Historia za A113, tajemnicza liczba w każdym filmie Pixar

Fanów Pixar, którzy byli wokół bloku, jeśli chodzi o Easter Eggs w filmach, wiesz wszystko o A113. Nie musimy Ci tego wyjaśniać. Musimy jednak wyjaśnić to innym osobom, które mogą chcieć dowiedzieć się o numerze, który pojawia się w prawie każdym filmie Pixara (i poza nim).

Jeśli masz oko orła, zauważyłeś “A113” wiele, wiele razy podczas oglądania filmów Pixar. To tablica rejestracyjna na samochodzie mamy Andy’ego w filmach “Toy Story”. Jest to niedozwolony kod, który widzisz wiele razy w “Wall-E”. Jest na kamerze, którą nurek nosi, kiedy złapie Nemo w “Finding Nemo”.

Obraz:
Numer A113 jest widoczny na tablicy rejestracyjnej samochodu mamy Andy’ego, gdy Woody zostaje zabrany na przejażdżkę w “Toy Story”. Dzisiaj

OBRAZ: Zapoznaj się z ekskluzywnym filmem Maleficent Angeliny Jolie

A A113 wykracza poza filmy Pixar. Można go znaleźć w “Avengers”, “Igrzyska śmierci: Łapanie ognia”, “Rise of the Planet of the Apes”, “The Simpsons” i “Mission: Impossible – Ghost Protocol”. Jest wszędzie wokół nas. I oczywiście nie jest to po prostu szalony zbieg okoliczności. Jest powód, dla którego wpada w te filmy.

A to jest powodem, dla którego animatorzy składają hołd temu, gdzie rozpoczęli swoją karierę.

“A1-13 był salą animacji w California Institute of the Arts w programie animacji postaci” – wyjaśnia John Lasseter, główny twórczyni w Pixar i Walt Disney Animation Studios. “Cal Arts jest jedną z najlepszych szkół animacji … a wielu studentów … kiedy tworzyli filmy – krótkie filmy i filmy fabularne, mają coś w rodzaju ukrytego A113 w filmach.”

Możesz zobaczyć słynną klasę na jednym zdjęciu Johna pozujących z innymi animatorami Pete Docter i Andrew Stantonem. (Zobacz dużo więcej zdjęć A113 w E! Online.)

Reżyser Brad Bird (“The Incredibles”, “Ratatouille”) jako pierwszy użył A113 jako Easter Egg; umieścił go na tablicy rejestracyjnej samochodu w “Family Dog”, animowanym odcinku z serialu “Amazing Stories” z 1987 roku.

POWIĄZANE: obszerny przewodnik po każdej teorii lub legendzie Disneya i Pixara

Jedyny film Pixara bez oznaczenia A113 to “Monsters, Inc.” Lub może być tam i nikt go jeszcze nie zauważył. Jeśli widziałeś to w “Monsters, Inc.”, podziel się swoimi odkryciami!

Jeśli więc zauważysz A113 w filmie, który oglądasz, to ktoś, kto nad nim pracował, jest absolwentem programu animacji Cal Arts i po prostu kontynuuje gag.