Zamiast noszenia stroju Ebola, oddaj jedną, nową kampanię

Kontrowersyjny zerwany z nagłówków kostium na Halloween Ebola może skończyć się walką z rozprzestrzenianiem się śmiertelnej choroby.

Niedochodowa organizacja humanitarna Doctors of the World uruchomiła kampanię typu “Więcej niż kostium”, a reklamy w sklepach takich jak New York Times i Wall Street Journal przedstawiają mężczyznę w kombinezonie lub dynia.

Seksowny Ebola costume
Stroje takie jak ten “seksowny kostium Eboli” wywołały oburzenie i sprzeciw. I szybka sprzedaż.Dzisiaj

Linia tagu: “Tu jest kostium. Tam ratuje życie “.

Biorąc pod uwagę, że kombinezony hazmatowe obramowują kostiumy klaunów z dzierżawionymi toporami i że Amerykanie są na celowniku, aby wydać w tym Halloween ponad 7,4 miliona dolarów, grupa stara się zmienić niesmak w gotowe i przygotowane w domu wersje kostiumów inspirowanych ebolą w dolarach. aby pomóc w walce z chorobą.

“Istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia i sprzęt ochronny, a kampania ta pozwala nam przełamać bałagan dzięki prostemu, ale mocnemu przekazowi i natychmiastowemu wezwaniu do działania” – powiedziała Miranda Sissons, dyrektor wykonawczy ds. Lekarzy świata w USA..

Gdzie indziej w Internecie, kostiumy sprzedające ebolę za około 80 dolarów stały się nikczemne w nagłówkach i potrawach z talk-show. Spośród osób, które odpowiedziały na ankietę internetową TODAY.com, 62 procent stwierdziło, że kostium był w złym guście.

“Na pewno będziesz przygotowany, jeśli jakakolwiek epidemia wydarzy się na twojej imprezie z okazji Halloween. To będzie dosłownie najbardziej “wirusowy” strój roku “, czytamy w opisie marki kostiumów na stronie kostiumu, w której znajduje się biały kombinezon, maska ​​oddechowa, osłona twarzy, okulary ochronne i niebieskie lateksowe rękawiczki. Dostępna jest “seksowna” wersja stroju, która obejmuje suknię na udzie.

Zbyt wcześnie? Przedstawiamy kostium na Halloween Ebola

15 października 2014 r00:38

“Biorąc pod uwagę, że Ebola jest najstraszniejszą rzeczą, kostium jest w złym guście,” powiedział Arthur Caplan, szef Działu Bioetyki w New York University Langone Medical Center. “Ale w Halloween chodzi wyłącznie o zły gust i ubieranie się w stroje, które normalnie można uznać za odrażające, więc nie potępiłbym tego jako nieetycznego”.

Wszelkie obawy natury etycznej nie zmniejszają zamówień.

“Sprzedają się bardzo dobrze. Ludzie zaczęli zombie wymyślać stroje i dodawać akcesoria, które sprawiają, że wyglądają dość nieprzyjemnie “, powiedział Johnath Weeks, dyrektor generalny Brands on Sale, który również wziął udział w gorącym kostiumie firmy ALS na kubeł na lód. Strona tego zawierała link do darowizny na ALS. Kostiumy Ebola nie, co może być powodem, dlaczego trochę im przeszkadzano.

Lekarze of the World site
Zrzut ekranu witryny charytatywnej.Dzisiaj

Teraz kampania lekarzy ma nadzieję wykorzystać tę kontrowersję, by zrobić coś dobrego.

Na stronie z kliknięciami darowizną 1 dolar kupuje rękawiczki, 5 dolarów kupuje maski, a 250 dolarów kupuje prawdziwy medyczny zestaw ochronny. Za 2500 $ możesz również ofiarować usługi prawdziwego lekarza.

Loading...