“A League of Their Own” kończy 25 lat: Zobacz zdjęcia z premiery filmu w 1992 roku

“Liga ich własnych” obchodzi 25 lecie tego lata!

Zobacz, jak wyglądała premiera “Ligi ich własnych” z 1992 roku

27.2.201700:38

Film w reżyserii Penny’ego Marshalla, który opowiedział historię ligi All-American Girls Professional League podczas drugiej wojny światowej, szybko stał się ulubionym ulubieńcem fanów i hitem kasowym.

Gwiazdorzy obsady filmowej – Tom Hanks, Geena Davis, Rosie O ‘Donnell, Madonna i inni – pojawili się na premierze w Los Angeles i Nowym Jorku. Spójrzmy wstecz!

Tom Hanks i Rita Wilson

Tom Hanks i Rita Wilson na premierze filmu w Nowym Jorku.Jim Smeal / WireImage

Jako gburowaty, mocno pijący Jimmy Dugan, menedżer całkowicie kobiecych Rockford Peaches, Hanks – który zyskał 30 funtów za rolę – sformułował frazę “Nie ma płaczu w baseballu!” jedna z najbardziej pamiętnych linii filmu. Hanks przywiózł żonę Ritę Wilson jako swoją randkę do obu premier.

Geena Davis

Geena Davis ma gorszą suknię o tematyce baseballowej od premiery w Los Angeles.Ron Galella / WireImage

Geena Davis, grająca gwiazdę Peaches “Dottie Hinson, pojawiła się na premierze L.A. w sukience o tematyce baseballowej Nicole Miller. Okazuje się, Davis było całkiem dobry łapacz. Scena, w której Dottie łapie piłkę za plecami? Stunt Davisa był niedostępny, więc sama wykonała sztuczkę.

Rosie O’Donnell i Madonna

Rosie O'Donnell;Madonna
Rosie O ‘Donnell and MadonnaRobin Platzer / The LIFE Images Collection / Getty

Komediant Rosie O’Donnell i jej wspólniczka Madonna pojawiły się w dopasowaniu czerni do otwarcia w Nowym Jorku. Dwie aktorki stały się szybkimi przyjaciółmi na planie filmu i nadal są dziś kumplami.

ZA LEAGUE OF THEIR OWN, Tom Hanks, Rosie O'Donnell, 1992, (c) Columbia/courtesy Everett Collection
Rosie O’Donnell jako mądra grająca trzecia baza, Doris Murphy.(C) Columbia Pictures / Courtesy Everett Collection / (C) Columbia Pictures / Courtesy Eve

Rozpoczynająca się rola O ‘Donnell w Hollywood zagrała w mądrą krakę trzecią bazę, Doris Murphy, a Madonna, która pojawiła się w “Dick Tracy” Warrena Beatty’ego dwa lata wcześniej, zagrała w szalonym, maniackim środku pola Mae “All the Way” Mordabito.

ZA LEAGUE OF THEIR OWN, Madonna, 1992. (C) Columbia Pictures/ Courtesy: Everett Collection.
Śpiew i taniec, oczywiście, ale baseball okazał się trudny dla Materialnej Dziewczyny, której postać musiała zmienić pozycje, ponieważ nie mogła złapać kulki.(C) Columbia Pictures / Courtesy Everett Collection / (C) Columbia Pictures / Courtesy Eve

Choć wszystkie aktorki filmowe spędzały osiem godzin dziennie, sześć dni w tygodniu przez siedem i pół miesiąca w treningu baseballowym, Material Girl okazała się okropnym graczem. Tak źle, że jej postać została przeniesiona z trzeciej bazy do pola startowego, ponieważ nie mogła złapać kul ziemnych.

Melissa Etheridge

Zwycięzca Grammy Melissa Etheridge uczestniczył w otwarciu L.A..Ron Galella, Ltd. / WireImage

Rocker Melissa Etheridge wyglądała podejrzanie w dżinsach i skórzanej kurtce na premierze L.A., gdzie wiwatowała na długoletnią przyjaciółkę Rosie O’Donnell.

Cindy Crawford

Cindy Crawford
Supermodelka Cindy Crawford przybywająca do premiery Nowego Jorku. Robin Platzer / The LIFE Images Collection / Getty

Supermodelka Cindy Crawford pojawiła się w Nowym Jorku, wyglądając równie efektownie jak zawsze.

Tomek Hanks;Cindy Crawford
Crawford przeprowadził wywiad z Hanksem dla “House of Style” MTV. Robin Platzer / The LIFE Images Collection / Getty

Crawford, który był wówczas gospodarzem serii mody MTV “House of Style”, przeprowadził wywiad z członkami obsady, w tym z Hanksem, w odcinku na popularnym programie.

Geena Davis: Kobiety mówią mi, że podjęły sport z powodu “Ligi ich własnych”

27 kwietnia 2017 r04:52