Barney powrócił, z nowym kumplem z dinozaura

Jest duży, jest purpurowy i nigdzie się nie wybiera.

Barney, cukierkowy słodki dinozaur, uwielbiany przez małe dzieci, powraca na kolejny sezon w telewizji publicznej, gdzie śpiewa i tańczy od 14 lat.

Jest też nowa historia: pierwszy dinozaur, który pojawi się w ciągu 13 lat na pokazie w Teksasie, dołączy do głównej postaci obok zwykłej obsady uwielbiających dzieci.

Znane odmiany “Kocham Cię, Ty mnie kochasz” będą odbijały się echem przez wiele następnych lat, jeśli jej producentka wykona Karen Barnes. Barnes widzi nieskończoną przyszłość dla sceptycznego gada.

“To kultowa postać, część kultury”, powiedziała. “Mamy nową publiczność co dwa lub trzy lata, a to, czego uczy Barney, nie wychodzi z mody”.

Nowy sezon, który rozpoczyna się w poniedziałek, dodaje nowego koloru, maleńkiego pomarańczowego hadrozaura o imieniu Riff. Kuzyn wielkości kufla koleżanek Barneya BJ i Baby Bop kocha muzykę, pokazując swoją radość, gdy jego herb migocze kolorowym światłem.

Riff pojawił się także w nowym wydaniu direct-to-DVD i dołączy do obsady tej jesieni w “Barney Live! The Let’s Go Tour!”

“Nie chcesz robić tego samego w kółko, chcesz zachować świeżość”, powiedział Barnes w swoim drugim roku z programem. “Myślę, że show trwa tak długo, ważne jest, abyśmy dodawali nowe elementy”.

Była nauczycielka Sheryl Leach, która zauważyła fascynację 2-letniego syna dinozaurami na wystawie muzealnej, stworzyła pierwszy program Barneya, sprzedawany w sklepach wideo od 1987 r. Program emitowany był w PBS od 1992 r..

HIT Entertainment przejęło spółkę, która produkuje Lyrick Studios z siedzibą w Barney, w 2001 roku za 275 milionów USD.

Ula aktywności
Program jest produkowany na przedmieściach Dallas w Carrollton, w budynku z czerwonej cegły, który nie ma śladu aktywności w obrębie.

Wewnątrz, stolarze odrywają się od scenografii, konstruowane są skomplikowane rekwizyty, nagrywane są głosy i dźwięki, a ćwiczenia taneczne są ćwiczone. Dzieci-aktorzy, którzy występują z Barneyem, mają nawet własną klasę i nauczyciela.

Barney to naprawdę dwie osoby, tak jak każdy z jego pomocników dinozaurów.

Sportowa Carey Stinson jest skaczącą, taneczną osobą w fioletowym, 30-funtowym kolorze. Charakterystyczny głos, zamknięty w ciemnym pokoju dźwiękowym nad zestawem przypominającym park, należy do dawnego Radia Disney Deejay Dean Wendt.

Wendt, który wszedł na pokład w 2001 roku, mówi, że lubi anonimowość swojej roli. Ale on również ma okazje zaskoczyć dzieci i dorosłych, wyzwalając swój gigantyczny głos Barneya.

“Interakcja z dziećmi jest po prostu bezcenna” – powiedział Wendt.

On i Stinson pracują tak blisko siebie, że mogą zaangażować się w zaimprowizowaną rozmowę z gościem – jak Barney – bez utraty rytmu.

“Jestem głęboko przekonany, że jeśli potrafisz to sobie wyobrazić, stanie się to, więc to pasuje do mnie, tej pracy,” powiedział Wendt.

Popularność Barneya spadła sprzed dziesięciu lat, ale serial wciąż znajduje się wśród 20 najlepszych programów dla wszystkich dzieci, w tym programów nadawania i odbioru telewizji PBS.

“Wiemy, co uwielbia nasza docelowa publiczność” – powiedział Barnes. “Wiemy, że mamy nas kochają.”

Barney wywołuje silne emocjeNie ulega wątpliwości, że Barney wywołuje silne reakcje u dzieci i dorosłych. Dyrektor muzyczny, Joe Phillips, powiedział, że widział dorosłych, którzy najwyraźniej żartowali z koncertu, a potem pod koniec i przytulili swoje dzieci.

“Miło jest zrobić coś, w czym widzisz efekty.” To ma sens – powiedział.

Przytulny T-rex stał się przedmiotem rosnących szyderstw przez lata, przez niektórych, którzy uważają jego akt za zbyt słodki. Wiele witryn anty-Barney zostało uruchomionych w Internecie.

Inni kwestionują, jakie małe dzieci wychodzą z programu.

“To jest słodkie, ale kłamie, mówi im, że je kocha, nie chcę, aby moje dzieci myślały, że miłość jest tym, co dostaje się od faceta w telewizji”, powiedziała Angela Harms, Eugene, Ruda, matka czwórki, która utrzymuje stronę internetową przeciw Barney.

Harms mówi na swojej stronie internetowej, że “dzieci z Barney & Friends pójdą za nim z urwiska, jeśli zaśpiewa pieśń”.

Ludzie, którzy produkują spektakl, wydają się błogo nieświadomi, że nie każdy znajdzie dinozaura “tee-rific!”

Barnes, który kiedyś pracował dla firmy Jim Henson, powiedział, że krytyka przychodzi z terytorium, gdy jesteś w pobliżu tak długo, jak Barney ma.

Mary Ann Dudko, wiceprezes HIT ds. Rozwoju treści, działa jako główny rzecznik małych dzieci do transmisji telewizyjnej. Nazywa edukacyjną wartość pokazu najlepszą w telewizji i przytacza badania wspomagające prowadzone przez badaczy Yale Jerome i Dorothy Singer.

Spektakl podkreśla odpowiedni dla wieku materiał, taki jak dzielenie się i troska o innych, a nowa postać, Riff, wprowadzi muzykę z całego świata do przedszkolaków. Dźwięki będą czerpać z różnych wpływów, w tym z łaciny, muzyki klasycznej, country, jazzu i rocka.

“To jest czas, w którym muszą się uczyć, jak radzić sobie w szerszym świecie”, powiedział Dudko. “Jest mnóstwo czasu na rozwój indywidualizmu”.