Ashlee Simpson z cienia Jessiki

Ashlee Simpson nie musi już martwić się byciem w cieniu swojej starszej siostry Jessiki.

Debiutancki album 19-latka “Autobiography” ma numer 1 i prawdopodobnie osiągnie platynę w tym tygodniu. Jessica, 23, nigdy nie miała albumu, który osiągnął numer 1, choć jej najnowszy album “In This Skin” sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy.

Obie siostry mają popularne reality show na MTV, a one powracają do siebie.

Obaj jednak twierdzą, że nie są konkurencyjni.

“Jesteśmy siostrami” – popija Ashlee Simpson. “Dla nas nie chodzi o konkurencję. Jeśli mu się to uda, to jestem szczęśliwy, a jeśli mi się uda, to nasza rodzina wygrywa bez względu na wszystko.

Tata Joe Simpson zarządza karierą obu córek i zasugerował reality show Ashlee, który spędził dwa lata jako postać drugoplanowa w telewizyjnym serialu WB “Seventh Heaven” i nagrał piosenkę do filmu “Freaky Friday”.

“Nie byłam tak dzika z powodu posiadania kamer na mojej twarzy, ale mój tata uważał, że to dobry sposób, by wszyscy poznali mnie jako mnie, a nie jako młodszą siostrę Jessiki” – mówi Ashlee..

Reality show zajmuje się głównie tworzeniem albumu, walką z pisaniem piosenek i współpracą z różnymi producentami, a także codziennym dramatem nastolatków, chłopaków i rozpadów.

“Nie ma wątpliwości, że to naprawdę pomogło odsłonić jej i jej muzykę”, mówi prezes Geffen Records Jordan Schur. “Ma niesamowitą osobowość; ludzie krążą w tym kierunku. Chcą ją oglądać i słuchać jej muzyki. “

Simpson i Schur złapali kilka razy w serialu, ponieważ obawiała się, że chce, żeby brzmiała za bardzo jak Hillary Duff. W jednym z odcinków, dyrektorzy Geffen mówią, że musi brzmieć “milej”. Schur nie lubiła swoich pierwszych taśm demo i zmusiła ją do pracy z nowymi producentami.

“Nie wiem, jak to powiedzieć, ale to po prostu nie ja”, mówi o stylu Duff z gumy do żucia. “Myślę, że jest świetny, ale jestem po prostu pociągnięty do różnych rzeczy.”

Jesteśmy rodzinąKrytycy twierdzą, że “Autobiografia” nadal brzmi bardziej jak pop, a nie rock, i ma mieszane recenzje. Mimo to, mówią, jest to chwytliwe i Ashlee Simpson osiąga dźwięk inny niż jej siostra.

“Nastolatkowie, którzy mniej wiedzą o rock ‘n’ roll niż Ashlee Simpson, kupują jej album”, mówi Jenny Elsicu, redaktorka w magazynie Rolling Stone. “Jeśli powiedzą im:” Tutaj, ona jest rocka “, to w to uwierzą.

“Natychmiastowe podejście do Ashlee, które nie istniało dla Jessiki, jest takie, że jest seksowną siostrą. To sprytne miejsce, w które ją włożył jej tata. “

Simpson twierdzi, że jej ufarbowane brązowe włosy i bardziej obcesowe sposoby nie są chwytem marketingowym.

“Nie zamierzam robić muzyki tylko dlatego, że moja siostra śpiewa. The Jacksons to zrobili. Działa w twoich genach “- mówi. “Nasze osobowości są tak różne, że odbija się to w naszej muzyce”.

Na przykład, kiedy była w gimnazjum, chciała pójść na koncert Alanis Morissette, ale jej matka nie pozwoliła jej z powodu przekleństw w piosence “You Know you”.

“Wciąż powtarzałam (przekleństwa), żeby ją zdenerwować i wyplułam usta mydłem” – chichocze. “Ale moi rodzice naprawdę nie byli tacy surowi. Wiedzą, że zejdę ze ściany, gdyby były.

Jessica nigdy by tego nie zrobiła, nalega.

Ashlee zdaje sobie sprawę, że miała łatwiej niż inni, próbując uzyskać kontrakt płytowy. “Czuję się niesamowicie szczęśliwa, nie sądzę, że zasługuję na to w ogóle” – mówi.

Mimo to mówi, że ciężko pracowała i były walki – ale Jessica nie martwi się o Ashlee.

“Ashlee nie potrzebuje żadnej rady, a Ashlee jest bardzo obserwatorem” – mówi Jessica Simpson. “Widzi decyzje, które zrobiłem, są dobre, a decyzje, które podjąłem, są złe. Jest zdecydowanie dobrze przygotowana. “

Siostry nie planują razem wystąpić w najbliższym czasie. Na razie Ashlee planuje trasę koncertową ze swoim zespołem i najpierw cieszy się sukcesem swojego nowego albumu.

A kiedy śpiewają razem, Ashlee chce, aby “zrobili coś innego dla nas obu. Może blues albo coś, co możemy obu wyjść z naszych stylów. “