Do widzenia, pani Garrett: gwiazda “Facts of Life” Charlotte Rae umiera w wieku 92 lat

Rodzina, przyjaciele i fani są rano utratą ikony telewizji. Charlotte Rae zmarła w wieku 92 lat.

Aktorka, najbardziej znana na małym ekranie jako gospodyni – gospodyni domowa pani Garrett w “Diff’rent Strokes” i “The Facts of Life”, ujawniła w zeszłym roku, że walczy z rakiem kości. Jej syn, Larry Strauss, powiedział NBC News, że zmarła w niedzielnej, rodzinnej dzielnicy Los Angeles.

Charlotte Rae, ikona komediowa z “Facts of Life” i “Diff’rent Strokes” umiera w 92 roku

Aug.06.201803:13

Kariera Rae trwała ponad 60 lat i widziała, jak przechodziła z piosenkarki w klubie nocnym na dramatycznego aktora do komediowej aktorki – na srebrnym ekranie i w telewizji – wszystko przed wywalczeniem roli, która uczyniła ją niezatartą częścią popkultury.

W 1978 roku wzięła udział w Ednie Garrett w popularnym sitcomie “Diff’rent Strokes”, a jej postać stała się ulubieńcem fanów, zainspirowała spinoffa, który nawet przetrwał tę serię..

The Death of Charlotte Rae
Charlotte Rae jako pani Edna Ann Garrett w “The Facts of Life”.NBC / NBC przez Getty Images

W “The Facts of Life”, która zadebiutowała w 1979 r. I trwała do 1988 r. (Plus trzy filmy telewizyjne), Rae stała się ukochana za swój śmieszny, delikatny, czasami twardy i zawsze autentyczny portret “Pani G . “

“Chcę wprowadzić jak najwięcej ludzkości, jak również humor” – powiedziała Rae o postaci z wywiadu AP w 1982 roku. “Próbowałem uczynić ją istotą ludzką z wymiarami. chce, żeby była Polly Perfect, bo musi mieć ludzkie słabości i popełniać błędy.

The Paley Center For Media's PaleyFest 2014 Fall TV Preview -
Charlotte Rae na PaleyFest 2014 za spotkanie “Fakty życia” z okazji 35-lecia istnienia w The Paley Center 15 września 2014 r. W Beverly Hills w Kalifornii. Frederick M. Brown / Getty Images

Wynika z wylania daniny od jej śmierci, że doskonale odegrała tę niedoskonałą rolę i pozostała ukochaną na ekranie i poza nią przez resztę swoich dni..

Współpracujące gwiazdy i przyjaciele Rae wzięli udział w mediach społecznościowych i uhonorowali kobietę, która tak wiele dla nich znaczyła.

“Była moją mistrzynią, nauczycielką, dumnym przykładem wytrwałości i wytrwałości potrzebnej do życia aktorowi”, napisał Mindy Cohn, który zagrał Natalie w “Facts of Life”, w jednym memoriałowym komunikacie. Następnie życzyła sobie, aby gwiazda była “najszczęśliwszym z domowników”.

Kilka godzin po tweetowaniu hołdu Kim Fields, który grał Tootie, wydał szczere oświadczenie.

“Charlotte Rae była nieusuwalną siłą ducha i to właśnie wniosła do każdej postaci, którą przedstawiała” – napisał Fields. “Część tego pochodziła z jej obszernego szkolenia teatralnego, większość pochodziła z pasji do tego, co kochała robić, a największą jej częścią było po prostu jej światło, z zakaźnym uśmiechem i pielęgnującym sercem pełnym dobroci i determinacji, Charlotte hojnie oddała się jako artystka, performerka i przyjaciółka, chociaż zawsze (i mam na myśli ZAWSZE) pracowała, zadbała o to, by znaleźć czas dla swojej rodziny i przyjaciół, którzy byli dla niej: skarby, moja rodzina i ja jesteśmy błogosławieni, że mamy był jednym z jej skarbów. “

Fields dodał: “Chociaż będzie brakowało jej na poziomie, którego nie potrafię określić ilościowo, bardzo się cieszę, wiedząc, że ona wiedziała, jak bardzo jest kochana.” Wiedziała, jak dobrze widzi się serial, w którym SHE była gwiazdą. wiedziała, że ​​jest legendą i chociaż nigdy nie używała tych etykiet o sobie, wiedziała, że ​​była na czele czegoś, co wpłynęłoby na pokolenia, a jej wyjątkowy dar zrobił, cieszę się, że wiem, że dostała zaszczyt i jej “kwiaty”, gdy była z nami, będzie jej brakowało więcej niż kiedykolwiek mógłbym powiedzieć Odpocz dobrze, drogi przyjacielu.

Legenda sceny i ekranu, którą Harvey Fierstein nazwał “jedną z najdroższych i najbardziej zabawnych kobiet w historii”.

“Różne uderzenia nie byłyby bez ciebie” – napisał Todd Bridges, znany również jako Willis w serialu. “Wszyscy byliście kochani przez nas w naszym programie …”

Kolejny tweet z Bridges podkreślił, ile razy opłakiwał współzałożyciela tego klasycznego sitcomu. Z głównej obsady pięciu, w tym siebie, Rae, Gary Coleman (Arnold), Dana Plato (Kimberly) i Conrad Bain (Phillip Drummond), jest teraz samotnym ocalałym.

W zeszłym roku Rae zastanawiała się, jakie, jeśli w ogóle, leczenie będzie kontynuowała po rozpoznaniu raka i zauważyła: “Kocham życie, już miałem cudowną”.

I to właśnie zainspirowało tak wielu innych.

Charlotte Rae była nieusuwalną siłą ducha i to właśnie wniosła do każdej postaci, którą przedstawiała. Część tego pochodziła z jej obszernego szkolenia teatralnego, większość pochodziła z jej pasji do tego, co kochała robić, a największą częścią było po prostu jej światło. Z zakaźnym uśmiechem i sercem pełnym dobroci i determinacji Charlotte hojnie oddała się jako artystka, performerka i przyjaciel. Chociaż zawsze (i mam na myśli ZAWSZE) pracowała, starała się znaleźć czas dla swojej rodziny i przyjaciół, którzy byli dla niej: skarby. Moja rodzina i ja jesteśmy błogosławieni, że byliśmy jednym z jej skarbów.

Choć będzie brakować jej na poziomie, którego nawet nie będę w stanie określić ilościowo, bardzo się cieszę, wiedząc, że wie, jak bardzo jest kochana. Wiedziała, jak dobrze zostało uznane, że SHE jest gwiazdą. Wiedziała, że ​​jest legendą. I chociaż nigdy nie używała tych etykiet o sobie, wiedziała, że ​​jest na czele czegoś, co wpłynęłoby na pokolenia. I zrobił to jej wyjątkowy prezent. Cieszę się, że dostała swoje wyróżnienia i swoje “kwiaty”, gdy jeszcze była z nami.

Będzie jej brakować więcej, niż mógłbym kiedykolwiek powiedzieć. Odpoczynek dobrze, drogi przyjacielu. “