Były Kefit lalkarz: byłem “oszołomiony”, aby zostać zwolnionym z “bez wcześniejszego ostrzeżenia”

Lalkarz, który został zwolniony po 27-letniej karierze, jak Kermit the Frog powiedział w DZISIAJ w czwartek, że był “zszokowany” utratą pracy i zaprzeczył zarzutom ze strony rodziny Henson, że trudno mu było pracować i przyjął postać w ” gorzki “kierunek.

Steve Whitmire został poinformowany w październiku 2016 r., Że został zastąpiony jako Kermit przez innego wykonawcę Muppetów, Matta Vogela. Ale nie mówił publicznie, dopóki na blogu nie pojawi się na początku tego miesiąca, wyrażając swoje spustoszenie z powodu utraty pracy.

Zwolniony Kermit the Frog puppeteer: To był “ogromny szok”

25.2.201704:35

“Byłem oszołomiony” – powiedział Whitmire Savannah Guthrie i Willie Geist w czwartek. “Wyglądało na to, że było to około pięć minut ciszy … i od razu próbowałem uzyskać odpowiedzi.

“Nie miałem żadnych ostrzeżeń na ten temat, nigdy nie było dla mnie niczym ramowym problemem”.

Po wpisie na blogu Whitmire’a The Muppets Studio wydało oświadczenie, że Whitmire został zastąpiony ze względu na jego “nieakceptowalne zachowanie w biznesie” i że “konsekwentnie nie odniósł się do” opinii ze studia.

Cheryl Henson, córka zmarłego twórcy Muppetów, Jima Hensona, napisała w poście na Facebooku, że Whitmire zamienił Kermita w “gorzką, wściekłą, przygnębioną ofiarę”.

“Steve jest bardzo trudny w pracy i przez wiele lat był trudny, szczególnie dla producentów” – powiedział Henson w wywiadzie. “On nie jest Kermit – jest wykonawcą, który został zatrudniony do wykonania Kermita. Jest różnica. “

Za odpaleniem wieloletniego lalkarza Kermita Żaby

25.2.201702:27

Whitmire nie zgadzał się z opisem jego występu przez Hensona, mówiąc, że jego celem było utrzymywanie ukochanego charakteru w zgodzie.

“Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne Kermita, które stały się nieświeże lub zgorzkniałe, nie jest to prawdą w moim umyśle”, odpowiedział Whitmire w dniu dzisiejszym. “Moim zdaniem, mój mentoring z Jimem mówi mi, że w momencie, w którym Muppety zostały zredukowane do będąc rolami, które są przesłuchiwane i rzucane, zabiera całą indywidualność.

“Ich długowieczność jest całkowicie oparta na ich spójności i to jest po prostu bardzo ważne, w przeciwnym razie nie jest to Kermit ani żaden z Muppetów w ogóle i to jest to, o co starałem się naciskać i być otwartym.”

Whitmire powiedział także, że przekazał producentom opinie na temat postaci, ale podkreślił, że nie jest trudny w pracy.

“Oferowałem notatki” – powiedział – “Nie wydaje mi się, żeby to było trudne. To był całkowicie pomysł, aby spróbować zrobić to, co najlepsze dla Muppetów, jeśli chodzi o otrzymywanie materiałów, pomysłów i koncepcji, które były poza zasięgiem postaci. “

Zaprzeczył także zarzutom, że przyjął rangę i sugerował, że nie ma sposobu, by bez niego mógł istnieć Kermit.

“To arogancja, to po prostu nie w moim ciele, to po prostu nie jest tak” – powiedział – “Nie podejmuję tych decyzji, a ja na pewno nigdy nie czułem się tak”.

Głównym powodem, dla którego czekał tak długo, by wypowiedzieć się po tym, jak powiedziano mu, że został zwolniony, jest to, że miał nadzieję na rezolucję, która pozwoliłaby mu wrócić.

“Nadal chciałbym mieć nadzieję, że nie sądzę, że stanie się to teraz” – powiedział.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.