Aktor, który stworzył Bunny Rabbit i Mr. Moose na “Captain Kangaroo” umiera w wieku 86 lat

Aktor postaci i lalkarz Gus “Cosmo” Allegretti, który operował takimi postaciami “Captain Kangaroo” jak Bunny Rabbit, Mr. Moose, Grandfather Clock i Dancing Bear, zmarł, donosi Los Angeles Times.

Allegretti zmarł na rozedmę płuc 26 lipca, choć jego śmierć nie została opublikowana aż do środy.

Allegretti zagrał wiele postaci na długim, nagradzanym przez Emmy dziecięcym show, w którym występował Bob Keeshan jako kapitan Kangaroo. Sam Allegretti stworzył bezdźwięczny Króliczek Królika, okularowy króliczek, który oszukał kapitana, by zrezygnował z marchewki, oraz pana Moose’a, którego żartobliwe dowcipy spowodowały, że na głowę kapitana spadł deszcz piłek pingpongowych. Grał także Dennisa, ucznia, Tańczącego Niedźwiedzia, Zegara Dziadka, Pannę Żabę, TV Freda i inne postacie.  

OBRAZ: Captain Kangaroo
Cosmo Allegretti jest widziany z prawej strony w stroju malarskim z obsadą “Kapitana Kangura” około 1975 roku. Od lewej obsada Hugh Brannum jako Mr. Green Jeans, James Wall jako Mr. Baxter, powracająca postać Debbie Weems i Allegretti.Archiwum zdjęć CBS / Dzisiaj

“Allegretti stał się performerem przez przypadek, po tym jak producenci byli niezadowoleni z marionetki stworzonej na pokaz, a Allegretti zaproponował zaprojektowanie substytutu” – donosi The Times.

Allegretti również odegrał rolę w filmie kryminalnym Treat Williams z 1981 roku, “Prince of the City”.

Garnitur, który Allegretti nosił jako Tańczący Niedźwiedź sprzedano za 207 000 $ na aukcji “Kapitan Kangur” w czerwcu.

“Captain Kangaroo” prowadził od 1955 do 1984.

77 zdjęć
Pokaz slajdów

Curtain Calls 2013

Aktorzy James Gandolfini, Annette Funicello i Cory Monteith to tylko trzy ze znanych nazwisk, które zgubiliśmy w 2013 roku.
Loading...