5 najsłynniejszych scen lesbijskich

Natalie Portman i Mila Kunis grają gorzkich rywali baletowych w trippy “Czarnego łabędzia” Darrena Aronofsky’ego. Ale wzmożone emocje, które czują do siebie nawzajem, zaczynają przenikać w namiętną scenę seksu, którą ludzie mówili przez wiele miesięcy przed wydaniem filmu.

No cóż, teraz “Black Swan” wreszcie tu jest, więc jest to świetna okazja – i wcale nie bezinteresowna – aby przyjrzeć się pięciu najsłynniejszym scenom lesbijskim w filmie. Uwaga dodatkowa: “Showgirls” mogło być poważnym pretendentem, ale pojawił się w zeszłym tygodniu wśród pięciu najbardziej nieodpartych filmów o poczuciu winy. Kusi jednak do znalezienia powodu, aby co tydzień rozmawiać o “Showgirls”…

“Dzikie rzeczy” (1998)

Zaczyna się od bójki na kotach w basenie i kończy się sesją zdjęciową, w której bikini i t-shirty są odsuwane na bok w tle. Denise Richards gra niegrzeczną, bogatą dziewczynę, a Neve Campbell gra niegrzeczną biedną dziewczynę; mimo że pochodzą z przeciwnych stron torów, zdołali zebrać się, by wymyślić oskarżenia o gwałt skierowane przeciwko ich szkolnemu doradcy (Matt Dillon). Fakt, że odbywa się to na południu Florydy sprawia, że ​​cały film staje się jeszcze bardziej parny i tandetny. “Dzikie stworzenia” łatwo mogłyby sprawić, że lista winnych rozkoszy w zeszłym tygodniu też się pojawi. Jest tak wszechstronny.

“Mulholland Dr.” (2001)

Pierwsze intymne spotkanie Naomi Watts z Laurą Eleną Harring jest miękkie i słodkie … ale ponieważ jest to film Davida Lyncha, naturalnie związek między tymi dwiema kobietami staje się mroczniejszy i bardziej skomplikowany. Watts, jako pretensjonalna gwiazdka Betty Elms (przynajmniej w tym momencie w filmie), zaplątała się w cudowną amnezję Harringa Rity. Gdy oboje rozpoczynają przygodę, grając dziewczynę-detektywa, aby rozwiązać zagadkę przeszłości Rity, ich strach i samotność prowadzą do pocałunku, który prowadzi do jednej z najpiękniejszych scen lesbijskich, jakie kiedykolwiek nakręcono. W filmie pełnym zwrotów akcji, jest to rzadki moment czystej, instynktownej emocji.

“Związany” (1996)

Zanim The Wachowski Brothers weszli do Matrix, duet ze scenografią zadebiutował z tym zabawnym, napiętym i seksownym neo-noir. Jennifer Tilly gra Violet, pozornie obłąkaną dziewczynę gangstera; Gina Gershon gra Corky, pracownicę konserwatorską w ich mieszkaniu, która właśnie wyszła z więzienia. Przyciąganie Violet do Corky jest natychmiastowe i ostatecznie obie przygotowują plan, aby ukraść 2 miliony dolarów w postaci gotówki od chłopaka Violet. Śmieszna ilość wymyślonych spotkań i flirtu prowadzi do intensywnej – ale artystycznie sfotografowanej – sceny miłosnej między obiema kobietami.

“D.E.B.S.” (2004)

Jakby nie było wystarczająco dużo pięknych nastoletnich szpiegów ubranych w niegrzeczne stroje uczennic, ich lider (Sara Foster) kończy potajemnie upadając za śmiertelnego przestępcę (Jordana Brewster), który jest ich głównym celem. Film scenarzysty i reżysera Angeli Robinson to nie jest świetne kino, ale też nie traktuje zbyt poważnie i oferuje mnóstwo zabawnych, bezczelnych chwil. (Jego slogan: “To walczące z przestępczością hotties z zabójczymi ciałami.”) Tak jest naprawdę w przypadku Fostera i Brewstera, którzy dzielą kilka pocałunków i drażnią momenty przed ich ewentualnym, żartobliwym i pełnym pasji podrywem..

“Cruel Intentions” (1999)

Najbardziej czysty z pięciu na tej liście, ale zarobił Sarah Michelle Gellar i Selma Blair bardzo pożądaną nagrodą “Best Kiss” na MTV Movie Awards. W tej przedszkolnej wersji “Dangerous Liaisons” Gellar działa w roli Glenna Close jako wyuzdana i manipulująca bogata dziewczyna, która dominuje na Upper East Side na Manhattanie. Blair jest w roli Uma Thurman jako plastyczny niewinny. Ponieważ postać Blaira nigdy wcześniej nie całowała chłopaka, Gellar uczy ją, co robić podczas pikniku w Central Parku: “Wbiję ci język w usta, a kiedy to zrobię, chcę, żebyś masował mój język swoim. ” Wszystko brzmi dość prosto.

Pomyśl o innych przykładach? Udostępniaj je dzięki AP Movie Critic Christy Lemire przez Świergot.