5 letnich nawyków powinieneś przestać; 3 inne, które nie są takie złe

Sara Peterson z magazynu HGTV zapytała Kathie Lee i Hodę o pewne letnie nawyki, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. 

OBEJRZYJ tutaj segment.

5 letnich nawyków, które są szkodliwe dla twojego zdrowia

Jul.07.201404:19

Zapominając nosić okulary przeciwsłoneczne w jasny dzień: Źle dla Ciebie! 
Podczas gdy skóra jest częścią ciała najbardziej wrażliwą na promieniowanie ultrafioletowe, oczy zajmują drugie miejsce.  

“Utrzymywanie zwyczaju wychodzenia na zewnątrz przez długi czas bez okularów przeciwsłonecznych może prowadzić do wielu problemów” – mówi Ivan Schwab, M.D., rzecznik prasowy Amerykańskiej Akademii Okulistyki.  

Spośród czynników ryzyka: zapalenie popromienne (oparzenie słoneczne oczu), rak oka lub powieki, pinguecula (małe, łagodne żółte narośla na powierzchni oka) i katarakta.  

Dobrą wiadomością jest to, że okulary przeciwsłoneczne nie muszą być drogie, aby dobrze blokować promienie słoneczne. “Dopóki oferują 100% ochronę przed UVA i UVB – wspólną cechą – powinieneś być cały zestaw” – mówi dr Schwab.

Pij wodę bezpośrednio z węża ogrodowego: Źle dla Ciebie!
Pociągnięcie łyka z węża w upalny dzień brzmi orzeźwiająco, ale to, co się w nim czai, może być niebezpieczne.  

Według Jeffa Gearharta z Centrum Ekologii, bakterie mogą gromadzić się w wężach, a węże winylowe nie są regulowane w odniesieniu do ołowiu, BPA lub innych potencjalnie niebezpiecznych dodatków, które mogą przedostać się do wody.

Jazda w czasie używania klapek: Źle dla Ciebie!
Uratuj te letnie zszywki na plaży: narażasz się na ryzyko za każdym razem, gdy uderzysz w gaz lub hamulce.

“Ponieważ mają otwartą piętę, flip-flop łatwo ześlizgnąć się z nogi i zaklinować pod jednym z pedałów”, mówi Sunni Brown, rzecznik Virginii DMV. Brown przyznaje, że wypadki spowodowane przez japonki są rzadkie, ale zdarzają się.

Jeśli często nosisz klapki, chowaj dodatkową parę trampek, mieszkań, a nawet sandałów, które bezpiecznie przyczepiają się do stóp w samochodzie, i załóż je, zanim odjedziesz.

Połknięcie wody w basenie: Źle dla Ciebie!
Nawet niektóre z najlepiej utrzymanych basenów mogą zawierać niewielkie ilości materii kałowej, w której znajdują się bakterie.  

Podczas gdy chlor pomaga, mówi Michele Hlavsa, epidemiolog z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, zabicie drobnoustrojów, takich jak E. coli i norowirus, zajmuje kilka minut, a do 10 dni zabicie cryptosporidium, pasożyta, który może wywołać ciężką biegunkę. . Te zarazki można znaleźć w każdej puli – publicznej lub prywatnej – i połknięcie ich może spowodować nudności.  

Pozostawienie klimatyzatora przez cały dzień: Źle dla Ciebie!
Wysadzanie klimatyzatora nonstop to ogromne marnowanie energii – mówi Noah Horowitz, dyrektor Centrum Efektywności Energetycznej dla Rady Obrony Zasobów Naturalnych.  

Zasadniczo wyłączaj klimatyzację i zostawiaj ją na wyższej temperaturze, jeśli nie będziesz mieć więcej niż godzinę i trzymaj ją na stałym poziomie 72 stopni, gdy będziesz w domu.  

Jedzenie lody z oparzenia zamrażarką: Nie tak źle!
Nie musisz wrzucać tego Popsicle tylko dlatego, że jest pokryty lodem. Spalanie w zamrażarce ma miejsce, gdy wyskoki lodu, lody lub inne zamrożone produkty spożywcze ulegają wielokrotnym skokom temperatury, które powodują, że lekko się topią, a następnie zamrażają, tworząc duże kryształki lodu..  

“Nie dostaniesz tak wspaniałych doznań kulinarnych, ale oparzenia zamrażarką nie spowodują nudności” – mówi Bruce Tharp, doktor medycyny i konsultant ds. Mrożonych deserów. Ciesz się tym samym – a w przyszłości nie pozwól, by te lody wystrzeliły w zamrażarce. 

Kładzenie mięsa na grillu bez spłukiwania go: Nie tak źle!
Gotowanie kurczaka lub wołowiny w wodzie przed grillowaniem może wydawać się dobrym sposobem na usunięcie bakterii i smukłości, ale faktycznie zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii w kuchni.  

“Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, kiedy myjesz mięso, kończysz jego sokami na blacie i zlewem, co prowadzi do zanieczyszczenia krzyżowego” – mówi dr Douglas Powell, były profesor ds. Bezpieczeństwa żywności w stanie Kansas Uniwersytet.  

Najbezpieczniejszą metodą jest umieszczenie mięsa na grillu bezpośrednio z paczki (lub płyty, na której się ją przygotowuje). Następnie, aby pozbyć się bakterii takich jak Salmonella, dokładnie ugotuj.

Wyrzucając spleśniałe jagody w kartonie i jedząc pozostałe: Nie tak źle!
“Spożycie to może spowodować ból brzucha, więc wyrzućcie spleśniałe jagody, bez wątpienia” – mówi Ruth Frechman, R.D. N., rzecznik krajowy Akademii Dietetyki i Żywienia.  

Podrzucaj jagody dotykające spleśniałych i innych, które czują się bzdurne. “Ale jeśli reszta wygląda dobrze, zmywałbym je i je” – mówi Frechman. Aby uniknąć marnotrawienia owoców, otwórz karton, gdy jesteś w sklepie spożywczym, aby sprawdzić pleśń. Kiedy już jesteś w domu, nie płucz jagód, dopóki nie będziesz gotowy je zjeść, ponieważ suche produkty mają tendencję do dłuższego życia.