“Friends” skończyło się 12 lat temu, ale nadal jest jednym z najbardziej popularnych programów telewizyjnych

Cóż, nikt nie powiedział nam, że życie pozagrobowe będzie takie!

Minęło 12 lat, odkąd klasyczny serial wyszedł z powietrza, ale jest to sitcom, który nigdy nie został przerwany. Nie tylko przetrwał w nieskończonych powtórkach (jest już dostępny na Netflix, w dystrybucji i na DVD), jego fani są równie żarliwi jak nigdy dotąd.

Czy “Przyjaciele” wciąż są najpopularniejszym programem telewizyjnym (streaming)?

Mar.29.201603:18

A może nawet więcej: podczas gdy pierwotna seria miała ponad 15 milionów widzów w każdym sezonie, powtórzenia syndykowane przyciągają 16 milionów tygodniowych widzów!

“Chodzi o coś w rodzaju doświadczenia, które wydaje mi się, że wielu z nas kojarzy się z wiekiem przed internetem, który właśnie trafia do pokoju z grupą ludzi i spotyka się z nimi twarzą w twarz” – krytyk magazynu New York Adam Sternbergh powiedział DZISIAJ.

Matt Le Blanc (Joey), Matthew Perry (Chandler), Jennifer Aniston (Rachel), Courtney Cox (Monica) in a 1998 episode of
Matt Le Blanc (Joey), Matthew Perry (Chandler), Jennifer Aniston (Rachel), Courtney Cox (Monica) w 1998 roku w odcinku “Friends”.Warner Bros. Television Producti

WIĘCEJ: reaktywacja “Friends” dla hołdu Jamesowi Burrowsowi: zobacz 6 najlepszych momentów

Dla fanów, w tym dla tych, którzy dorastali w bardziej społecznie odizolowanym wieku w mediach społecznościowych, włączanie go to trochę jak zapraszanie gromadki, no, przyjaciół ponad.

Jeden z fanów o imieniu Erika powiedział TODAY: “To jak uścisk”. Dodała, że ​​show sprawia, że ​​czuje dziwną nostalgię za czasem, w którym nigdy nie żyła, dzięki braku wszechobecnych telefonów komórkowych i komputerów. (Psychologowie nazwaliby to uczucie “kaskadowym wspomnieniem reminiscencji”, ale po prostu lubimy myśleć, że młodsi fani odkrywają, że to ich homar z programu).

Ale chodzi też o historie i fantazjowana wersja nowojorskiego Joeya, Phoebe, Chandlera, Rachel, Moniki i Rossa. Kiedy “Oglądaj, co się dzieje na żywo!” gospodarz Andy Cohen zapytał Jennifer Aniston (Rachel) podczas “Must See TV: All-Star Tribute to James Burrows” NBC, że jej bohaterka zapewniła jej gigantyczne mieszkanie w mieście, zażartowała: “Odziedziczone!”

Przyjaciele cast
Courtney Cox (Monica), Lisa Kudrow (Pheobe), Jennifer Aniston (Rachel) i David Schwimmer (Ross) w pilotażu “Friends” z 1994 r..NBC

WIĘCEJ: Matthew Perry nie będzie uczestniczył w spotkaniu “Przyjaciele” – osobiście, tak czy inaczej

Być może jest to jeden z powodów, dla których “Przyjaciele” trwają dzisiaj: jest nostalgiczny, jest fantazją, ale też wydaje się trochę realny – jakbyś był częścią gangu.

“Nigdy nie było dokładnym przedstawieniem rzeczywistego życia, ale myślę, że ludzie oglądają go teraz, gdy element fantasy nabrał jeszcze większego uroku” – powiedział Sternbergh. “To bardzo emocjonalne, a ludzie wciąż mają bardzo silny związek z tym.”

Więc, “Przyjaciele”, jak się masz? Odpowiedź: Bardzo dobrze, istotnie!

Śledź Randee Dawn na Twitterze.