10 najbardziej oburzających Oscarów, o których ty – i Internet – zapomniałeś

Podczas gdy widzowie Oscarów ostentacyjnie dostroją się 26 lutego, aby zobaczyć, jakie filmy wygrywają w konkursie Najlepszy obraz i inne pożądane nagrody, to niespodziewane chwile naprawdę pobudzą media społecznościowe. W 2014 roku gospodarz Ellen DeGeneres ustanowił nowy rekord dla retweetów dzięki swojemu epickiem selfie. W ciągu ostatnich kilku lat zauważyłem również iskrę nogi Angeliny Jolie, a podróż Jennifer Lawrence na górę zamieniła się w doskonały GIF.

Oczywiście dziesiątki lat przed Twitterem, Facebookiem i Instagramem zawierały również wiele niespodzianek związanych z Oscarami – po prostu nie mamy dowodów internetowych na ich upamiętnienie. Oto niektóre z momentów, które stałyby się wirusowe, gdyby media społeczne istniały w tym czasie.

10 skandalicznych chwil Oscara, o których mógł zapomnieć

Jan.31.201700:54

1. Sacheen Littlefeather odrzuca Oscara w imieniu Marlona Brando

Marlon Brando zainspirowałby wiele tweetów, kiedy odrzucił Oscara dla najlepszego aktora za rolę Don Vito Corleone w filmie “Ojca chrzestnego” w 1973 roku. Aktor z pamięci wysłał 26-letnią aktywistkę indiańską i aspirującą aktorkę Sacheen Littlefeather w jego miejsce ogłosić, że “bardzo żałośnie” nie mógł przyjąć nagrody, ponieważ protestował przeciwko traktowaniu rdzennych Amerykanów przez przemysł filmowy.

2. Streaker na scenie

Elizabeth Taylor Reacts To Streaker At Oscars
Elizabeth Taylor zauważa, że ​​została upstaged przez streakera Roberta Opala przed zaprezentowaniem Oscara dla najlepszego obrazu w dniu 2 kwietnia 1974 roku. Po prawej, Opal rzuca się po scenie nago, tak jak David Niven wprowadzał Taylor.Getty Images

W 1974 r. Artysta i działacz na rzecz praw homoseksualistów, Robert Opel, zaszokował widzów, gdy przemknął po scenie, błyskając znakiem pokoju, gdy aktor David Niven miał przedstawić Elizabeth Taylor, która ogłosi zwycięzcę Best Picture. Chociaż obraz prawdopodobnie wywołałby kilka zabawnych memów, Niven powiedział to najlepiej: “Czy nie jest fascynujące myślenie, że prawdopodobnie jedynym śmiechem, jaki człowiek kiedykolwiek dostanie w życiu, jest zdjęcie i pokazanie swoich wad?”

3. “Lubisz mnie, właśnie teraz, lubisz mnie!”

Sally Field zaimponowała Akademii jej występowi jako walczącej wdowy podczas Wielkiego Kryzysu w “Miejscach w sercu”. Ale to była jej przemowa o przyjęciu dla najlepszej aktorki w 1985 roku, która naprawdę zainteresowała ją publicznością. Często źle cytowany wiersz “Nie mogę zaprzeczyć, że mnie lubisz, teraz lubisz mnie!” Zostałby bez końca dodany do sieci.

POWIĄZANE: Oscary 2017: Nagrody nominowane do Oscara…

4. Spider-Cher

Cher's 1986 spiderweb ensemble was one of the Oscars' most memorable looks of all time.
Zespół pajęczyny Cher z 1986 roku był jednym z najbardziej pamiętnych spojrzeń Oscarów wszechczasów.Plik Hulton Archive / Getty Images

Niesamowity zespół Cher i spłaszczona główka Cher, zaprojektowane przez długoletniego współpracownika Boba Mackie’ego, były w roku 1986 sensacją na Instagramie.

5. Musical Rob Lowe

Obrabować Lowe Snow White
Rob Lowe śpiewa piosenkę do Królewny Śnieżki podczas numeru otwierającego 61. Oscarów w Los Angeles.Reed Saxon / AP

Bohaterski duet Rob Lowe “Proud Mary” z Królewną Śnieżką, grany przez 22-letnią aktorkę Eileen Bowman, od dawna jest uważany za jedną z najbardziej krępujących liczb Oscarów. Gdyby w 1989 roku istniały media społecznościowe, widzowie mieliby większe pole do wyrażania swoich złośliwych reakcji.

6. Pushups Palance

W 1992 roku Jack Palance, wówczas 73, zrzucił i zaczął wykonywać serię jednorękich pushupów, jednocześnie przyjmując najlepszego aktora drugoplanowego za “City Slickers”. Po prostu wyobraź sobie GIF-y!

7. Cannibal Crystal

Niezwykły skecz Hannibala Lectera Billy’ego Crystal – w którym wyrecytował Anthony’ego Hopkinsa – “Cisza owieczek” – “Mam na sobie trochę Akademii na kolację. Chcesz się przyłączyć? “- po występie w 1992 r. Pojawiłyby się liczne poglądy na YouTube.

POWIĄZANE: nominacje do Złotych Globów 2017: Zobacz największe tegoroczne fikcje i niespodzianki

8. Uma? Oprah?

listonosz
David Letterman jest gospodarzem 67. dorocznej Nagrody Akademii w dniu 27 marca 1995 roku.AP

W 1995 r. Słynny niezręczny dowcip Davida Lettermana “Oprah, Uma” otrzymał mnóstwo kpiny – jeszcze przed mediami społecznościowymi. Możemy sobie tylko wyobrazić, o ile byłoby to bardziej niezręczne, gdyby internet był w pobliżu do tworzenia memów Photoped.

9. Król Oskarów

Kiedy James Cameron odebrał nagrodę dla najlepszego reżysera za “Titanic” w 1998 roku, zdecydował się zacytować jedną z bardziej pełnych godności linii, głosząc: “Jestem królem świata!” Później powiedział Entertainment Weekly: “Po tym, jak podniosłem się i zrobiłem z siebie głupka z mym przemówieniem [dla” Titanica “], jestem pewna, że ​​nikt nie chce mnie znowu widzieć na rozdaniu Oscarów. A może chcą, żebym znowu wygrał, aby przekonać się, czy mogę zrobić jeszcze większego głupka?

10. Benigni był piękny

Pięć lat przed stworzeniem Facebooka, Roberto Benigni wydał nieoczekiwaną, wirusową chwilę, kiedy skoczył na krzesło i ogłosił “Chcę całować wszystkich!” Po wygraniu Najlepszego filmu zagranicznego za swój ruchomy film o Holokauście “Życie jest piękne” w 1999.

Dostrój 26 lutego, aby zobaczyć, jakie będą tegoroczne najbardziej godne memy momenty.

Wcześniejsza wersja tego artykułu została opublikowana 20 lutego 2015 r.