Współzałożyciel Lululemona ustępuje w ślad za uwagą “ciał kobiecych”

Współzałożyciel Lululemona Chip Wilson, który niedawno złożył formalne przeprosiny za uwagi, które poczynił o tym, że “niektóre kobiece ciała po prostu nie działają” dla spodni jogi swojej firmy, ustąpił ze stanowiska przewodniczącego.

Lululemon ogłosił w poniedziałek, że nazywają Michaela Caseya nowym prezesem zarządu.

Ogłoszono również, że nowym dyrektorem wykonawczym będzie Laurent Potdevin, który ostatnio pełnił funkcję prezesa obuwia TOMS. Zastąpi Christine Day, która w czerwcu ogłosiła swoje plany rezygnacji.

Wcześniej, jesienią tego roku, w filmie opublikowanym na YouTube i na stronie Lululemona na Facebooku, Wilson powiedział, że jest mu przykro z powodu komentarzy, które zrobił na telewizorze Bloomberg o partii zbyt sprytnych spodni Lululemon, które przekształciły niektóre kobiece treningi w niezamierzone pokazy.

Wilson wywołał burzę medialną, kiedy 5 listopada powiedział Trish Regan Bloomberga, że ​​”niektóre ciała kobiet po prostu nie działają” na spodniach Lululemona.

“To naprawdę kwestia tarcia przez uda, jak duży jest nacisk w danym okresie i jak bardzo go wykorzystują”, powiedział Wilson, były dyrektor generalny spółki.

W swoim wideo przeprosin Wilson spojrzał prosto w kamerę i powiedział: “Jestem smutny. Jestem naprawdę smutny. Jestem smutny z powodu reperkusji moich działań. “

Szkody zostały wyrządzone wielu byłym klientom, z których niektórzy skarżyli się, że Wilson nie poradził sobie z kobietami, które mogły być obrażone. 

Niektórzy krytycy stworzyli petycję online, domagając się bardziej szczerych przeprosin i wzywając Lululemona, by zaczął robić ubrania do jogi w większych rozmiarach.

Lululemon musiał odeprzeć niechcianą reklamę od marca ubiegłego roku, kiedy zmuszono ją do przypomnienia, że ​​niektóre z jej popularnych czarnych spodni jogi są zbyt przezroczyste. Chociaż materiały użyte w spodniach były takie same, to nie było to “, co powodowało, że w niektórych z naszych czarnych spodenek Luon dla kobiet, które nie spełniają naszych wysokich standardów, panowała taka sama” – poinformowała firma w komunikacie prasowym. czas.

Spodnie stanowiły około 17 procent wszystkich damskich spodenek sprzedawanych przez sieć, powiedziała firma.

W zeszłym miesiącu analityk w Sterne Agee wyróżnił Chipa Wilsona w notatce, którą napisał klientom o Lululemonie. Powiedział, że firma ryzykowała utratą obecnych i przyszłych klientów z powodu ostatnich kontrowersji.

“Wierzymy, że główny klient Lululemona został zdyskredytowany i zacznie szukać jogi i aktywnych spodni od takich firm jak Nike, Under Armour, Athleta i wiele innych marek” – napisał analityk Sam Poser, zanim obniżył poziom zapasów firmy..

Wilson był prezesem i największym indywidualnym udziałowcem Lululemona od czasu założenia kanadyjskiej firmy w 1998 roku, po inspiracji klasą jogi. Oficjalnie ustąpi ze stanowiska przewodniczącego przed corocznym spotkaniem firmy w czerwcu, ale zachowa miejsce w zarządzie. 

Ian Sager przyczynił się do zgłoszenia tej historii.