“Był moim ojcem”: Kelsey Grammer dzieli się słodkim hołdem z telewizyjnym ojcem Johnem Mahoneyem

Kiedy w zeszłą niedzielę zmarła gwiazda “Frasier” John Mahoney, jego towarzysze zabrali się do mediów społecznościowych, aby uczcić go.

Teraz jego telewizyjny syn Kelsey Grammer podzielił się swoim żalem w serdecznym wpisie na Twitterze.

W środę 62-letni zwycięzca nagrody Emmy złożył hołd złożony z czułego zdjęcia dwóch aktorów obejmujących: “Był moim ojcem, kochałem go”.

Peri Gilpin, który grał Roz w długoletnim sitcomie, również uhonorował jej późną gwiazdę w poniedziałek, namawiając fanów, aby ponownie oglądali największe dzieła Mahoneya.

Mahoney zdobył dwie nominacje do nagrody Emmy za rolę gburowatego emerytowanego policjanta Marty’ego Crane’a na ulubionym sitcomie podczas jego 11-sezonowego biegu. Jednym z dowcipnych dowcipów serialu było to, że Marty, pijący piwo, mający obsesję na punkcie sportu, miał problemy z jego erudycyjnymi i kulturalnymi synami, psychiatra Frasier (Grammer) i Niles (David Hyde Pierce).

Obraz: TELEVISION COMEDY SERIES FRASIER FINALE TO BE TELECAST MAY 13
Gwiazdy “Frasier (L-R): Jane Leeves, David Hyde Pierce, Kelsey Grammer, John Mahoney i Peri Gilpin stanowią razem w niedatowanej obsadzie zdjęcia.REUTERS

Ale w prawdziwym życiu, Mahoney, który spędził prawie 40 lat jako członek legendarnego chicagowskiego Steppenwolf Theatre Company, z pasją uwielbiał operę i dzielił się swoją wiedzą ze swoim młodszym synem telewizyjnym – który grał fanatyczki opery – Pierce ujawnił w wywiadzie w 2010 roku z magazynem Time.

Aktor John Mahoney umiera w wieku 77 lat

Feb.06.201801:00

Podczas swojej długiej kariery, urodzony w Wielkiej Brytanii Mahoney wystąpił również w filmach, w tym “Say Anything”, “Moonstruck” i “Barton Fink” – i zdobył nagrodę Tony Award w 1986 roku za rolę w “Domu niebieskich liści”.

Niedawno pojawił się na kilku odcinkach “Hot In Cleveland” jako miłosnych zainteresowań Betty White.