Czas na zdefiniowanie “latania pod radarem”

Zanim przejdziemy do twoich pytań, oto kwestia, która od jakiegoś czasu płynie:

Co to dokładnie oznacza, gdy ludzie na reality show są oskarżeni o “latanie pod radarem”?

Gael mówi: Większość z nas rozumie ogólne znaczenie frazy: w kategoriach wojskowych mówimy o statku powietrznym, który może potajemnie wkraść się na terytorium wroga, ponieważ nie można go zauważyć.

Ta fraza przekształciła się w przydatne przysłowie również w sytuacjach pozamilitarnych. Często używa się go do opisania uczestnika reality show, który udaje mu się pozostać w serialu, nie robiąc nic ekstremalnego, co naraziłoby go na dużą uwagę i ewentualne oddanie głosu..

Na Jenn M. był wielokrotnie oskarżany o grę w under-the-radar, podobnie jak Julie Jest to szczególnie problem z Jenn. Inny zawodnik “Apprentice” Sandy zdefiniował to jako “Jenn nie podejmuje tyle ryzyka, co ja”.

Ale “ryzyko” może być hasłem oznaczającym “błędy”. Ivana w “The Apprentice” nie mogła latać pod radarem, jeśli od tego zależało jej życie. Była zbyt podatna na głośne krzyki i ruchy kościste jak .

Latanie pod radarem może być legalną strategią rzeczywistości, jeśli nie tak zmieniającą grę, jak Richard Hatch “odkrywanie” sojuszy na temat “Survivor Borneo”. W rzeczywistości, latanie pod radarem może doprowadzić cię całkiem daleko w grze, ale z rzadkimi wyjątkami (zobacz wspomnienie Andy o Tinie na “Survivor Australia” poniżej), to nie da ci wielkich pieniędzy. Ponieważ coraz więcej graczy zaczyna wyrzucać ten termin, ci spokojniejsi gracze mogą zostać wezwani do grania w under-the-radar, nawet jeśli nie jest to zamierzone. Jeszcze jeden rozwój w zmieniającym się gatunku. –Gael Fashingbauer Cooper

Andy mówi: Bycie “pod radarem” może czasami oznaczać, że działania lub zachowania danej osoby były dla nas niewidoczne. Innymi słowy, redaktorzy i producenci celowo nie pokazują pewnych rozmów lub wydarzeń, aby stworzyć dramatyczne napięcie lub zaskoczyć publiczność. Gracz grający energią, którego zachowanie jest całkowicie przezroczyste podczas nagrywania, może znaleźć się pod radarem, gdy serial faktycznie będzie emitowany.

Najlepszy – i pierwszy – przykład tego pojawił się podczas “Survivor Australia”. Podczas ostatniego odcinka, zwycięzca odporności Colby wybrał załogę Keitha, tym samym zwracając się przeciwko Tinie przed jury.

Widzowie byli przerażeni, głównie dlatego, że wydawało się, że Colby z pewnością pokona znacznie mniej popularnego Keitha. Przez cały sezon nigdy nie widzieliśmy niczego, co by sugerowało sojusz pomiędzy Colby i Tiną.

Z naszej perspektywy Tina nie latała pod radarem; jej strategiczne ruchy były po prostu ignorowane przez redaktorów. Tina odegrała doskonałą grę strategicznie i na pewno nie była tak silnym graczem, jak, powiedzmy, Richard Hatch. Ale jej zachowanie unikające radaru może być przynajmniej częściowo przypisane redaktorom, którzy, oczywiście, są tymi, którzy kontrolują. –Andy Dehnart

P: Co się stało z “kretem”?    –Nedra, Buffalo

Seria rzeczywistości ABC wyprzedziła swój czas i narodziła się dla rodziców, którzy po prostu tego nie docenili. Prowadzona przez Andersona Coopera seria ABC odnalazła graczy rywalizujących ze świetnie skonstruowanymi grami, które były psychicznie, fizycznie i psychicznie trudne, a które rozgrywały się w egzotycznych europejskich lokalizacjach. Zadania zakończone sukcesem dodały pieniądze do puli zbiorowej, którą zwycięzca ostatecznie zabrał do domu.

Chwyt polegał na tym, że jeden producent został wynajęty przez producentów do sabotowania niektórych gier, a ostatecznym celem było wykrycie tożsamości tej osoby. Wszystko, od niekompetentnej gry po samoobronę, wzbudziło podejrzenia graczy. Co więcej, Cooper często oferował przypadkowym graczom możliwość uzyskania zwolnień w zamian za zdradę drużyny, co dawało wiele okazji do podejrzeń. Podobnie jak w “The Amazing Race”, tylko niemożność wykonania przez uczestników mogła ich “wykonać”. Pod koniec każdego odcinka gracze wykonali test, który sprawdził ich wiedzę na temat tożsamości kretów. Gracz, który uzyskał najgorsze wyniki, wrócił do domu.

ABC emitowało dwa sezony serialu, chociaż idiotyczna decyzja o tym, aby w “The Mole 2” zagrać w piątkowe wieczory w 2001 roku, doprowadziła do ponurego występu, a seria została w połowie uruchomiona, aż ABC w końcu przyniosła ją w lecie 2002 roku. , sieć emitowała dwa stosunkowo udane sezony “Celebrity Mole”, mniej intensywną, mniej inteligentną wersję hostowaną przez Ahmada Rashada. (Anderson Cooper zdecydował się zarejestrować na imprezie hostingowej w CNN zamiast czekać ABC, aby odnowić “The Mole”). Druga wersja sławna została wyemitowana wcześniej w tym roku i wypadła dobrze, występując zdecydowanie wśród młodszych widzów.

Czy to wróci? Pomimo tych ocen, ABC zdecydowało się zrzucić serię po drugiej edycji celebu, która zakończyła się w lutym. Ale Variety ogłosił w lutym, że firma producencka Stone-Stanley (obecnie nazywana Stone & Co. Entertainment) pracowała nad sprzedażą tego formatu innej sieci. Jeśli ktoś ugryzie – proszę? – wtedy moglibyśmy wreszcie zobaczyć trzeci (prawdziwy) sezon.    -OGŁOSZENIE.

P: Co stało się z Timem w “WingNuts” Discovery Channel?  Gil

Odp .: “WingNuts”, którego premiera odbyła się we wrześniu, jest jednym z tych reality show na wzór “American Chopper”. “WingNuts” śledził trzech mężczyzn, którzy pracowali w południowej Kalifornii , budowanie niestandardowych mebli ze starych części samolotów – dziwaczna sprawa, gdyby kiedykolwiek była.

Jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci w serialu był Tim Roberts, którego nie lubili niektórzy widzowie, ale przez innych postrzegany jako żywy antagonista. Według , po zaledwie dwóch odcinkach serialu, 39-letni Roberts załamał się w swoim domu. Jego właściciel próbował CPR, ale możliwe, że Roberts upadł kilka godzin, zanim jego dziewczyna odkryła ciało. Śmierć przypisywano przyczynom naturalnym, nic bardziej konkretnego nie powiedziano, dlaczego Roberts zmarł tak młodo.

Carolyn McPartlin, kierownik ds. Reklamy w The Discovery Channel, wysłała nam to oświadczenie: “Wszyscy tu, z Discovery Channel, byliśmy głęboko zasmuceni po odejściu Tima Robertsa, a jego żywiołowość i energia w połączeniu z jego pasją do sukcesu przyczyniły się do każdego aspektu WingNuts. “Mieliśmy szczęście pracować z Timem”.

W następstwie śmierci Roberta, przyszłość serialu była w powietrzu od jakiegoś czasu, ale właśnie dostaliśmy oficjalne słowo: zostało anulowane, a ostatni odcinek emituje dziś wieczorem.

Mówi McPartlin: “W tym czasie zdecydowaliśmy się wstrzymać produkcję” WingNuts “. Ostatni odcinek “Nie mogę kupić foteliku” pojawi się we wtorek, 7 grudnia o godzinie 22.00 (PT / ET) .Obiekt będzie dotyczył zespołu WingNuts, który wspólnie opracuje i zbuduje zupełnie nowy produkt w mniejszej ilości. niż tydzień na fantazyjne pokazy lotnicze. ”    -G.F.C.

Gael Fashingbauer Cooper jest edytorem telewizyjnym MSNBC.com. jest pisarzem i nauczycielem, który publikuje , codzienne podsumowanie wiadomości z reality TV.

Loading...