David Letterman ogłasza, że ​​przejdzie na emeryturę z “Late Show” w 2015 roku

David Letterman, najdłużej serwujący nocny talk show w historii telewizji, ogłosił podczas nagrywania czwartkowego “Late Show”, że przejdzie na emeryturę z programu CBS w przyszłym roku, kiedy wygasa jego kontrakt. Jego firma produkcyjna, Worldwide Pants, potwierdziła wiadomość w oświadczeniu.

“Człowiek, który jest właścicielem tej sieci, Leslie Moonves, on i ja mieliśmy związek od wielu lat i lat, i prowadziliśmy tę rozmowę w przeszłości, i zgodziliśmy się, że będziemy współpracować w tej sprawie i czasie ta okoliczność “- powiedział Letterman swojej publiczności w nowojorskim Ed Sullivan Theatre. “Zadzwoniłem do niego tuż przed programem, a ja powiedziałem:” Leslie, było świetnie, byłeś świetny, a sieć była świetna, ale idę na emeryturę. “

“Chcę tylko powtórzyć moje podziękowania za wsparcie od sieci, wszystkich ludzi, którzy tu pracowali, wszystkich ludzi w teatrze, wszystkich pracowników, wszystkich w domu, dziękuję bardzo,” Letterman powiedziany. “To oznacza teraz, że Paul i ja możemy być małżeństwem.

“Nie mamy dokładnego harmonogramu”, powiedział Letterman. “Myślę, że minie co najmniej rok, ale kiedyś w niezbyt odległej przyszłości, 2015 roku dla miłości Boga, w rzeczywistości, Paul i ja będziemy owijać rzeczy”. Publiczność dała mu owację na stojąco.

Pierwsze słowa emerytury rozeszły się gwałtownie na Twitterze po tym, jak dwóch muzyków występujących w czwartkowy wieczór podzieliło się tym, że Letterman wydał oświadczenie.

Dawny R.E.M. Basista Mike Mills i muzyk Joseph Arthur, którego album hołdowy Lou Reed ukaże się w maju, dodali tweeta do nieoczekiwanych wiadomości. Mills i Arthur mieli grać z R.E.M. współzałożyciel i gitarzysta Peter Buck.

Mills mówił za kulisami, aby podzielić się nowiną, będąc w “właściwym miejscu i czasie”.

Ludzie, którzy byli na widowni w czwartek, powiedzieli DZISIAJ, że gospodarz żartuje zza biurka.

“Czekałem na punchline – gdzie jest żart?” Powiedziała Kassandra Perez-Desir, 32, prawniczka z Brooklynu.

“Wszystko było w formie żartu”, powiedziała Jen Piazza, 32-letnia redaktorka wideo, również z Brooklynu. “Mieliśmy nadzieję, że żartuje. Jestem całkiem zdruzgotany. On jest powodem, dla którego chciałem pracować w telewizji 20 lat temu. “Piazza dodała, że ​​w ciągu ośmiu lat nie kręciła serialu i powiedziała, że” szaleniec “był w tę szczególną noc.

Letterman, lat 66, jest ostoją późnej nocy od 1982 roku, kiedy jego serial “Late Night with David Letterman” zadebiutował w telewizji NBC. Po tym, jak Johnny Carson przeszedł na emeryturę, a Letterman został zwolniony za występ w “The Tonight Show”, wyjechał do CBS, by gościć “Late Show with David Letterman”. Nagrywał ten program w historycznym teatrze Eda Sullivana od 30 sierpnia 1993 roku.

Moonves, prezes i CEO CBS, wydał oświadczenie w czwartek na temat długoletniego funnyman swojej sieci:

“Kiedy Dave zdecydował się na roczne przedłużenie ostatniego kontraktu, wiedzieliśmy, że zbliża się ten dzień, ale to nie sprawia, że ​​chwila jest dla nas mniej przejmująca.” Przez 21 lat David Letterman zaszczycił naszą sieć późna noc z dowcipem, powagą i błyskotliwością wyjątkową w historii naszego medium W tym czasie Dave dał widzom telewizyjnym tysiące godzin komediowej rozrywki, najostrzejsze wywiady w późnych godzinach nocnych oraz błyskotliwe chwile szczerości i perspektywy wokół wydarzeń krajowych. Udało mu się także utrzymać wielu celebrytów, polityków i menedżerów na palcach – łącznie ze mną – jest tylko jeden David Letterman, jego wielkość zawsze będzie tu pamiętana, a on na pewno zasiądzie w panteonie tego biznesu. to był zaszczyt poznać Dave’a i cieszyć się wspaniałym związkiem, ciężko będzie się pożegnać, ale na szczęście nie będziemy musieli tego robić przez kolejny rok. naprzód, by świętować niezwykłe show Dave’a i niesamowite talenty. “

Wśród osób reagujących na Twitterze byli między innymi Jimmy Kimmel i Ellen DeGeneres.

Nowy gospodarz “Tonight Show” Jimmy Fallon powiedział w oświadczeniu: “Dave jest najlepszy, jeden z prawdziwych innowatorów w historii telewizji, on sprawił, że wszyscy jesteśmy lepsi”.

Callum Gray, 22-letni student z Norwich, w Anglii, powiedział TODAY poza teatrem, że odejście Lettermana będzie “wielką stratą dla amerykańskiej telewizji.” “Wielka dziura do wypełnienia”.

– Sarah Bourassa DZISIAJ przyczyniła się do tego sprawozdania