STELLAAAAA !!! Konkurs krzyczący rozdziera NOLA podświetlony fest

Gotowy, zestaw “STELLAAAAA !!!”

Jeśli jesteś w Nowym Orleanie w ten weekend, jesteś zaproszony na elitarne wydarzenie sportowe, w którym zawodnicy krzyczą na całe gardło, chwytają głowy w agonii, gwałtownie wiją się na ziemi i zgrywają koszulki w naprężeniach pasyjny.

Witamy w konkursie Stanley & Stella Shouting Contest – znanym również jako “The Stell-off” – finał festiwalu literackiego Tennessee Williams / New Orleans oraz dziwacznego hołdu dla arcydzieła dramaturga “A Streetcar Named Desire”.

To właśnie tam możesz przekazać surowe, wybuchowe przedstawienie Marlona Brando jako Stanley Kowalski w klasycznej adaptacji filmu z 1951 roku. Zawodnicy starają się odtworzyć pierwotne połączenie Stanleya z jego żoną Stellą – momentem tak słynnym, że wszędzie można było sparodiować od “Modern Family” do “Seinfelda”.

“Niektórzy ludzie po prostu wariują”, powiedziała Peggy Scott Laborde, jedna z założycieli festiwalu, która wpadła na pomysł konkursu jako sposobu na zwrócenie większej uwagi na wydarzenie literackie.

“Byłbyś tak zaskoczony, jak wiele odmian” Stelli “… zawsze sprawia, że ​​się uśmiecham.”

Pierwszy Konkurs Stella Shouting odbył się w 1997 roku, a Laborde i inni organizatorzy zostali zmuszeni do działania w stylu “karnawałowych szczekaczy”, aby wziąć niechętnych ludzi do wzięcia udziału.

W dzisiejszych czasach konieczna jest niewielka zachęta. Mężczyźni i kobiety rejestrują się – krzycząc “Stella” lub “Stanley” – z tłumem setek pakujących Jackson Square w Dzielnicy Francuskiej, aby obejrzeć spektakl. Impreza odbywa się w historycznych apartamentach Pontalba, z aktorami ubranymi jak Stella (wraz z poślizgiem) i Stanleyem (podkoszulka sportowa) stojącymi na balkonie na drugim piętrze, aby pomóc zawodnikom wejść w duch gry.

Nicole Martin wins the 2012 Stanley & Stella Shouting Contest.
Nicole Martin krzyczy do głównej nagrody na konkursie Stanley & Stella Shouting 2012. Jest drugą kobietą, która wygrała od rozpoczęcia konkursu w 1997 roku.Dzisiaj

Konkurentami są w większości mężczyźni, powiedział Laborde, ale w konkursie zobaczył swoją pierwszą kobietę w 2011 roku. Kobieta wygrała również w zeszłym roku, po wejściu na skowronka.

“Zdarzyło mi się być tego dnia w Kwaterze, a kiedy się ustawiali, przechodziliśmy obok, a mój przyjaciel powiedział:” Jesteś naprawdę głośny, powinieneś być w tym. “A ja powiedziałem:” Cóż, jeśli mam dość do picia, wezmę udział w konkursie. “I tak zrobiłem – powiedziała Nicole Martin, mistrz 2012 roku.

Paralegal z Nowego Orleanu, który określił siebie jako “coś z literackiego frajera”, wygrał, krzycząc “Stanleya” na czubek płuc i kończąc występ, wyciągając chusteczkę z biustonosza i wycierając jej twarz, by uzyskać efekt dramatyczny . Jej podejście do sceny było proste, powiedziała.

“W pewnym sensie kierowałem każdym byłym chłopakiem, o którym mogłem kiedykolwiek pomyśleć w głowie”, powiedział 31-letni Martin.

“Myślę, że tego dnia pokazałem dobry występ i byłem bardzo, bardzo głośny.”

Panel sędziów decyduje o zwycięzcy. Celebryci zapisali się do tej pracy w przeszłości, w tym Alec Baldwin, który grał w postać Stanleya na Broadwayu, oraz Kim Hunter, która w filmie zagrała Stellę z Brandem..

Najbardziej oburzające, unikalne i przekonujące wykonanie wygrywa. Bohaterowie zdobywają puchar i nagrody od piwa Stella Artois po bilety do kręgielni, ukłon w stronę skłonności Stanleya Kowalskiego do gry w kręgle.

Tegoroczne zawody mają się odbyć w niedzielę. Jeśli chcesz wziąć udział, Martin polecił nabrać “dużo płynnej odwagi”, aby przygotować i zapamiętać każdego byłego chłopaka lub dziewczynę, którą kiedykolwiek musiałeś wprowadzić w odpowiedni nastrój.

Następnie przygotuj się na silne bóle gardła. Martin nie mógł rozmawiać po konkursie, co stało się problemem, gdy reporterzy podeszli do niej na rozmowę kwalifikacyjną następnego dnia.

“Musiałem szeptać przez całą sprawę”, powiedziała.