Dokument HBO pokazuje wyczerpujące żądania bycia dżokejem

To mali ludzie, którzy skaczą na grzbietach 1100-funtowych koni pełnej krwi dla 40-mph jazdy na torze wyścigowym do 10 razy dziennie.

To, co robią dżokeje, aby przygotować się na te przejażdżki, rzadko spotyka się z publicznością. Wiele osób nadużywa swoich ciał, próbując osiągnąć wagi od 110 do 117 funtów.

Efekty wywołanych przez siebie wymiotów, długie sesje w saunie i stosowanie diuretyków, środków przeczyszczających i stymulujących pokazano w “Jockey”, 90-minutowym dokumencie debiutującym w serialu HBO “America Undercover” o 8:00. ET poniedziałek.

“Miałem przeczucie, że była ciemna strona wyścigów, która nie została odsłonięta” – powiedziała reżyserka Kate Davis o tym, dlaczego nakręciła film.

Film opowiada o karierach dżokejów Shane Sellers, Randy Romero i 23-letniego Chrisa Rosiera, trzech tubylców i przyjaciół Luizjany, którzy ulegli tym samym szkodliwym nawykom utraty wagi.

Sprzedający będą jeździć na The Cliff’s Edge w Kentucky Derby 1 maja; Romero, 46 ​​lat, jest już na emeryturze i oczekuje na przeszczepy nerek i wątroby po latach bulimii; i Rosier planuje powrót po kontuzji w wyścigowym wypadku.

Sprzedawcy mówili, że przemawia w nadziei, że tory wyścigowe w całym kraju podniosą minimalną wagę dla dżokejów, które różnią się od toru do toru.

“Prosisz dorosłych mężczyzn, aby utrzymali taką wagę i jest niebezpiecznie niska” – powiedział. “Większość z nas ma 2 do 3 procent tkanki tłuszczowej. Każdy lekarz powie ci, że poniżej 5 procent masy ciała, robisz trwałe uszkodzenie narządów. “

Desperackie środkiNakręcony głównie w Kentucky w 2002 roku, dokument przenosi widzów w prywatny świat pokoi dżokejów, gdzie zawodnicy podejmują desperacką miarę, aby zmniejszyć wagę w czasie jazdy.

Nikt nie pokazuje wymiotów, ale sprzedający rzuca okiem na “miskę” obok toaletowych boksów w Churchill Downs.

“Brzmi to obrzydliwie i jest obrzydliwe, ale to rzeczywistość” – mówi Sellers w filmie.

Wskazuje 105-stopniowe jacuzzi i saunę w pokoju, mówiąc: “Oto, co nazywam więzieniem”.

Sprzedawcy mówią, że inni jeźdźcy nauczyli go wymiotować, co robił rutynowo przez 15 lat. Ma nakryte zęby, ponieważ kwas żołądkowy zjadł szkliwo z jego własnej. Zęby Romero są fałszywe z tego samego powodu.

Nadal zdjęcia pokazują rozległe oparzenia, które Romero poniósł, gdy zapalił się po rozpaleniu żarówki w saunie, podczas gdy został zmoczony alkoholem i olejem, aby uzyskać maksymalną utratę wagi.

W filmie pozornie chudy Rosier zostaje wulgaryzmowany, by dostać się do sauny i schudnąć przed następnym wyścigiem.

“Jedzenie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie, aby rzucić”, mówi w filmie dokumentalnym.

Odkąd filmowanie się skończyło, Rosier dowiedział się, że ma cukrzycę, a stan, który doktor powiedział, był prawdopodobnie spowodowany stresem związanym ze stałą redukcją masy ciała.

Zdjęcia wypadków są szokujące
“Kiedy musisz zejść do 114, 115 funtów każdego dnia, to naprawdę zaczyna cię stresować,” Rosier w wywiadzie AP. “Jesteś tak wyczerpany i zmęczony. Masz tendencje do wahań nastroju. “

Film pokazuje również straszny wypadek Romero w Pucharze Kynologów z 1990 roku, kiedy jego wierzchowiec Go For Wand złamał jej przednią nogę. Romero został rzucony głową na ziemię, a koń później został zniszczony. Dżokej wstał i pojechał tego samego dnia.

Rosier jest widziany w podobnym wypadku, który wywołał wstrząs mózgu.

“Niektóre materiały filmowe pojawiające się w filmie dokumentalnym mogą sprawić, że zwykły widz w domu się skrzywił” – powiedział Keith Chamblin, wiceprezes ds. Marketingu w National Thoroughbred Racing Association.

Decyzja HBO o emisji filmu w tygodniu poprzedzającym Kentucky Derby nie jest idealna dla NTRA, sportowego nowojorskiego działu marketingu. Grupa nie ustala limitów wagi dżokejów; decydują o tym urzędnicy poszczególnych torów.

Chamblin zajął się różnymi powtórkami wypadku Romero.

“Wolelibyśmy, żeby tego materiału nie wykorzystywać, ale mimo to wydarzenia się zdarzyły” – powiedział. “Nie można zaprzeczyć, że dżokeje układają swoje życie na linii aż 10 razy dziennie, kiedy wspinają się na te konie.”

Większość dżokejów nie lubi opowiadać o swoich metodach odchudzania lub rozwodzić się nad niebezpieczeństwami jazdy konnej.

Davis, reżyser, pokazał film na kilku festiwalach.

“Ogólna reakcja publiczności była jednym z prawdziwych szoków i oburzenia, że ​​ci faceci są na głodzie z dnia na dzień”, powiedziała. “Z drugiej strony widzowie czują, że widzą także ogromną odwagę”.