Ashley Judd ujawnia niespokojne dzieciństwo, wykorzystywanie seksualne

Podczas gdy jej słynna matka i siostra pisały własne autobiografie, pamiętnik filmowy Ashley Judd opowiada inną historię – przepełnioną okropnościami z wczesnego życia z powodu zaniedbania, a następnie nadużywania emocjonalnego i seksualnego.

Niedawno wydany album Judd “All That Is Bitter and Sweet” zawiera historie z bolesnego dzieciństwa gwiazdy “Kiss the Girls”, w tym bycie pozostawionym samym sobie, podczas gdy mama Naomi i jej siostra Wynonna poszukiwały sławy i fortuny jako zespół śpiewający The Judds. W pamiętniku znajdują się otwierające oczy relacje o tym, że Judd był molestowany jako młoda dziewczyna, a członkowie rodziny nie wierzyli w jej historię. 42-letnia Judd pisze również, że mama Naomi próbowała odwrócić córkę od swojego ojca, Michaela Ciminelli, po rozwodzie. Niepewne relacje matki z mężczyznami były dla Judda traumatyczne, ponieważ była świadkiem niewłaściwego zachowania seksualnego, a nawet widziała, jak mama wyciąga broń od jednego mężczyzny.

Występując na żywo z Meredith Vieira we wtorkowy wtorek, Judd powiedziała, że ​​celem jej książki było wyjaśnienie pracy humanitarnej, którą wykonuje dla wielu organizacji charytatywnych na całym świecie, ale uważa, że ​​musiała ujawnić swoją własną historię. W swojej historii rodzinnej ona i jej matka doszli do porozumienia.

“Przede wszystkim moja matka kocha i uwielbia mnie, a mój tata absolutnie kocha i uwielbia mnie; zrobili to i teraz robią, “Judd powiedział Vieirie. “Przybyliśmy z dysfunkcyjnego systemu rodzinnego, który nie działał zbyt dobrze. Tak więc rodzaje rzeczy, które mi się przytrafiły, są bardzo typowe i standardowe i wskazują na system rodzinny, który nie działa zbyt dobrze. ”

W swojej książce Judd wspomina, że ​​była w gimnazjum, gdy jej mama zaczęła spotykać się z obecnym mężem, Larry’m Stricklandem, i pisze o tym, jak relacja ta wpłynęła na nią.

“Mama i pop były szalenie seksualnie niestosowne na oczach mojej siostry i mnie … przerażająca rzeczywistość dla mnie była taka, że ​​kiedy pop był w pobliżu, musiałbym słuchać dużo głośnego seksu w domu o cienkich ścianach … teraz wiemy, że ta sytuacja nazywa się ukrytym wykorzystywaniem seksualnym “- pisze.

Podczas gdy pisane przez Judda pisemne rewelacje budziły w nich brwi, Naomi Judd wydała oświadczenie do DZISIAJ, mówiąc: “Kocham moją córkę. Mam nadzieję, że jej książka ma się dobrze. “Judd powiedział Vieira, że ​​docenia słowa poparcia, chociaż niektóre historie z tej książki nie świecą pozytywnie jej matce.

“Jestem bardzo wdzięczny za niezwykle łaskawy stosunek mojej matki do mojego prawa do dzielenia się moją narracją” – powiedziała. “Wiesz, książka jest bardzo szczera [ale] nie musi być dokładna, ponieważ każdy w mojej rodzinie ma własną perspektywę i własne doświadczenia. Ale jest to dla mnie bardzo prawdziwe. ”

Pobyt Judd w 2006 roku w centrum odzyskiwania Shades of Hope w Teksasie, gdzie szukał pomocy w pokonaniu depresji, był katalizatorem napisania książki i pogodzenia się z jej dzieciństwem. Pomimo wycofania się z cieni słynnego członka rodziny i zostania gwiazdą, Judd powiedział Vieira, że ​​”była chora i zmęczona chorobą i zmęczeniem.

“Po prostu nie wiedziałem, co jest ze mną nie tak,” powiedziała. “Wyglądałem naprawdę dobrze na zewnątrz [ale] Miałem dużo lęku i bezsenności, i ostatecznie uświadomiłem sobie, że byłem naprawdę bezsilny przez całe moje dzieciństwo, a strategie radzenia sobie, które opracowałem sprawiły, że moje dorosłe życie stało się niemożliwe do opanowania.”

W trakcie terapii Judd ujawnił stłumione wspomnienia o wykorzystywaniu seksualnym przez członka rodziny (nie wspomina osoby w książce), a także okoliczności, które doprowadziły ją do rozważenia samobójstwa, zanim jeszcze była nastolatką. Judd pisze o zabawie z bronią matki jako dziecko – ładowanie pocisków do komory i trzymanie jej w głowie.

“… Zabrałem się do zabawy z pistoletem mamy, próbując zdecydować, czy warto byłoby się zastrzelić …” – napisała. “Było wiele dni po szkole … Zręcznie sprawdzałem komorę, ładowałem pociski, kręciłem się i jednym ruchem nadgarstka stukałem komorę na miejsce, nacisnąłem spust, a następnie trzymałem pistolet w prawej skroni. Dla mnie sposób, w jaki żyła moja rodzina, już mnie zabijał. “

Ponadto Judd pisze o tym, że została zgwałcona, gdy była 15-letnią modelką pracującą w Japonii. “Był taki przerażający Francuz, który spędzał czas w barze … Zaproponował mi przejażdżkę do domu … Byłem tak młody i zdezorientowany, że nie miałem pojęcia, że ​​to, co nastąpiło, było gwałtem.”

I to nie było jedyne bolesne doświadczenie seksualne, jakie miała podczas modelowania. “Dorosły męski model, który żył nade mną … próbował zmusić mnie do uprawiania seksu oralnego na nim, a ja byłem w stanie przekonać go, by przestał …”, pisze.

Ale Judd powiedział Vieirie, że przeszła emocjonalny wstrząs i pogodziła się z przeszłością.

“Wiesz, jest za późno, aby wrócić i mieć szczęśliwe dzieciństwo, ale dzięki łasce Boga i wiesz, całkiem prosty program odnowy i społeczności, życie jest dziś dobre” – powiedziała.

Jeśli chodzi o rewelacyjne artykuły w książce, Judd przyznaje, że jest “naprawdę bezsilna w stosunku do tego, co robią z nią media”. Ma jednak nadzieję, że czytelnicy zrozumieją miejsce, z którego pochodzi, opowiadając swoją historię – która była opowieścią o horrorze kobiety w zubożałych krajach na całym świecie w ramach pracy humanitarnej.

“Zacząłem odwiedzać burdele, slumsy i obozy sił przesiedleńczych i chciałem podzielić się ze światem historiami, które, jakkolwiek nieprawdopodobnie, zostały mi powierzone. Nie wiedziałem, gdzie go umieścić, tak jakbym nie miał miejsca w moim mózgu ani w moim sercu, więc zacząłem umieszczać je na stronie.

“Byłem naprawdę zachwycony przez ludzi, którym ufam, że dodałem trochę mojej własnej historii, ponieważ dlaczego kocham pracę [humanitarną] naprawdę wprawiło ludzi w zakłopotanie, więc w końcu chciałem ją tam umieścić.”