Emmy na 14 sekund warta pracy?

Akademia telewizyjna stoi w obliczu niewygodnych pytań dotyczących jej procedur po tym, jak Ellen Burstyn została nominowana do najlepszej aktorki drugoplanowej Emmy za 14-sekundowy występ.

Burstyn pojawił się krótko w filmie HBO “Mrs. Harris, “grając byłego kochanka w scenie retrospekcji przypominającej o doktorze dietetycznym z Scarsdale Hermanem Tarnowerem.

Mówiła dwiema liniami, w sumie 38 słów, według The Hollywood Reporter, która mierzyła jej czas na ekranie.

Burstyn rywalizuje z trzema innymi aktorkami: Kelly Macdonald, Shirley Jones i Cloris Leachman.

“Opierając się na popularnym głosowaniu, jest to prawomocna nominacja” – powiedziała Pam Ruben Golum, rzeczniczka akademii telewizyjnej.

Nie ma żadnej zasady ustalającej minimalny wymóg uczestnictwa w rozpatrywaniu nagrody, ale akademia telewizyjna jest gotowa rozważyć jedną na przyszły rok, powiedziała.

W przypadku opłaty wstępnej w wysokości 200 USD aktorzy lub aktorki mogą być brane pod uwagę w przypadku Emmy, stwierdziła akademia. Zasadniczo nazwy są zgłaszane do rozpatrzenia przez agentów, producentów filmowych lub samych aktorów.

Burstyn nie podała swojego nazwiska do rozpatrzenia; zrobił to ktoś z wytwórni filmowej, według dyrektora w HBO, który mówił tylko pod warunkiem zachowania anonimowości. Sieć nie miała żadnego komentarza na temat nominacji.

Łącznie 41 aktorek otrzymało nominację w tej kategorii; grupa 2000 kwalifikujących się artystów wykonawców, reżyserów lub castingów mogła głosować nad tym, kto powinien zostać nominowany.

Akademia nie omawiałaby tego procesu, ale krytycy twierdzą, że nominacje to niewiele więcej niż konkurs popularności, a na podstawie krótkiej roli Burstyna głosowało wielu ludzi, którzy nawet nie widzieli, co zrobiła w film.

Panel niebieskiej wstążki, który przegląda pracę, wybierze zwycięzcę – powiedziała Akademia.

“Cały incydent pokazuje, że nagrody Emmy to bałagan. Weź je z przymrużeniem oka, jeśli planujesz oglądać “- napisał krytyk z New York Post, Adam Buckman, w artykule zatytułowanym” Emmy-barrassing “.

Wiadomość pozostawiona z publicystą Burstyna została nieodwołana we wtorek.

Nagrody zaplanowano na 27 sierpnia w NBC, a Conan O’Brien będzie gospodarzem ceremonii Shrine Auditorium w Los Angeles.