Aktorka Diff’rent Strokes: Próbowałem pomóc Haimowi

Dwukrotnie teraz Todd Bridges skontaktował się z innymi byłymi gwiazdami dziecka, którzy byli uzależnieni, aby zmusić ich do zaprzestania niszczenia własnego życia. I za każdym razem jego wysiłki były daremne.

Była gwiazda “Diff’rent Strokes” powiedziała w poniedziałek w Nowym Jorku TODAY Meredith Vieira, że ​​około rok temu rozmawiał z Corey’em Haimem o jego zażywaniu narkotyków.

“Próbowałem przekonać Coreya, żeby przestał brać leki na receptę i dbał o swoje życie” – powiedział Bridges. “Próbowałem go przekonać, że było inne wyjście.”

Haim zmarł w ubiegłą środę w wieku 38 lat. Jego śmierć przypisywano niewydolności serca związanej z zażywaniem narkotyków.

“Nie był gotowy, aby przestać”, powiedział Bridges o Haimie. “Problem uzależnienia od narkotyków jest czasem, ludzie są gotowi się zatrzymać, a czasami nie. Musisz mieć to w głowie, że jesteś gotowy, aby przestać. “

Seks i narkotyki
Poprzednim razem, gdy Bridges nie został zauważony, był w 1999 r., Kiedy nazwał swoją starszą gwiazdę filmową w filmie “Diff’rent Strokes”, Danie Plato, która grała naturalną córkę Philipa Drummonda, bogatego nowojorczyka, który zaadoptował Willisa (Bridges) i Arnold Jackson (grany przez Gary’ego Colemana), dwoje biednych czarnych dzieci z Harlemu.

Platon był o dwa lata starszy od Bridges, który miał prawie 13 lat, gdy “Diff’rent Strokes” zadebiutował w 1978 roku. Przedwcześnie rozwinięta dziewczyna, Plato, wprowadziła Bridges do seksu heteroseksualnego, a także marihuany i alkoholu.

Ta historia jest opowiedziana w książce Bridges’a “Killing Willis: Od Diff’rent Strokes do Mean Streets a Life I Always Wanted”, opisując własne wstrząsające schodzenie w uzależnienia od kokainy, cracków i metamfetaminy.

Używanie narkotyków było jego odpowiedzią na poczucie bezwartościowości, powiedział Bridges. Jego ojciec był niepokojącym alkoholikiem, który molestował go i matkę psychicznie i fizycznie. Ale najgorszym grzechem jego ojca, według Bridgesa, była odmowa uwierzenia swojemu własnemu synowi, gdy Bridges był molestowany seksualnie przez człowieka, który działał jako jego publicysta.

Molestowanie pozostawiło Bridges z poczuciem wątpliwości co do własnej seksualności – wątpliwości, które Platon rozwiódł, gdy zainicjowała romans seksualny, który rozpoczął się, kiedy Bridges miał około 14 lat i kontynuował udział w serialu, który zakończył się w 1986 roku..

“Przyszła w bardzo ważnym momencie w moim życiu, w którym walczyłam, czy byłam homoseksualistą, czy nie” – powiedział Vieira Bridges. “Nie wiedziałem, kim jestem. Kiedy ją doświadczyłem, uświadomiłem sobie, że lubię kobiety. Nie czułem się brudny. “

Połączenie zostało anulowaneBridges mówił także o robieniu narkotyków z Platonem, głównie w weekendy: “Nigdy nie byłem na planie”, powiedział Vieira. Ale, jak pisał, prawdopodobnie osiągnął szczyt z Platonem po pracy w dniu, w którym pojawiła się pierwsza dama Nancy Reagan, twórczyni kampanii antynarkotykowej “Just Say No” z lat 80..

“Ta cała sprawa” po prostu powiedz “nie działa tak naprawdę dla zbyt wielu ludzi w Ameryce” – zauważył Bridges.

Z pewnością nie działał z nim ani z Platonem. Ale Bridges udało się oczyścić po ostatnim aresztowaniu w 1992 roku, a teraz ma prawie 17 lat trzeźwości.

W 1999 r. Zadzwonił do Platona, który był uzależniony w wieku 34 lat. “Dana, jest program, w którym mogę cię wprowadzić”, powiedział jej.

“Nie mam problemu tak jak ty, Todd,” odpowiedziała.

Trzy dni później Platon zmarł z powodu przedawkowania leków na receptę.

Samobójstwo przez policjanta “
Na wszystkie prawa, przyznał Bridges, powinien także umrzeć.

W 1992 r. Znalazł się w mgnieniu oka, popełniając “samobójstwo przez policjanta”, kiedy został zatrzymany przez policję po dokonaniu zakupu narkotyku dla dziewczyny. Z policjantem przy oknie samochodu, Bridges zaplanował następny ruch: Sięgnął po pistolet, który miał w schowku, i wskazał go policjantowi, który wyrzuciłby Bridgesa z nędzy.

“Nienawidziłem siebie. Naprawdę nienawidziłem siebie. Nie mogłem znieść tego, kim byłem “, powiedział Vieira. Ale zanim zdążył zareagować, “usłyszałem ten głos, który powiedział mi, że to nie był właściwy ruch, że dosłownie tego nie robić i dać sobie drugą szansę, by naprawdę znaleźć szczęście”.

W tym czasie Bridges był w więzieniu przez dziewięć miesięcy pod zarzutem zamordowania innego handlarza narkotyków. Broniony przez Johnniego Cochrana, został uznany za niewinnego w procesie, ale miał kilka innych ataków z prawem. Był handlarzem narkotyków i uzależnionym.

Kiedy w końcu wytrzeźwiał, powiedział, że bardzo trudno jest wrócić do aktorstwa, zawodu którego pokochał jako pięciolatek obserwując “Sanford and Son”.

“Wydaje mi się, że w branży istnieje podział rasowy, który sprawia, że ​​czarni otrzymują znacznie więcej szans” – napisał Bridges. Mówi, że odkrył, że pomimo 17 lat trzeźwości, media traktują jego uzależnienia tak, jakby właśnie się skończyły. “Nie mówię, że to rasistowskie, nie mówię, że to źle, ale to się ze mną dzieje”, dodał do Vieiry.

Bridges jest żonaty, ma dwoje dzieci, 13-letnią córkę i 11-letniego syna, który chce być aktorem. Podróżuje po kraju, mówiąc o uzależnieniach, a nadal pracuje w filmach i telewizji, ostatnio jako gospodarz w “Najgłupszych przestępcach świata” Tru-TV.

Jeśli w jego życiu jest lekcja, powiedział Bridges, to jest to: “Istnieje życie po śmierci”.