Wskazówki dotyczące podróży budżetowej od pary odwiedzającej wszystkie 59 parków narodowych w USA (w furgonetce)

Choroby tropikalne i pożary mogą nie brzmieć jak idealne przeżycie, ale dla Matthew i Renee Hahnel to wszystko jest częścią pracy.

Od 1 kwietnia australijska para żyje vanem, podróżując do wszystkich 59 parków narodowych i dzieląc się swoimi oszałamiającymi zdjęciami setkami tysięcy obserwujących na Instagramie po drodze.

To nie znaczy, że są na wakacjach.

Para travels to all 59 national parks in a van
Choć Hahnels wygląda na relaksującą podróż życia, ich sponsorowana podróż oznacza, że ​​ciężka praca trwa poza ramą kamery.

“Otrzymujemy wiele komentarzy od wszystkich, mówiących o niesamowitych wakacjach, wakacjach i podobnych rzeczach”, powiedziała Renee DZISIAJ “, ale rzeczywistość jest taka, że ​​pracujemy nad naszym —- i mamy wiele wyników dla naszego klienta. “

Hahnels przybyli do Ameryki w 2015 roku, lądując w Kolorado na górach i snowboardzie. Renee była logopedką, a Matthew pracował w firmie rekrutacyjnej.

Ale na początku zeszłego roku Matthew stracił pracę. Wszystko to sprawiło, że para stała się okazją do życia.

“Pracowałem nad moją fotografią przez kilka lat i zawsze wiedziałem, że chcę przekształcić ją w karierę, więc byłem w pewien sposób wciągnięty w to wcześniej, niż się spodziewano” – powiedział Matthew, 27 lat. “Zrobiłem zdjęcia Impreza integracyjna w Kolorado. W listopadzie lub grudniu zeszłego roku otrzymałem e-mail od jednego z ich nowych specjalistów od marketingu, mówiącego o pojawieniu się nowej marki. “

Ta marka, Evolve, która produkuje oparte na roślinach napoje białkowe, zamieniła się w klienta pary – głównego sponsora wycieczki. Kolejna firma dostarczyła im samochód kempingowy 1988 Volkswagen Westfalia.

Para travels to all 59 national parks in a van
“Mamy trochę smrodu w naszej furgonetce, ale szczerze mówiąc jesteśmy przyzwyczajeni do podróżowania i jesteśmy przyzwyczajeni do biwakowania i wędrówek” – powiedziała Renee Hahnel.

W ramach umowy z Evolve para pisze przewodniki turystyczne na stronie internetowej firmy, publikuje sponsorowane treści na Instagramie, pisze posty na blogu i tworzy małe wideo. W zamian Hahnels nie muszą się martwić o pieniądze podczas podróży.

Duet będzie musiał oddać furgonetkę pod koniec krajowej podróży pod koniec października, ale to ich dom przez pół roku – przytulny, brudny dom.

“Mamy trochę smrodu w naszej furgonetce, ale szczerze mówiąc, jesteśmy przyzwyczajeni do podróżowania i jesteśmy przyzwyczajeni do biwakowania i wędrówek, więc dla nas zrobiliśmy o wiele gorsze rzeczy”, powiedział Renee, 28 “Dla zwykłej osoby, która wcześniej tego nie robiła, mogą one być w pewnym sensie zrekompensowane. Ale nadal masz opcje, aby zarezerwować więcej kempingów, które mają prysznice lub hotele i takie tam. To naprawdę tak, jak chcesz wydać. “

Hahnelsowie nie są nowicjuszami; w połowie ubiegłego roku zrezygnowali z wynajmowania mieszkań i od tej pory podróżują, ale mówią, że każdy może to zrobić.

“Parki narodowe w Ameryce są dla ludzi”, mówi Renee. “Są stworzone dla ludzi, (biegać) dla ludzi i wiele parków ma, jak, dostępne szlaki dla wózków inwalidzkich i, wiesz, są łazienki i stoły piknikowe na kempingach, naprawdę starają się, aby każdy mógł je odwiedzić. “

Niektóre z ich ulubionych parków obejmowały Park Narodowy Jeziora Clark i Rezerwat na Alasce, gdzie zbierane były dzikie jagody, które dodawały do ​​naleśników oraz Park Narodowy Grand Teton w Wyoming. Na wschodnim wybrzeżu cieszyli się Acadia National Park w Maine i Great Smoky Mountains wzdłuż granicy Tennessee / North Carolina.

Niezależnie od tego, czy jesteś młodą parą, która jeździ do zwiedzania, czy czteroosobową rodziną, która próbuje wspomnieć, Hahnels oferuje podstawowe zasady na drodze..

1. Budżetowanie jest kluczem do podróży o dowolnej długości.

Podczas gdy para z Down Under ma szczęście mieć sponsorów podróży, zrobili wystarczająco dużo podróżowania, aby wiedzieć, jak rozciągnąć dolara podczas podróży.

“Powiedziałbym, że przeciętna para może podróżować po Ameryce za mniej niż 400 dolarów tygodniowo, jeśli pozostaną na campingu i gotują własne posiłki” – mówi Matthew. “Możesz zrobić to za mniej, jeśli staniesz się kreatywny.”

Sugerują również glamping jako fajną alternatywę dla par, które chcą komfortu, ale nadal chcą doświadczyć na zewnątrz.

Poznaj tę rodzinę 4 osób, która mieszka w autobusie

27 sierpnia 2017 r03:24

2. Przygotuj, przygotuj, przygotuj!

Hahnels sugerują rozmowę z strażnikami parku w ośrodkach dla odwiedzających i poznanie zasad Leave No Trace. Ostrzegają także przed szturmem na popularny kemping i spodziewają się znaleźć wolne miejsce tego samego dnia. Ważne jest również sprawdzenie pogody.

“W Waszyngtonie i Oregonie musieliśmy opuścić kilka parków nieco wcześniej, tylko dlatego, że nasze gardła, oczy i inne rzeczy zbierały żniwo” od pożarów, powiedziała Renee.

Większość podróżujących ma luksus przygotowania się na kilka tygodni z góry na zabawną i łatwą podróż. Hahnelsowie musieli znaleźć sposób na zaplanowanie swoich przygód i pracy dokładnie tego dnia.

“To był duży proces na początku, zanim to wszystko zostało połączone: codzienna trasa przez siedem miesięcy” – powiedział Matthew. “I rzeczywiście, niewiarygodnie, były bardzo dokładne. Zmieniliśmy kilka małych rzeczy. Mogliśmy przenieść się około 10 dni przez całą podróż, w której byliśmy tak jakbyśmy mogli odejść wcześniej, mamy wszystko, czego potrzebujemy, i wydaliśmy je gdzieś indziej. “

Furman Shields Cabin in Great Smokey Mountains
Renee Hahnel w kabinie Carter Shields w Parku Narodowym Great Smokey Mountains

3. Nie martw się wyglądaniem najlepiej.

Chociaż zdjęcia Hahnelsa wyglądają jak coś z błyszczącego magazynu, ich trasa obejmuje siedem miesięcy podróży przez zmieniające się klimaty i krajobrazy. Jeśli planujesz ekscytującą wycieczkę, która jest podobna do ich, nie spodziewaj się życia w stylu glamour.

“Nie zawsze wyglądamy tak uroczo, ale wiesz, cokolwiek. Idziemy do wszystkich parków narodowych, a my oczywiście nie przejmujemy się tak bardzo “- powiedziała Renee, która przyznała się do noszenia tych samych czarnych legginsów turystycznych” prawie w każdym miejscu, do którego jedziemy “. Matthew miał prawo do noszenia tylko trzy pary spodni od siedmiu miesięcy.

4. Oczekuj, że dowiesz się dużo o swoim podróżującym partnerze.

Matthew i Renee są małżeństwem od trzech lat, ale są razem od 10 lat. Chociaż myślą, że znają się bardzo dobrze, wciąż potrafią zaskakiwać siebie nawzajem.

Dziewięciodniowe przemarsz przez odległe, górzyste Bramy Arktycznego Parku Narodowego, najmniej odwiedzany park w Ameryce, było wyczynem samym w sobie. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej oboje złapali tropikalną chorobę, spędzając dwie noce “pocąc się na wiaderach” na kempingu w wysokiej wilgotności na Wyspach Dziewiczych. Ze względu na ich odległe położenie, para ominęła wizytę w szpitalu.

Przy innej okazji (i być może równie przerażający dla niektórych) para znalazła mysz przeżuwającą przez szafę vana. Według Renee, Matthew był przerażony, ale to coś, czego nauczyli się śmiać.

Utrzymywanie rzeczy w dobrym świetle to tylko sposób, w jaki para udaje się być szczęśliwa spędzając 24 godziny na dobę w furgonetce, która ma tylko 15 stóp długości.

Jezioro Clark National Park
Oto jak wygląda z doku w Parku Narodowym Lake Clark na Alasce.

“Po prostu staramy się być dla siebie mili, ponieważ kiedy jesteście ze sobą cały czas … to naprawdę łatwo jest zacząć traktować tę osobę nie tak, jak byś, wiesz, przyjaciela lub nieznajomego”, powiedziała Renee DZISIAJ. “Jak nie mówienie proszę i dziękuję, a nie szacunek. Znajdujemy czasy, które nam się podobają, ale musimy sobie nawzajem przypominać, aby szanować się nawzajem i być uprzejmym wobec jednego i drugiego “.

Hahnels kończą swoją podróż w Samoa Amerykańskim, a stamtąd wracają do Australii na dwa tygodnie, by odpocząć z przyjaciółmi i rodziną. Mimo to, para planuje kontynuować fotografowanie z podróży i blogowanie w pełnym wymiarze godzin.

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób nie są one stale wyczerpane.

Obaj po prostu mówią: “Jesteśmy”.