Były Mouseketeer Doreen Tracey umiera w wieku 74 lat

Doreen Tracey, jedna z oryginalnych mykkarzy w popularnym serialu “Mickey Mouse Club” z 1950 roku, zmarła w wieku 74 lat 10 stycznia na zapalenie płuc po dwuletniej walce z rakiem.

Tracey była jedną z gwiazd oryginalnej serii, która w latach 1955-59 prowadziła ABC po przesłuchaniu w wieku 12 lat. Zmarła w szpitalu w Thousand Oaks w Kalifornii.

To undated photo shows Disney Mouseketeer Doreen Tracey. Tracey, a former child star who played one of the original cute-as-a-button Mouseketeers on
To niedatowane zdjęcie pokazuje Disney Mouseketeer Doreen Tracey. Tracey, była gwiazda dziecięca, która w latach pięćdziesiątych grała jedną z oryginalnych “Mouseketeers” w “Klubie Myszki Miki”..AP

Urodzony w Wielkiej Brytanii performer pojawił się również w filmie Disneya z 1956 roku “Westward Ho the Wagons!” oraz w serialu “Annette” w latach 1957-58 z gwiazdą i popularną Mouseketeer Annette Funicello.

Tracey została przejęta przez kilku jej kolegów, oryginalnych Mousketeers. Funicello zmarł w wieku 70 lat w 2013 roku po dziesięcioletniej walce ze stwardnieniem rozsianym, Bonita Lynn Fields Elder zmarł w 68 roku na raka gardła w 2012 roku, a Cheryl Holdridge zmarł w wieku 64 lat na raka płuc w 2009 roku.

Doreen Tracey
Oryginalna Mouseketeer Doreen Tracey (po prawej), pokazana z inną gwiazdą Annette Funicello, zmarła w wieku 74 lat w dniu 10 stycznia w Kalifornii.

Podczas gdy Tracey wróciła z innymi Mouseketeerami na pokazy reunionów “Mickey Mouse Club” przez lata na konwencjach Disneya, również miała długą karierę w branży muzycznej.

Tracey pracowała jako publicysta dla awangardowego muzyka Franka Zappy i pracowała w Warner Bros. przez wiele dziesięcioleci pod koniec swojej kariery.

Miała także swoją własną grupę rockową, Doreen i Invaders, która w 1968 r. Odbyła tourne po Wietnamie pośród najbardziej intensywnych walk wojennych, według The Los Angeles Times..

Tracey po raz pierwszy wypadła z Disneyem po zakończeniu serialu, kiedy pozowała nago, ubrana tylko w uszy Myszki Miki dla magazynu “Galeria”. Później załatała sprawy z firmą, aby powrócić do występów w spotkaniach “Mickey Mouse Club”, zgodnie z Los Angeles Times.

Przeżyła jej syn i dwoje wnucząt.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.