Baba Wawa pamiętała: Cztery niezapomniane chwile Barbary Walters

Trudno sobie wyobrazić grę bez Barbary Walters jako głównego gracza. Walters, 83, potwierdził w poniedziałek, że przejdzie na emeryturę z występów telewizyjnych w 2014 roku.

Nigdy więcej Walters? Jest w telewizji od pół wieku, dłużej niż wielu jej obecnych współpracowników, którzy jeszcze żyli, i dała nam mnóstwo niezapomnianych chwil po drodze. Oto cztery z nich.

Baba Wawa
Walters był naśladowany na “Saturday Night Live” przez legendę komedii Gilda Radner już w latach siedemdziesiątych. Walters wyznał, że początkowo nie podoba jej się podszycie. “Nie mówię w ten sposób, a ja wymawiam moich R”, wspomina Walters, chociaż powiedziała, że ​​i tak lubi Radnera. Walters był oczywiście parodiowany przez innych – w tym Rachel Dratch na “30 Rock” – ale Baba Wawa stała się legendą.

Jakim jesteś drzewem?
To chyba najsłynniejsze pytanie głupkowatego reportera, ale to nie był pomysł Waltersa. Przeprowadziła wywiad z Katharine Hepburn w 1981 roku, a Hepburn porównywała się do drzewa, więc Walters poszedł tam: “Jakiego rodzaju jesteś drzewem?” zapytała legendarną aktorkę, pospiesznie dodając: “Jeśli myślisz, że jesteś drzewem”. (Hepburn wybrała dąb, nad wiązem nękającym holenderski Wiąz). Nigdy nie pozwolono jej zadać tego pytania, nawet Johnny Carson drażnił ją z tym i ogłaszał, że będzie nawałnicą.

Monica Lewinsky: “Czasem nienawidzę jego wnętrzności”
Walters przeprowadziła wywiady ze światowymi liderami i gwiazdami filmowymi, ale sama mówi, że najczęściej oglądany wywiad przyszedł w marcu 1999 r., Kiedy to usiadła z byłą stażystką z Białego Domu Moniką Lewinsky, której romans z Billem Clintonem, gdy był prezydentem, stał się światowym skandalem. “Czasem mam ciepłe uczucia (dla Clintona), czasami jestem z niego dumny, a czasami nienawidzę jego wnętrzności” – powiedział Lewinsky Waltersowi. W dziwny sidenote do wywiadu, szminka Lewinsky nosił – Club Monaco’s Glaze, już nie wykonane – stał się wielkim bestsellerem po tym, jak wywiad był postrzegany w kraju.

              Władimir Putin: Czy kiedykolwiek kazałeś komuś zabić??

Może zapytać o drzewa i romantyczne związki, ale Walters nie jest nieśmiały, jeśli chodzi o rozgrywanie hardball ze światowymi liderami. Dziennikarz spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na Kremlu w 2001 roku i nazwał go “nadzwyczaj otwartym”. Zapytała go, jak się czuje, gdy zobaczył wiadomości z ataków z 11 września 2001 r. (Złych i winnych, że nie są w stanie im zapobiec). A potem rzuciła bombę. “Zadam ci straszne pytanie” – ostrzegła. “Czy kiedykolwiek kazałeś komuś zabić?” Putin odpowiedział od razu: “Nyet”.