11 rzeczy o “Brady Bunch” możesz nie wiedzieć

Była to opowieść o tej “uroczej damie” i tym “mężczyźnie o imieniu Brady”, który w 1969 roku wziął się za mąż, tworząc najbardziej popularne mieszane potomstwo.

THE BRADY BUNCH, (back): Eve Plumb, Barry Williams, Robert Reed, (middle): Susan Olsen, Christopher
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Courtesy Everett Collection

Oto 11 dalekich faktów i spostrzeżeń na temat Mike’a, Carola, Grega, Marcii, Petera, Jana, Boba, Cindy i oczywiście, wszystkich ulubionych gospodyń domowych, Alice.

1. Florence Henderson chciała, aby Carol Brady miała pracę.

THE BRADY BUNCH, Florence Henderson, 1969-74
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Everett Collection / Everett Col

Oprócz rozdawania obiadów z brązowymi torebkami, wspierając męża, Mike’a (Robert Reed), gdy musiał karcić jednego z dzieci, lub robić igłowanie, matriarcha Carol Brady, grana przez Florence Henderson, nie miała tyle do zrobienia, aby wypełnić w “The Brady Bunch”. Jednak Henderson powiedział w różnych wywiadach, że tak naprawdę chciała, aby Carol utrzymywała pracę. Wisecracking Alice (Ann B. Davis) w końcu wykonał wszystkie prace. Ale producenci po prostu nie chcieli zobaczyć, jak Carol przynosi do domu bekon.

2. Najmłodszy z braci TV nie był tak nieśmiały, jak ci się wydawało.

Cindy, Bobby Brady
Kolekcja Everett

Najbardziej zdrowa rodzina telewizora przedstawiała nagą scenę … coś w stylu. W scenie z odcinka 4 sezonu “Goodbye, Alice, Hello”, który został usunięty od lat, Bobby i Cindy, z żadnego logicznego powodu, ogłaszają, że idą pływać w basenie sąsiada. “Nowi ludzie na rogu zaprosili nas do kąpieli” – wyjaśnia Cindy. Ale kiedy Alice postanawia sprawdzić, jaki strój kąpielowy ma Bobby, otwiera swoją szatę i odkrywa (np.!), Że ma na sobie swój urodzinowy garnitur. Cindy jest również au naturel. “Kto się tam wprowadził, Adam i Ewa?” – pyta Alice, która szybko wyrzuca z siebie te nudyczne shenanigany.

3. Było bardzo pomieszanie samochodów Brady’ego.

W odcinku 2 “Zwycięzca” Mike i Carol zabierają Bobby’ego (Mike’a Lookinlanda) do lokalnego programu telewizyjnego, by wziąć udział w konkursie na jedzenie lodów (Bobby był przecież jedynym dzieckiem Bradego, który nie zdobył pucharu!). Ale zostawiają w niebieskim kabriolecie i wracają do brązowego kombi. Czy Alice przełączyła samochody??

4. Poddasze Brady’ego magicznie się powiększyło.

Kolekcja Everett

W finale czwartego sezonu, “A Room at the Top”, Greg (Barry Williams) i Marcia (Maureen McCormick) chcą wejść na duży strych. Ale, czekaj – czy Mike nie powiedział Carol dwa sezony wcześniej w odcinku “Nasz syn, człowiek”, że strych miał tylko dwa i pół stopy wysokości? Hmmm …

Barry Williams: Zawsze chciałem zrobić show odmiany

Lut 04.201504:18

5. “Brady Bunch” podjął próbę różnorodności.

Sezon 5 odcinka “Kelly’s Kids” był pilotem backdoora z Kenem Berry i Brooke Bundy jako nowymi sąsiadami Brady, którzy decydują się na przyjęcie trzech młodych chłopców o różnych kulturach. Jeden z tych chłopaków, Matt, grał wtedy dziewięcioletni brat Lookinlanda, Todd. Po odrzuceniu przez ABC seria przekształciła się w “Together We Stand” z Elliottem Gouldem i Dee Wallace w CBS w 1986 roku (która po niedowartościowanym sezonie jesiennym powróciła bez Goulda wiosną jako “Nothing is Easy”). Masz to?

6. Robert Reed pełnił rolę kamery w innej sieci podczas “The Brady Bunch”.

THE BRADY BUNCH, Robert Reed, (Season 1), 1969-74
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Courtesy Everett Collection

W odcinku 5 sezonu “Mail Order Hero” z udziałem legendy piłki nożnej Joe Namatha, Marcia (Maureen McCormick) nawiązuje do “dalekiego” faceta, Mike’a Connorsa. W tym samym czasie telewizyjny tatuś Robert Reed miał także powtarzającą się rolę porucznika Adama Tobiasza w serialu detektywistycznym CBS “Mannix”, w którym wystąpił Mike Connors. Groovy wewnątrz żartu!

7. Słońce pojawi się jutro – a następnego dnia – na “Brady Bunch”.

Odzwierciedlając doskonałość w domu Brady’ego, każdego dnia był “dzień słońca” w 4222 Clinton Way. Najwyraźniej nigdy nie pada w południowej Kalifornii!

8. Dobra “Ol Alice musiała być na strajku głodowym.

THE BRADY BUNCH, Ann B. Davis, 1969-74
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Courtesy Everett Collection

Alice najczęściej była w tej pomarańczowej i zielonej kuchni z awokado, przygotowując posiłek po posiłku dla głodnego potomstwa Brady’ego (w tym ulubionego kotleta, schabowego i jabłkowego). Ale czy zauważyłeś, że Alice nigdy nic nie jadła? Może dlatego wydawało się, że dobrze sobie radzi bez własnej łazienki.

9. Nawet dziewczyna, która “zrobiła to przecież” nie mogła uniknąć klątwy Robbiego Rista.

BRADY BUNCH, Robbie Rist as Cousin Oliver, 'Two Petes In a Pod', (Season 5, aired 02/08/74), 1969-74
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Courtesy Everett Collection

Tak wiemy. Robbie Rist jako Cousin Oliver “zabił” “The Brady Bunch”. Po sześciu odcinkach z Oliverem, ABC zdecydowało się na szósty sezon (który w rzeczywistości obejmowałby ten mały jinx). Ale czy wiesz, że Rist także rozpowszechnił swój pech na “The Mary Tyler Moore Show”? Po dołączeniu do ukochanego sitcomu, gdy Ted (Ted Knight) i Georgette (Georgia Engel) adoptowali syna Davida w szóstym sezonie finałowym, po zaledwie kolejnym sezonie były zasłony.

10. Inny Mike Brady mógł mieć jeszcze dwoje dzieci.

Jeden z zaplanowanych scenariuszy dla “Brady Bunch”, był szósty sezon, był dla innego aktora do obsadzenia w roli Mike Brady. Sherwood Schwartz najwyraźniej nie był zbyt zadowolony z wygłupów Reeda (włącznie z brakiem finału w piątym sezonie, który ostatecznie był finałem serii), według “Brady’ego, Brady’ego, Brady’ego”, książki, którą napisał wspólnie z synem Lloydem Schwartzem. I potencjalna zmiana w kierunku sitcomu była dla Carol w ciąży z bliźniakami. Chłopiec miałby złote włosy, podobnie jak jego matka, a dziewczyna będzie faworyzować tych czterech mężczyzn żyjących razem.

11. Kiedyś Brady, zawsze Brady.

THE BRADY BUNCH, Eve Plumb, 1969-1974.
Dzięki uprzejmości Everett Collection / Courtesy Everett Collection

Eve Plumb, a następnie gorący artykuł – “Brady Bunch” opieka nad stworzonymi filmami telewizyjnymi “Dawn: Portrait of a Teenage Runaway” i “Alexander: The Other Side of Dawn” był zbyt zajęty, by wziąć udział w spinoffie “The Brady Bunch Hour “w 1977 roku (która dała” fałszywą Jan “Geri Reischl, kariera), ale kiedy” The Brady Bunch “zadebiutowała w dystrybucji poza siecią, Eve wróciła jako Jan … na zawsze.

Gwiazdy “Brady Bunch” mają bardzo zjazd Brady’ego, honor Florence Henderson

30 maja 2017 r06:55