Ex-Willowvor “Hatch uznany winnym uchylania się od podatków

Richard Hatch, który wygrał 1 milion dolarów w debiutanckim sezonie reality show “Survivor”, został uznany winnym w środę, że nie zapłacił podatków od wygranych i zabrał go prosto do więzienia.

Hatch zachował spokój, gdy urzędnik sądowy odczytał werdykt. Pomachał na pożegnanie członkom rodziny, a następnie został zakuty w kajdanki i aresztowany po tym, jak amerykański sędzia okręgowy Ernest Torres powiedział, że jest potencjalnym zagrożeniem lotu.

Zarzuty mają nawet 13 lat więzienia. Torres powiedział, że spodziewał się kary od 33 miesięcy do 41 miesięcy, ale może to być dłużej, ponieważ prokuratorzy oskarżają Hatcha o popełnienie krzywoprzysięstwa podczas jego zeznań. Wyrok został zaplanowany na 28 kwietnia.

Hatch, 44, został również skazany za uchylenie się od podatków w wysokości 327 000 $, które zarobił jako współwłaściciel audycji radiowej w Bostonie i 28 000 USD w czynszu na własność, którą posiadał.

Prawnik Hatcha, John MacDonald, powiedział, że odwoła się od wyroku, dodając, że Hatch wiedział, że może pójść do więzienia.

“Rich przeżywa to teraz przez trzy lata i przygotował się psychicznie i emocjonalnie na tę randkę” – powiedział MacDonald.

Asystent amerykańskiego prokuratora Andrew Reich powiedział, że prokuratorzy są zadowoleni z wyroku.

Torres powiedział, że Hatch nigdy nie wyłożył znacznej części swoich pieniędzy, w tym nagrody “Survivor”, które, jak powiedział, mogą zostać wykorzystane do ucieczki.

“Najgorsza księgowa świata”Pod koniec procesu, jego prawnik podniósł wyjaśnienie, że Hatch nie zapłacił podatków, ale nigdy nie wspomniano o tym w obecności jury. Prawnik Hatcha, Michael Minns, powiedział, że Hatch przyłapał kolegów oszukujących i zawarł umowę z producentami serialu, by zapłacić podatki, jeśli wygra. Ale Hatch nigdy nie zapytano o zarzut, kiedy zeznawał.

Zamiast tego, Minns powiedział przysięgłym, że Hatch jest “najgorszym księgowym na świecie” i powiedział, że jego klient nigdy nie zamierzał robić nic złego.

Hatch zeznał, że uważał, iż producenci mają płacić podatki “Survivor”, i powiedział, że darowizny, które pobrał ze swojej miłości, były o wiele niższe niż pieniądze, które już na niego wlał..

Jeden z jurorów, Robert Paquette, powiedział w wywiadzie telefonicznym, że jury uważało, że Hatch miał uzasadnione pytania o to, kto był odpowiedzialny za opłacanie podatków “Survivor”. Ale powiedział, że Hatch przekroczył linię, kiedy nie zgłosił dochodu z wynajmu nieruchomości i audycji radiowej.

“Nawet jeśli wziąłeś pieniądze” Survivor “, było jeszcze wiele dowodów” – powiedziała Paquette..

Hatch został uniewinniony z siedmiu opłat bankowych, pocztowych i za druty związane z jego działalnością charytatywną, Horizon Bound, programem na świeżym powietrzu, który planował otworzyć dla młodzieży z problemami. Prokuratorzy twierdzili, że wydał pieniądze na osobiste wydatki, w tym napiwki dla kierowcy limuzyny, pranie chemiczne i dziesiątki tysięcy dolarów na ulepszenia domu, który posiadał.

Ulubiony czarny charakter Reality TVPonad pięć lat po wygranej, Hatch pozostaje rzeczywistością najsławniejszego złoczyńcy telewizyjnego, którego widzowie uwielbiali nienawidzić. Najpierw zwrócił ich uwagę, by rzucić swoje ubrania na “Survivor”, co skłoniło Davida Lettermana do nadania mu imienia “grubego nagiego faceta”.

Ale wywarł największe wrażenie – i wygrał koncert – poprzez knowanie swojej drogi na szczyt. Rozkoszował się, jak sprzeczki wśród jego współzawodników rozrzedziły ich szeregi, sprzysięgły się z kolegami z drużyny, aby się trzymali razem, a następnie zadali sojusznikom ze sobą nawzajem.

26 zdjęć

Pokaz slajdów

Widowiska gwiazdy

Jake Johnson i Damon Wayans Jr. w “Let’s Be Cops”, czerwonym dywanie, Selena Gomez jest unieśmiertelniona w wosku i więcej.

Na początku wykorzystał swój sukces w serialu, aby uzyskać więcej pracy, w tym reklamę “Got Milk?” I pojawienie się w “Survivor All-Stars” – gdzie został szybko odrzucony przez innych uczestników.

Pojawiał się także w programach telewizyjnych, w tym w “The Weakest Link”. Ten występ, wykonany w imieniu Horizon Bound, zasilił jego darowiznę w wysokości 10 000 $ – prokuratorzy mówią, że był to jeden z funduszy niewłaściwie wykorzystanych.

Ale przebiegłość Hatcha nie służyła mu dobrze w legalnym świecie. Rok temu prokuratorzy zaproponowali mu umowę: przyznają się do dwóch oszustw podatkowych i zalecają mniej niż maksymalne dziesięcioletnie wyroki.

Po wstępnym uzgodnieniu Hatch odszedł, zatrzymując Minnsa jako swojego prawnika i pojawiając się w programie “Today” NBC, by twierdzić, że CBS ma płacić podatki.

Prokuratorzy odpowiedzieli wielkimi ławami przysięgłych, które postawiły Hatcha na 10 policzkach, prowadząc do 73 lat więzienia i miliony dolarów na karę grzywny.

Podczas rozprawy prokuratorzy wezwali różnych świadków, w tym Marka Burnetta, producenta wykonawczego “Survivor”.

Burnett zeznał, że kontrakt “Survivor” Hatcha stwierdził, że będzie musiał zapłacić podatki od swojej nagrody. Minns nigdy nie pytał go o oskarżenie o oszustwo, a Burnett i CBS odmówiły komentarza.