Stary, chcesz zarobić jakieś duże pieniądze? Wypróbuj ratownik

Lifeguarding może być dobrym koncertem: możesz popracować nad opalenizną, widoki są spektakularne i masz satysfakcję ze świadomości, że chronisz życie.

A jeśli pracujesz w Newport Beach w Kalifornii, możesz zarobić na rzecz Davida Hasselhoffa w wysokości ponad 200 000 $ na wynagrodzenia i świadczenia.

Gdzie się zarejestrować?

Ponad połowa miejskich 14 pełnoetatowych ratowników zebrała w ubiegłym roku ponad 150 000 USD odszkodowań, a 2 osoby zarobiły ponad 200 000 USD, według The Orange County Register.

Spojrzenie na dokument budżetowy na lata 2010-2011 sugeruje, że znaczna część kosztów pochodzi z ubezpieczenia zdrowotnego i rezerwy na emerytury, co potwierdza City Manager David Kiff.

“Myślę, że płaca podstawowa dla ratowników sezonowych oraz dla pełnoetatowych ratowników w pełnym i średnim wieku jest w porządku i jest w cenie rynkowej dla ratowników oceanicznych w Kalifornii”, powiedział Kiff. “Jednak świadczenie emerytalne jest zbyt kosztowne i nie można go utrzymać”.

Zgodnie z dokumentem budżetowym, najlepiej opłacany szef straży ratunkowej w mieście otrzymuje roczne wynagrodzenie w wysokości około 119 000 USD i całkowite odszkodowanie w wysokości 187 782 USD. Nadgodziny i “nocna pensja w gotówce” spowodowały, że całkowite wynagrodzenie szefa wyniosło 211 000 $ w 2010 r., Powiedział Kiff.

Inni ratownicy otrzymują pensje od 60 000 do 100 000 USD plus świadczenia o wartości od 42 000 do 62 000 USD na osobę, według danych miast.

Aby być uczciwym, ratownicy zapewniają istotną usługę publiczną: w zeszłym roku odwiedzili miejskie plaże 7,1 miliona osób, a oddział ratowników w Newport Beach, który jest częścią straży pożarnej, dokonał 2190 ratunków. Można bezpiecznie powiedzieć, że ratownicy pracujący na tak pracowitym – i często zdradzieckim – odcinku plaży wymagają bardziej wyspecjalizowanych umiejętności, niż np. Nastolatki obserwujące lokalny basen.

Wynagrodzenia, a zwłaszcza świadczenia wypłacane ratownikom, stały się silnym problemem politycznym w Południowej Kalifornii, a jedna z grup popularyzatorskich opublikowała film na YouTube, argumentując, że ratownicy z Newport Beach cieszą się “stylem życia bogatych i sławnych”.

Grupa Amerykanów z Prosperity w Kalifornii kwestionuje świadczenia emerytalne, które zagrażają wielu kalifornijskim gminom. W filmie wideo wspomina się niedawno emerytowanego 51-letniego ratownika, który dostanie emeryturę rządową w wysokości 108 000 USD rocznie.

Brent Jacobsen, prezes zarządu Lifeguard Management Association, który reprezentuje pensję ratowników w Newport Beach, bronił odszkodowań pracowników.

“Wynegocjowaliśmy bardzo uczciwe i bardzo rozsądne wynagrodzenie w połączeniu z porównywalnymi stanowiskami i innymi miastami na całym wybrzeżu” – powiedział Rejestru. “Pensje ratowników są tu w granicach norm innych pracowników miejskich.”

Ale pensje są poza normą tego, czego większość lilfeguardów może oczekiwać. Niepełnoletni ratownicy w Newport Beach zarabiają od 16 do 22 dolarów za godzinę bez żadnych świadczeń. Według statystyk Bureau of Labor Statistics średnie roczne wynagrodzenie dla ratowników, patroli narciarskich i innych pracowników ochrony rekreacyjnej wynosi 20 490 USD.