Ukryte kamery pokazują, ile (i jak mało) niektórych pokojówek hotelowych jest naprawdę czystych

Po zameldowaniu się w pokoju hotelowym zakładasz, że pokojówka wyczyściła wszystko, w tym zmianę pościeli i dezynfekcję łazienki. Ale ukryte dochodzenie z kamery ujawniło, że nie zawsze tak jest.

Zespół Rossen Reports zarezerwował pokoje na dwie noce w jednych z najpopularniejszych sieci hoteli i zamontował je w kamerach (wszystkie trzy hotele znajdowały się w północno-wschodniej części stanu New Jersey). W każdym z nich wkładali napoje gazowane do szklanek, rzucali ręczniki na podłogę w łazience i sprawiali, że pokoje wyglądały na używane przed wezwaniem do sprzątania, a także wyraźnie wyświetlały kartę z żądaniem wszystko pościel należy wymienić.

Rossen Reports: Jak dobrze sprzątane są hotelowe pokojówki?

18 listopada 2014 r06:05

W hotelu DoubleTree (część Hilton Worldwide) kamery zarejestrowały pokojówkę rozbierającą łóżko, odkładając poduszki na bok. Wymieniła pościel na świeżą, ale po szybkim puchu, te same poduszki wróciły z powrotem na łóżko. 

Pokojówka wyczyściła wszystko w łazience. Następnie użyła ręcznika, aby osuszyć toaletę i prysznic, i użyła tego samego ręcznika, aby szybko wyszorować blat – w tym samym miejscu, w którym gość położyłby szczoteczkę do zębów.

Podobnie, w Holiday Inn, pokojówka zmieniła pościel, ale nie poszewki na poduszki, również kładąc używane poduszki na łóżku. Po obejrzeniu ukrytych zdjęć z kamery, Jacob Tomsky, były opiekun personelu hotelowego i autor książki “Heads in Beds: A Reckless Memoir of Hotels, Hustles i So-Called Hospitality”, powiedział: “Gospodynie powinny oczywiście zmienić poszewki na poduszki. gdzie położysz swoją twarz, na której spałeś. “

Tomsky dodał: “Najbardziej martwiło mnie to, że położyła poszewkę na brudnym krześle przed włożeniem jej z powrotem na łóżko, co czyni ją jeszcze bardziej brudną.”

W hotelu Crowne Plaza pokojówka zebrała wszystkie zużyte kieliszki, włożyła je do zlewu i odkręciła wodę. Następnie zebrała wszystkie brudne ręczniki z podłogi w łazience, trzymając je na jednym, i wykorzystała je do suszenia miseczek.

Pokojówka Crowne Plaza użyła tego samego ręcznika, aby wytrzeć blat, toaletę i wannę. Nigdy nie używała mydła, ale wróciła, by spryskać pokój odświeżaczem powietrza. 

W oświadczeniu dla NBC News, InterContinental Hotels Group, spółka będąca właścicielem Crowne Plaza i Holiday Inn, powiedziała, że ​​”zdrowie, bezpieczeństwo i komfort” są “najważniejszymi priorytetami”. Powiedział, że “przeprowadza regularne kontrole” i pracuje nad “przeglądem … standardów”. 

Hotel maid
Ukryte kamery chwytały pokojówki w pracy.Dzisiaj

Hotel DoubleTree dostarczył również oświadczenie dla NBC News, w którym napisano: “czystość … jest centralnym punktem naszych operacji” i że kierownictwo ma “procedury i wytyczne na miejscu”, aby upewnić się, że rzeczy są “odpowiednio oczyszczone”. Hotel powiedział, że planuje przeprowadzić recenzję i “rozwiązać wszelkie wykroczenia”.

Przyznając, że pokojówki w hotelu mogą sprzątać 15, 20 lub 30 pokoi dziennie, Tomsky powiedział: “Kierownictwo powinno zachować czujność i sprawdzać i upewnić się, że ma wszystko, co jest potrzebne do wykonania pracy..

“Każda istota ludzka będzie tęsknić coś tu i tam,” dodał. “Dlatego te [rodzaje] kontroli na miejscu są dobre.”

Żaden z najlepszych kocy i kołder w hotelach Rossen Reports nie został zmieniony. Eksperci doradzają podróżującym, aby byli konkretni: zadzwoń do domu po wejściu i powiedz im: “Proszę zmienić wszystko pościel, w tym poszewki na poduszki “lub” Użyliśmy szklanek, czy możesz przynieść świeże kubki? “Lepiej, sugerują, użyj plastikowych kubków, które są owinięte zamiast.

Pełne oświadczenie dla NBC News dotyczące Crowne Plaza and Holiday Inn:

“IHG, właściciel marek Holiday Inn i Crowne Plaza, zapewnia zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę naszych gości i pracowników jako naszych głównych priorytetów i ustanawia rygorystyczne standardy jakości dla wszystkich hoteli noszących nasze marki. Dwa hotele, o których mowa, to obiekty franchisingowe , które są własnością prywatną i są zarządzane na podstawie umowy licencyjnej z podmiotem powiązanym z IHG Umowy licencyjne wymagają od hoteli przestrzegania wszystkich przepisów i regulacji rządowych, w tym dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa gości i pracowników, a IHG przeprowadza regularne kontrole wszystkich nieruchomości IHG traktuje ten raport poważnie, pracujemy bezpośrednio z obiema nieruchomościami, aby dokonać przeglądu standardów marki czystości i planujemy wizyty w terenie w ciągu najbliższego tygodnia, aby określić, jakie przyszłe działania wymagają hotele. “

Oświadczenie DoubleTree Hilton:

“Oczekujemy, że wszystkie nasze hotele będą zgodne ze standardami naszej marki i dysponujemy solidnym programem zapewnienia jakości w celu egzekwowania naszych standardów i oczekiwań dotyczących jakości i obsługi hotelu. Opinie klientów informują również o procesie zapewnienia jakości. zarządzanie, jeśli zostanie potwierdzone, że nie przestrzega standardów jakości. “

Komunikat z Franczyzobiorca DoubleTree Hilton w Fort Lee, New Jersey:

“Dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych gości ma ogromne znaczenie w DoubleTree by Hilton Fort Lee. Czystość naszego hotelu jest zawsze centralnym punktem naszej działalności, aby zapewnić gościom optymalne wrażenia z pobytu w hotelu. nie lekceważyć tych problemów.

Posiadamy procedury i wytyczne dotyczące czyszczenia pokoi gościnnych. Jeśli pościel zostanie umieszczona na łóżku, wszystkie prześcieradła i poszewki na poduszki powinny zostać zmienione. Kiedy ten gość sprawdza, kołdra jest również prana. Nasze procedury zapewniają również prawidłowe odkażanie łazienek zgodnie z przepisami zdrowotnymi i naszymi własnymi wysokimi standardami. Gdy obejrzymy film, będziemy w stanie dokładnie zrozumieć, co się stało, i odpowie na wszelkie wykroczenia z tym pracownikiem. ”  

Aby zaproponować temat nadchodzącej edycji Rossen Reports, kliknij tutaj.