Fani witają złego prezydenta Logana na “24”

Witaj w tym wodzu! Zdrowaś się z jego tchórzostwa i wielkoduszności, jego toksycznych ambicji i zasad zdrowego mycia. I pamiętajcie, aby oddać hołd temu głupkowemu sposobowi, w jaki on kpi głową, udawanie autorytetu, które tylko potwierdza jego zwątpienie.

Dowodzący mieszanką łajdaka i prezydenta Charles Logan nie kłania się nikomu w annałach telewizyjnej nikczemności. Nic dziwnego, że cieszy się wysoką oceną od widzów “24”, którzy zachwycają się jego zepsuciem.

Jego chytrość nie zna granic. Kiedy w styczniu “24” (wietrzenie o 21:00 w poniedziałki w poniedziałek na Fox) powróciło w styczniu, Logan wkrótce wyróżnił się swoją nieudolną odpowiedzią na wysypkę narastających problemów: śmiercionośny gaz nerwowy wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i sprzedany zagranicznym terrorystom do użycia przeciwko Rosji. Los Angeles zagroziło, gdy terroryści nagle zrobili z tego cel … naród na krawędzi globalnej wojny, odkąd rosyjski prezydent odwiedził LA.

Wystarczająco źle. Ale w późniejszym odcinku okazało się, że sam Logan był za pierwotnym planem. Jego motywy cockamamie: wzmocnienie pozycji Ameryki w świecie i zagwarantowanie narodu dostaw zagranicznej ropy. Potem plan uciekł, dzięki współkonspiratorom przejmującym kontrolę.

Teraz najlepsze, na co może liczyć, to ukryć swoje ślady, próbując ratować własną skórę przed agentami, którzy go wydziedziczyli.

To zdradzieckie, zdradzieckie głębiny, do których zatonął Logan. Cóż za chwalebny łajdak! W roli Gregaory’ego Itzina (bohatera postaci, który powinien odgrywać rolę w karierze), Logan jest modelem nowoczesnej infomacji prezydenckiej. Kłamstwa, ukrywanie, ukryte transakcje, a nawet narażanie żony na szwank – a wszystko to (jak Logan niestrudzenie wyjaśnia) zrobione “w najlepszym interesie kraju”.

Dzięki Bogu, Jack Bauer jest w tej sprawie.

Teraz, w piątym sezonie, “24” to wyścigowy dramat akcji przeciwko Bauerowi (Kieferowi Sutherlandowi), byłemu amerykańskiemu agentowi antyterrorystycznemu, przeciwko jednemu zagrożeniu za każdym razem z godziny na godzinę, w czasie rzeczywistym, obejmuje jeden dzień. W 24 odcinku Jack, wbrew wszelkim przeciwnościom, dosłownie ratuje dzień, podczas gdy wbrew wszelkim przeciwnościom pojawia się w jednym kawałku. Przynajmniej tak to minęło w przeszłości.

Bieżący sezon rozpoczął się o godzinie 7 rano, L.A., z dyrektorem generalnym firmy Logan tylko dlatego, że jako wiceprezydent wystąpił kilka miesięcy wcześniej dla swojego szefa. Prezydent Keeler został ciężko ranny, gdy Air Force One został zestrzelony w połowie sezonu.

Przerzucony na kryzys sezonu w tym sezonie (który obejmował również zagrożenie nuklearnym terroryzmem i porwanie sekretarza obrony), Logan, oczywiście nad głową, wezwał poprzednika Keelera, Białego Domu, Davida Palmera, aby pomóc mu wykupić.

Następnie w pierwszym tegorocznym odcinku, były prezydent Palmer (Dennis Haysbert) został zamordowany – zastrzelony o 7:02 rano, kiedy stał w oknie swojego mieszkania L.A. Jak się później okazało, nikt inny, jak tylko Logan, nie nakazał mu trafienia (Palmer odkrył swoją działkę na gaz i był gotowy na gwizdnięcie). Potem Logan próbował przypiąć zabójstwo na Bauerze.

Jak wiedzą fani “24”, Palmer był silnym, bohaterskim prezydentem i pierwszym czarnym człowiekiem, który utrzymywał najwyższe stanowisko w kraju.

Gdzie indziej w prime time, serial telewizyjny oferuje widzom innych wzorowych prezydentów. W “The West Wing” NBC, Josiah Bartlet (Martin Sheen) był człowiekiem mądrości, wiary i pragmatyzmu. “Naczelny wódz” ABC obsadziła Geenę Davis jako Mackenzie Allen, pierwszą kobietę prezydenta – która, niezależna politycznie, była zdecydowanie zobowiązana do żadnej ze stron.

Ci wymyślni grube wagary nie mogą nie zainspirować prawdziwego elektoratu, każdy z prototypów (napisał jeden z krytyków) “prezydenta, na który mamy zasłużyć”.

Prezydent, na którego nikt nie zasługuje: Charles Logan, obowiązująca lekcja przedmiotu TV w demokracji poszła źle.

“The West Wing” przedstawia prezydencką utopię na poziomie fantasy – mówi Robert Thompson, profesor mediów z Uniwersytetu Syracuse. “24” działa odwrotnie: zamienia to biuro w fantastyczną dystopię. “

Jak długo trwa ten zły sen oparty na Loganie? Gdy zbliża się godzina siedemnasta następnego dnia (finał 24 sezonu sezonu “24”), palące pytanie skupia się na losie prezydenta Logana. Czy zostanie ujawniony? Zdobądź impeached? Iść do więzienia? Nawet (łyk) umiera?

Jak by go brakowało! Nikt nie może powiedzieć, że służył swojemu krajowi, ale z pewnością służył “24”. Już jego fani patrzą w przyszłość, mając nadzieję, że Logan będzie żył, aby zobaczyć kolejny dzień.