Ewangelista pianista Anthony Burger umiera w wieku 44 lat

Muzyk gospel Anthony Burger, który grał na popularnych koncertach Gaither Homecoming i zdobył nominacje do nagrody Dove za albumy z muzyką instrumentalną, załamał się i zmarł podczas występu. Miał 44 lata.

Zmarł w środę podczas występu w Miami na homoseksualnym rejsie, powiedział przyjaciel rodziny Tom Rowland, burmistrz Cleveland, Tennessee, gdzie dorastał Burger.

“Jeszcze nie zrobili autopsji, ale podejrzewają, że to był atak serca” – powiedział Rowland.

Burger, który mieszkał niedaleko Nashville w Brentwood w stanie Tennessee, wydał wiele albumów i filmów z muzyką fortepianową. Jego zapiski zawierały interpretacje “Old Time Religion” i “Hallelujah Chorus” obok klasycznych klasyków takich jak “Clair de Lune” Debussy’ego.

Ostatnio był gościnnym artystą i pianistą koncertów Gaither Homecoming pod batutą supergwiazdy gospel Billa Gaithera.

Albumy i filmy z dwoma albumami Gaither z udziałem Burgera znajdują się obecnie w pierwszej dziesiątce zarówno na teledysku, jak i na współczesnych chrześcijańskich listach sprzedaży albumów. “Gaither Homecoming: Live From Toronto” ma “Shout to the Lord” Burgera (Rhapsody in Blue Medley), a “Canadian Homecoming” zawiera jego “Gettin” gotowy do opuszczenia tego świata. “

Również w tym roku album “A Tribute to Bill and Gloria Gaither” Burgera został nominowany do nagrody Dove Award Gospel Music Association w kategorii albumów instrumentalnych. Kolejny album “New Born Feeling” był nominowany w tej samej kategorii w 1997 roku.

Wcześniej w swojej karierze Burger grał dla Celestialów i południowego kwartetu gospel The Kingsmen. Występował w Białym Domu i na “Dzisiaj”, jak również w Crusade Billy Graham i zdobył nagrody od Southern Gospel Association.

Jako małe dziecko Burger spadł na ruszt pieca i spalił się na rękach, nogach i twarzy. Burger powiedział w swojej biografii, że “stopniowo Pan uzdrowił moje ręce, ponieważ miał dla mnie pracę.” Burger zaczął grać, gdy miał 3 lata i zadebiutował w radiu w wieku 5 lat, powiedział Rowland.

Burger jest przeżyty przez jego żonę, LuAnn, dwóch synów i córkę. Organizacje pogrzebowe były w toku.