Jason Aldean wspomina w panice pierwsze chwile po tym, jak strzelec z Las Vegas otworzył ogień

Kiedy w zeszłym miesiącu na trasie Route 91 Harvest Festival w Las Vegas w połowie sezonu wystąpił nagły trzask, Jason Aldean pomyślał, że był techniczny błąd..

Wkrótce jednak ludzie na scenie wokół niego sygnalizowali ucieczkę.

“I chociaż głośnik został zniszczony. To brzmiało jak trzaskające coś “- powiedziała wiejska gwiazda muzyki w wywiadzie dla TODAY Sheinelle Jones w ekskluzywnym wywiadzie we wtorek.

Jason Aldean przemawia po raz pierwszy od strzelaniny w Las Vegas

14 listopada 2017 r04:37

Po zatrzymaniu się hałasu, Aldean doszedł do wniosku, że problem został rozwiązany, więc nadal występował.

“Potem to się znowu stało. I trwało to dłużej po raz drugi. I wtedy byłem w pewnym stopniu coraz bardziej poirytowany. Spojrzałem więc na moich monitorów, którzy są po stronie sceny, jakby chcieli powiedzieć “co to jest?”. i “Napraw to” – wspomina.

“Kiedy odwróciłem się, by popatrzeć, mój gitarzysta pobiegł za mną i kazał mi się ruszyć, jak” Chodźmy! ” a mój ochroniarz biegał po scenie i kazał mi biec.

Aldean i wszyscy z nim zdołali uciec z tego bez szwanku, ale rewolwerowiec Steven Paddock nadal spryskał salę koncertową kulami z 32. piętra pobliskiego ośrodka Mandalay Bay Resort and Casino, zabijając 58 osób i raniąc ponad 500 innych osób, zanim zajął własne miejsce. życie.

“Wszyscy wpadli w panikę i nie bardzo wiedzieli, gdzie się udać i co robić” – powiedział. “To było po prostu trochę zwariowane, pandemonium.”

Jason powiedział, że nie ma czasu, by przetworzyć to, co się stało. Natychmiast poleciał do domu, aby zobaczyć swoją rodzinę. Złożył hołd ofiarom podczas występu na żywo w Saturday Night Live, a następnie wrócił do Las Vegas tydzień po strzelaninie, by odwiedzić rannych fanów.

Po początkowym odwołaniu występów po tragedii, Aldean szybko powrócił do swojej trasy koncertowej, mówiąc, że był zaangażowany, aby być tam dla swoich fanów.

“Szczerze mówiąc, powrót na scenę prawdopodobnie pomógł nam bardziej niż cokolwiek, co jest szalone” – powiedział.

Aldean znalazł się wśród niedzielnych wykonawców koncertu Country Rising, który zebrał ponad 4 miliony dolarów na pomoc ofiarom masakry w Las Vegas i akcji humanitarnych związanych z huraganem.

Jego towarzysze z kraju, Dierks Bentley i Lady Antebellum, którzy dołączyli do niego w dniu TODAY, również wystąpili w programie All-Star w Nashville..

“Nikt nie może zgładzić faktu, że muzyka jest taką ucieczką i taką terapeutyczną i leczniczą rzeczą”, powiedział Dave Haywood z Lady Antebellum.

Jason Aldean wznawia trasę po strzelaninie w Las Vegas

13 października 2017 r01:52

Aldean powiedział, że ma nadzieję, że jedność wśród krajowych muzyków zainspiruje innych do zrobienia tego samego, aby pomóc narodowi wyzdrowieć z wysypki ostatnich tragedii.

“Czuję, że pod koniec dnia skupiasz się na wiedzy, polityce i rasie, i wszystkich tych innych rzeczach” – powiedział – “Pod koniec dnia wszyscy jesteśmy w tym razem. spędzają tyle czasu na kłótni ze sobą, a nie dość czasu, jak praca nad problemem, który jest naprawdę problemem. “

Aldean powiedział, że ma nadzieję, że naród będzie mógł go uzdrowić i “pójść dalej”.

“Muszę to również zrobić, ale jest to coś, czego nigdy nie zapomnę. Mam tylko nadzieję, że wszyscy zaczną leczyć” – powiedział. “Niektóre z tych rzeczy nigdy się nie skończyły, ale mam nadzieję, że z czasem wszystko będzie lepsze dla wszystkich”.