Dżinsy Jedi! “Bohaterskie spodnie” Luke’a Skywalkera można było sprzedać za 100 000 dolarów

Obraz: Luke Skywalker pants
Mark Hamill jako Luke Skywalker, słynny Jedi z “Gwiezdnych wojen”, którego spodnie mogłyby uczynić z ciebie bohatera.Dzisiaj

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd odniosłeś się do swojego khakis jako “spodnie bohaterskie”, być może nadszedł czas, byś wkroczył w kostium, który Luke Skywalker nosił w “Gwiezdnych wojnach”.

Tak, Luke nakładał spodnie na jedną nogę na raz, tak jak reszta z nas, ale te spodnie “są jednym z najbardziej rozpoznawalnych rekwizytów w historii filmu”. Tak mówi dom aukcyjny Nate D. Sanders, który ma nadzieję zarobić 70 000 – 100 000 $ za wyblakłe niewypały Mark Hamilla z klasyków science-fiction z 1977 roku.

Levi’s w kolorze piasku mają wszystkie ślady zużycia związane z robotami do naprawiania życia na pustynnej planecie. “Tattered przez Tatooine” będzie dobrym sposobem na ich opisanie. A z talią 29 “jasne jest, że młody Luke nie przytył do niebieskiego mleka Ciotki Beru.

Sam Hamill powiedział kiedyś, że spodnie były po prostu “wybielone, a Levi’s wciąż z etykietą”. Znacznik na inseamie pochodzi od londyńskiego kostiumika, który dodał styl Jedi do rekwizytu: “Berman & Nathan’s / 40 Camden St. / London N.W. 1.” (Luke, jestem twoim krawcem!)

Na aukcji pozostało nieco ponad dzień, a na spodnie jest osiem ofert, a obecny najwyższy to 22.413 USD. Jeśli spodnie osiągną 100 000 USD, zapłaciłoby to za około 1300 par męskiego Levi’s ze strony internetowej dżinsu.

Oto krótkie spojrzenie na Luke’a w akcji w spodniach. Nie możemy ręczyć za to, czy noszenie ich sprawi, że ty też będziesz żałować, że nie chcesz iść na Tosche Station, by odebrać konwertery mocy. Jeśli tak, to może poczekać na licytację zamiast kamizelki Hana Solo.