarnia ich poczucie bezsensu, a Warren wraca na posterunek policji. Tym razem, gdy Warren podjeżdża, żołnierz wybiega i otwiera drzwi policyjnego pojazdu.

“Wsiadaj do samochodu”, dzwoni do Warrena. “Muszę cię zabrać do szpitala.”

Warren czuje, że krew spływa mu z głowy. “To jest złe”, mówi do swojego ojca.

Dostają się do szpitala, a Warren wpada, krzycząc za swoimi córkami, jego życiem. Nikt mu nic nie powiedział.

“Gdzie są moje dzieci?” – pyta.

Żołnierz, który tam czeka, zabiera go do bocznego pokoju. Opowiada Warrenowi o nowościach.

Warren uderza pięścią w dziurę w ścianie. Potem kolejny. Uderzyłby dziurę we wszechświecie, gdyby mógł, zatrzymałby czas, zawrócił. Żołnierz zaczyna szlochać, zdruzgotany. Pokazuje Warrenowi zdjęcie swojego własnego dziecka, a Warren klaszcze go z tyłu, gdy kawalerzysta krzyczy ze współczuciem, strachem i frustracją.

Dziwne opanowanie schodzi na Warren. Chce porozmawiać z kimś na temat dawstwa narządów, zobaczyć, jak może pomóc, nawet gdy jego własne życie się rozpada. Wszędzie panuje zamieszanie, a żołnierzy nie ma.

Prosi o pokój z telefonem, w którym może być sam.

Jego pierwsze połączenie to dom.

Matka dziewcząt zabitych w niewłaściwym wypadku: “Trudno się nie obwiniać”

Wersja BlackBerry’ego ojca Warrena to skrawek papieru w portfelu z numerami telefonów wszystkich ciotek, wujków i kuzynów. Podaje go Warrenowi, który dzwoni do każdego. Chce być tym, który im powie.

Godzinę później, trzech jego bliskich przyjaciół przychodzi do szpitala. Brad i Rob oskrzydli Warrena i wyprowadzili go na zewnątrz, gdzie ich przyjaciel Doug jest w samochodzie, by zabrać go do domu. Gdy jego ojciec zostaje z tyłu, aby czekać na męża Diane, wspólnota przyjaciół Warrena już zbiera się, aby go chronić.

Sto metrów dalej reporterzy zaczynają przybywać do szpitala z mikrofonami i kamerami. To wielka historia. Ktoś musi mieć coś do powiedzenia. Ale nikt nie zauważa żałobnego ojca, kiedy wychodzi ze szpitala.

Przedruk z You’ll See You Again Jackie Hance z Janice Kaplan w porozumieniu z Gallery Books, odcisk Simona i Schustera. Prawa autorskie (c) 2013 Simon & Schuster

Aby dowiedzieć się więcej o pracy Fundacji Rodzina Hance, kliknij tutaj.