Wyścigi trumienne w Colorado wprowadzają “zabawę” w żałobę

Dreszcz me timbers! A team dressed as pirates participates in the Emma Crawford Coffin Race in Manitou Springs, Colo.
Uderz mnie w drewno! Drużyna przebrana za piratów bierze udział w wyścigu trumien Emma Crawford w Manitou Springs, Colo.Dzisiaj

Weź jedną chorobliwą historyczną opowieść i miasto, które zostało uznane za celebrujący nieznajomą stronę życia i co otrzymujesz?

Jeśli miasto to Manitou Springs, Colo., Dostaniesz Emma Crawford Memorial Coffin Races, szalone i makabryczne coroczne wydarzenie, które odbędzie się 27 października tego roku.

Rolling trumny wyglądają jak gorące pręty, wózki dziecięce i Popemobile? Czek. Konkurenci, którzy pchają trumnę, wyposażeni w ghule, piratów i pielęgniarki transwestytów zombie? Czek. Dodaj paradę oszukanych karawan i masz wydarzenie, które przyciąga do 15 000 widzów rocznie i zdobywa tytuł naszego Weird Festival of the Month.

“To zabawne, to dziwaczne; ludzie kochają tematy i kostiumy “- powiedział Floyd O’Neil z Izby Handlowej Manitou Springs. “Musisz go doświadczyć, aby to zrozumieć.”

Może również pomóc, jeśli zrozumiesz genezę wydarzenia. Jak mówi historia, oryginalna Emma Crawford przeprowadziła się do Manitou Springs w 1889 roku jako młoda kobieta, mając nadzieję, że mineralne źródła miasta i górskie powietrze mogą złagodzić jej gruźlicę. Niestety, nie miało być, a kiedy zmarła dwa lata później, została złożona do spoczynku na pobliskiej Czerwonej Górze, prawdopodobnie na wieczność.

Niestety, to też nie miało być. W 1929 roku, po jednym niefortunnym ruchu i dziesięcioleciach burz, trumna Emmy najwyraźniej została wyparta i zjechała z góry, kończąc jako zbieranina kości i sprzętu trumienkowego w kanionie poniżej..

Szybkie przejście do 1994 roku, gdy grupa urzędników kameralnych zaczęła dyskutować o tym, jak zwiększyć turystykę w powolnym, po sezonie letnim. “Historia była znana od dawna”, powiedział O’Neil, “a oni powiedzieli:” Hej, Emma przybiegła z góry. Dlaczego nie mamy wyścigu na jej cześć? “

W dzisiejszych czasach impreza toczy się wraz z paradą, w której zawodnicy pokazują swoje kreacje, otoczone przez otoczenie mieszkańców w strojach inspirowanych Emmą, apokalipsą i każdym horrorem, jaki kiedykolwiek widziałeś. Może nie być żadnych pływających po kwiatach pływaków, ale będą słyszalne – czarne, białe, te wyposażone w skrzydła i pistolety – prowadzone przez członków Stowarzyszenia Denver Hearse.

Obraz: Coffin race
Wyścigi trumien Emma Crawford Memorial w Manitou Springs w Kolorado przyciągają tysiące widzów każdego roku.Dzisiaj
Obraz: Coffin race
Jak głosi legenda, w 1929 roku trumna Emmy Crawford najwyraźniej została wyparta i zdjęła z niej Czerwoną Górę – jej miejsce spoczynku – kończąc jako zbieranina kości i sprzętu trumienkowego w kanionie poniżej..Dzisiaj

Prawdziwa akcja rozgrywa się jednak po paradzie, kiedy pary drużyn wyścigowych trumien ustawiają się obok siebie na Manitou Avenue. Każda drużyna wymaga jednej “Emmy”, która musi pozostać podatna i do czterech popychaczy, którzy robią, co w jej mocy, aby kierować nią – lub nim – wzdłuż 195 jardów szybciej niż konkurencja.

Rezultatem jest seryjny spektakl kostiumowych postaci – goth girls i ghostbusters, niebieskich Smerfów i martwych celebrytów – opiekujących się ulicą, piekielnie chłonących trofea, chwalących się praw i 50 $ w scripach, które mogą wydać w lokalnych sklepach.

“Po prostu widzisz najdziwniejsze rzeczy” – powiedziała zawodniczka Marlene Bizub, częsta “Emma”, która pracuje zarówno jako psychoterapeuta, jak i właściciel Ghouls Gulch Haunted House w pobliskim Colorado Springs, kiedy nie ściga trumien.

Według Bizub, którego drużyna wygrała Best Trumny i Best Entourage w poprzednich paradach, kluczem do wyścigu jest zbudowanie aerodynamicznej trumny, aby Twoja “Emma” była nadal podatna na dalsze zmniejszanie odporności na wiatr i pamiętaj, że ostatecznie wszystko jest w dobrej zabawie.

Albo to jest? Chociaż chętnie dzieli się wskazówkami z potencjalnymi konkurentami, podejrzewa się, że Bizub może angażować się nieco w psychologię odwrotną przed wyścigiem.

“W zeszłym roku uplasowaliśmy się na czwartym miejscu”, powiedziała NBC News, “więc wygrywamy w tym roku i zdobywamy to trofeum”.

Rob Lovitt to długoletni pisarz podróży, który wciąż wierzy, że podróż jest równie ważna, jak cel podróży. Śledź go na Twitterze.

Loading...