“Friday Night Tykes” ujawnia, że ​​dzieci są rekrutowane do piłki nożnej w wieku 3 lat

Mali chłopcy i sport pasują do siebie jak lody i lato. Ale gdzie kończy się zabawa i zaczyna się nacisk na wygraną? Temat nowego docuserii Esquire “Friday Night Tykes” zostanie zbadany, gdy projekt będzie kontynuowany przez debiut nowicjusza w Texas Youth Football Association w sezonie 2013.

Ponieważ futbol jest najpopularniejszym sportem w Stanach Zjednoczonych, coraz bardziej koncentrujemy się na poszukiwaniu potencjalnych gwiazd w młodszym wieku. W klipie z “Friday Night Tykes”, który Esquire dzieli wyłącznie z DZISIAJ, jeden rodzic ujawnia, że ​​rekruterzy zwracali już uwagę na syna w szokująco młodym wieku.

“Friday Night Tykes”

Jan.08.201403:36

“Byliśmy na przyjęciu urodzinowym i ten trener podszedł do mnie i uścisnął mi dłoń i powiedział:” Czy to twój chłopak? ” Wyciąga pełnokolorową, dwustronną wizytówkę i mówi: “Hej, musisz do mnie zadzwonić” – mówi Kinton Armmer z kamer. “Jaden miał 3 lata, słyszałem o rekrutach z college’u, którzy zwracają na to uwagę, ale dzieci w wieku 3- i 4-letnim nie mogę w to uwierzyć, ale to jest Teksas, a nie możesz nigdzie iść bez piłki nożnej . “

Jaden, mający już 10 lat, zaczął grać w futbol flagowy z NE Colts, gdy miał 5 lat, a jego rodzice powiedzieli DZISIAJ. 

Nawet dla dzieci w wieku Jaden presja może być wysoka. W teledysku trener Colts Marecus Goodloe nie kocha swoich młodych zawodników. 

“Kiedy widzę, że nie dają mi 100 procent, a ja znam ich potencjał, wkurza mnie to”, mówi kamerom. A kiedy Jaden wraca z kilku tygodni wolnego na letnią zabawę u swojej babci? “Jaden ma dużo do nadrobienia”, mówi trener. “Mam nadzieję, że się dobrze bawił, bo następne kilka tygodni będzie dla niego piekłem, będzie biegał, biegał i uciekał, a jeśli nie chce biec, może wrócić do domu. biegać.”

To może nie wydawać się zabawne – zwłaszcza w Teksasie – ale Armiści nalegają, aby DZISIAJ ich syn uwielbiał grę, bez względu na to, jak trudno. 

“Jego mama była przeciwna (Jaden gra w piłkę nożną)” – powiedział nam tato Kinton. “Jadalna prośba Jadena powtarzała się przez ponad rok, zanim ustąpiła.” Ich syn rzadko chce rzucić palenie, a kiedy to robi? To dlatego, że czuł się jak “nie miał wystarczająco czasu na grę” – powiedział Armmer.

Goodloe powiedział DZISIAJ, że istnieje powód, dla którego jest tak twardy dla swoich graczy. “Pcham te dzieci tak mocno, jak ja, ponieważ wiem, jaki jest ich potencjał” – powiedział. “Czuję, że daję tym młodym zawodnikom przewagę w piłce nożnej, i co ważniejsze, w życiu, naciskając ich tak mocno, jak ja. Może zdarzyć się, że jestem jedynym, który je naciska, ponieważ nikt w domu jest.”

Ciężki trening i młodzi chłopcy martwią się, że dzieci mogą doznać poważnych obrażeń, niezależnie od tego, czy są to złamane kości, wstrząśnienia mózgu, odwodnienie i wyczerpanie spowodowane graniem w 100 stopniowym biegu na pełnym biegu. W końcu zawodowcy na pewno ucierpią podczas gier. 

“Naturalnie obawiamy się, że Jaden doznał kontuzji, ale także obawiamy się, że może on ranić kogoś innego” – powiedział Armmer o swoim wielkim chłopcu.

“Obrażenia są dziś tak powszechne, że podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć obrażeń w jak największym stopniu” zapewnił Goodloe. “Wszyscy mają nadzieję, że pewnego dnia zobaczą swoje dziecko w telewizji.”

10-częściowe filmy dokumentalne “Friday Night Tykes” premierowe we wtorek o godzinie 21.00. na temat Esquire. (Masz problem ze znalezieniem nowej sieci? Spróbuj znaleźć kanał.)